Kėdainiuose viešėjo Rumunijos ambasadorius

 Kėdainiuose viešėjo Rumunijos ambasadorius

Rumunijos ambasadorių Lietuvoje Cosmin George Dinescu, atvykusį apdovanoti gimnazijos moksleivių, kurie dalyvavo Rumunijos ambasados iniciatyva organizuotame rašinio konkurse „Marija Lupu“, atlydėjo ambasados vertėja bei Lietuvos rumunų kultūros bendrijos „Dačija“ pirmininkė Lučija Bartkienė./Džestinos Borodinaitės nuotr.

Džestina BORODINAITĖ

Kėdainių šviesiąją gimnaziją ir vėl aplankė Rumunijos ambasadorius Lietuvoje Cosmin George Dinescu. Svečią, atvykusį apdovanoti gimnazijos moksleivių, kurie dalyvavo Rumunijos ambasados iniciatyva organizuotame rašinio konkurse „Marija Lupu“, atlydėjo ambasados vertėja bei Lietuvos rumunų kultūros bendrijos „Dačija“ pirmininkė Lučija Bartkienė.

Dalyvavo 20 gimnazistų

Ketvirtus metus iš eilės organizuotame konkurse dalyvavo 20 gimnazistų, kurie savo darbuose atskleidė, kas juos labiausiai sužavėjo Rumunijoje – vieni savo rašiniuose rašė apie Rumunijos režisierius, gamtą, Drakulą, pilis, kiti apie gražią meilės istoriją tarp Rumunijos kunigaikštytės Marijos Lupu ir Lietuvos didžiojo etmono, kėdainiečio Jonušo Radvilos.

Šiųmečiame konkurse pirmąja vieta džiaugėsi Kamilė Vaiciukevičiūtė, II – Beata Ivanauskaitė, III – Ugnė Grigaliūnaitė.

Vyks į Feltičenį

Visi konkurso dalyviai buvo pagerbti atminimo dovanėlėmis, o šeši mokiniai, pastarųjų dvejų metų konkurso I–III vietų nugalėtojai, ir viena mokytoja vasarą, liepos mėnesį, pakviesti apsilankyti Feltičenyje.

V. Liutkienė pasidžiaugė Rumunijos ambasados ir Šviesiosios gimnazijos draugyste, užsimezgusia prieš ketverius metus./Džestinos Borodinaitės nuotr.

Pasitiko ir padėkojo

Ambasadorių gimnazijoje pasitiko ir už rodomą dėmesį Kėdainių kraštui ir jo jaunimui padėkojo Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis ir Šviesiosios gimnazijos direktorė Violeta Liutkienė.

Kultūrinis bendradarbiavimas – naudingas

V. Liutkienė pasidžiaugė Rumunijos ambasados ir Šviesiosios gimnazijos draugyste, užsimezgusia prieš ketverius metus: „Džiugu, kad graži tradicija nenutrūksta ir kad Rumunijos ambasados iniciatyva jau kelerius metus yra organizuojamas rašinio konkursas“.

Toks kultūrinis bendradarbiavimas, anot jos, labai naudingas.

„Ugdymo įstaiga turi teikti ne tik akademines žinias, labai svarbu yra ugdyti ir mokinių socialinius įgūdžius.

Na, o dalyvavimas tarptautiniuose projektuose, bendradarbiavimas su svečiomis šalimis atveria tam galimybes ir išmoko jaustis jaukiai kitoje aplinkoje, išmoko bendrauti su kitų tautų atstovais, o svarbiausia, lavina bendravimo įgūdžius ir kalbą“, – mintimis dalijosi V. Liutkienė.

„Ugdymo įstaiga turi teikti ne tik akademines žinias, labai svarbu ugdyti ir mokinių socialinius įgūdžius. Na, o dalyvavimas tarptautiniuose projektuose, bendradarbiavimas su svečiomis šalimis atveria tam galimybes ir išmoko jaustis jaukiai kitoje aplinkoje, išmoko bendrauti su kitų tautų atstovais, o svarbiausia, lavina bendravimo įgūdžius ir kalbą“.

V. Liutkienė

Neslėpė džiaugsmo

Sveikindamas konkurso nugalėtojus Cosmin George Dinescu neslėpė džiaugsmo. Ambasadorius taip pat įsitikinęs, kad kelerius metus trunkantis bendradarbiavimas tarp savivaldybių yra labai svarbus abiem šalims: „Tam, kad dvi šalys būtų draugės, būtina pažinti viena kitą. Bendradarbiavimas – puikus būdas tą padaryti“.

Rumunijos ambasada bendradarbiauja ir su kitomis šalies mokyklomis, tačiau, Cosmin George Dinescu teigimu, nei viena neprilygsta Kėdainių šviesiajai gimnazijai: „Labiausiai mus artina istorinis personažas Marija Lupu ir jos sąsajos su Kėdainių kraštu“.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video