Kelininkai ir sinoptikai įspėja: eismo sąlygas gali sunkinti plikledis

 Kelininkai ir sinoptikai įspėja: eismo sąlygas gali sunkinti plikledis

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Sinoptikai ir kelininkai skelbia apie itin pavojingą reiškinį – lijundrą, kuri gali smarkiai apsunkinti eismo sąlygas visoje Lietuvoje. Nors šiandien prognozuojama kiek mažesnė oro temperatūra, būtent dėl jos keliuose ir ant šaligatvių formuosis plikledis.

Kelininkai galimiems orų pokyčiams ruošėsi visą savaitgalį. Darbai buvo atliekami ne tik intensyvaus eismo keliuose, bet ir rajoniniuose keliuose bei žvyrkeliuose – nuo kelkraščių šalintas sniegas, platintos važiuojamosios dalys, taip pat valytos vandens nutekėjimo sistemos, kurios ypač svarbios galimo atlydžio metu.

Specialistai primena, kad žiemą eismo sąlygos gali keistis labai greitai, todėl vairuotojai raginami būti itin atsargūs: atsižvelgti į kelio dangos būklę, pasirinkti saugų greitį, laikytis didesnio atstumo nuo kitų transporto priemonių ir skirti daugiau laiko kelionėms. Dėmesys turėtų būti skiriamas ir pėstiesiems. Tuo metu patiems pėstiesiems taip pat patariama neprarasti budrumo, nes lijundros metu slidumas susidaro ne tik važiuojamosiose dalyse, bet ir ant šaligatvių.

Apie pavojingas pažaidas, plikledį ar kitas kliūtis valstybinės reikšmės keliuose gyventojai ir vairuotojai kviečiami pranešti trumpuoju telefonu 1871 arba telefonu +370 5 232 9600. Taip pat galima nemokamai užpildyti pranešimo formą interneto svetainėje www.keliuprieziura.lt ar pažymėti pavojingas vietas navigacinėje programėlėje Waze – ši informacija tiesiogiai pasieks kelininkų informacinę sistemą.

Įspėjimus skelbia ir sinoptikai. Pasak jų, artimiausiomis dienomis Lietuvą pasieks dar vienas žiemos išbandymas – kritulių „mišrainė“. Virš įšalusios žemės slinks šiltas ir drėgnas oras, o lietaus lašams krintant ant šalto paviršiaus prognozuojama lijundra. Intensyviausia ji bus Pietų Lietuvoje, o pavojingiausias laikotarpis – pirmadienio vakaras, naktis iš pirmadienio į antradienį ir antradienio rytas.

Didžiausio lijundros pavojaus žemėlapis atrodo štai taip. Kuo raudona spalva žemėlapyje ryškesnė ir tamsesnė, tuo lijundra gali pridaryti daugiau eibių.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content