Kelininkams darbo netrūksta: profiliuoja, atnaujina, remontuoja, valo

 Kelininkams darbo netrūksta: profiliuoja, atnaujina, remontuoja, valo

Besidarbuojančius Kėdainių kelių tarnybos kelininkus galime sutikti kiekvieną darbo dieną./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

AB „Kelių priežiūra“ Kėdainių kelių tarnybos kelininkams šiuo metu darbo tikrai netrūksta. Kelininkai tvarko pakeles, valo kelkraščius, profiliuoja žvyrkelius, prižiūri tiltus ir vandens pralaidas ir vykdo kitus darbus.

Darbo visada yra

„Darbo mes turime visais metų laikais. Kėdainių rajone tvarkome mums priklausančius kelius, vietomis greideriuojame ir pakeles, valome tiltų kelkraščius ir atliekame kitus kasdienius darbus.

Kasdien mūsų darbuotojai išvyksta tvarkyti sugadintų kelio ženklinimo elementų“, – sakė Kėdainių kelių tarnybos vadovas Tomas Glebavičius.

Valstybiniai keliai

Valstybiniai mūsų rajone esantys keliai priklauso AB „Kelių priežiūra“, kitus kelius ir gatves prižiūri miesto ar kaimo seniūnijos.

Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

„Juos prižiūrime laikydamiesi normatyvų, kurie nurodyti Lietuvos automobilių kelių direkcijos parengtame Kelių priežiūros vadove, – sakė įmonės atstovė Giedrė Čekavičienė. – Vasaros sezono nuolatiniai darbai: žvyrkelių profiliavimas, sugadintų kelio ženklų atnaujinimas, signalinių stulpelių ir atšvaitų atnaujinimas, pakelės statinių ir želdinių priežiūra, avarijų ir vandalizmo padarinių likvidavimas, tiltų ir vandens pralaidų nuolatinė priežiūra.“

Reikia žinoti

Dažniausiai prastais žvyrkeliais skundžiasi rajono gyventojai, tačiau kelininkai atkerta, kad žvyrkeliai profiliuojami kas tam tikrą laiką arba viršijus bangos aukštį – 8 centimetrus.

„Profiliavimui reikalingos tinkamos sąlygos: turi būti nei per drėgna, nei per sausa, kad būtų užtikrinta kokybė“, – sakė G. Čekavičienė.

Tvarko prasčiausius

Kelininkai tvarko pakeles, valo kelkraščius, profiliuoja žvyrkelius, prižiūri tiltus ir vandens pralaidas.

Aut. past.

VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija informavo, kad blogiausių valstybinės reikšmės kelių su žvyro danga šalyje remontas bus tęsiamas ir šiais metais. 

Tiesa, remontas atliekamas blogiausios būklės tokiuose keliuose, kuriuose jau beveik nėra profiliuojamo žvyro dangos sluoksnio arba jis yra labai plonas, o žvyro pagrindai yra silpni.

Tokiuose keliuose dažniau atsiranda duobių ir nelygumų, taip pat pravažiavus sunkesniam transportui, dažnai danga pralūžta.

Tokiais atvejais kelias tampa ypač sunkiai išvažiuojamas.

Dažniausiai tai pasireiškia pavasario polaidžio metu, kai minėti keliai susilpnėja dėl įmirkusios kelio konstrukcijos, todėl šiuo metų laiku, norint išvengti kelių gadinimo, turi būti ribojamas sunkiojo transporto eismas.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video