Kėdainiuose užfiksavo itin retą paukštį

 Kėdainiuose užfiksavo itin retą paukštį

Šaravų miške medžiotojų kameros užfiksavo itin retą paukštį – juodąjį gandrą/ Medžiotojų klubo „Apuokas“ nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Kėdainių miškuose pastebėtas itin retas, į Lietuvos Raudonąją knygą įtrauktas paukštis – juodasis gandras. Šį nykstantį sparnuotį gyvai pamatyti itin sunku, nes žmogaus jis visomis išgalėmis vengia. Paukštį užfiksavo medžiotojų kameros.

Šaravų miške

Juodąjį gandrą užfiksavo medžiotojų klubo „Apuokas“ stebėjimo kameros. Šaravų miške esantys medžiojimo plotai, įrengtos šėryklos yra nuolat stebimos.

Nepaliaujamas miško plotų stebėjimas padeda rinkti informaciją apie miško fauną, gyvūnų populiaciją ir kokybę.

Medžiotojų klubo nariai į Šaravų miško gyvąją gamtą paleido ir du dvimečius danielius, tad nuolat stebi, kaip jiems sekasi gyventi laukinėje gamtoje.

Retas ir atsargus

Tuo tarpu juodasis gandras yra itin atsargus paukštis, lizdus sukantis miško tankmėje. Vos tik pamatęs einantį žmogų iškart nuskrenda, tad gyvai pamatyti šį paukštį pasiseka itin retais atvejais.

Kadangi paukščiai vengia žmonių, jų lizdiniai medžiai nutolę nuo pagrindinių (žvyrkelių, asfaltuotų) kelių vidutiniškai 1,8 km ir 900 metrų nuo gyvenamųjų vietų – sodybų ir gyvenviečių. 

Prie lizdo juodasis gan­dras neagresyvus: pabaidytas nuskrenda ir negrįžta. Tiek suaugusieji, tiek jauni paukščiai yra apatiški ir tingūs, ilgą laiką gali kiurksoti lizde, ant medžio šakos ar pabalyje. 

Paaugę jaunikliai jau pajėgūs gintis nuo bet kokio priešo. Net lizde į juos besikėsinantį žmogų pasitinka pasiryžę gintis snapo kirčiais.

Juodieji gandrai gamtoje išgyvena 18 ir daugiau metų, nelaisvėje – 31 metus.

2019 m. gyventojai pranešė matę juodąjį gandrą Dotnuvėlės upelio vagoje. Prieš du metus juodąjį gandrą gamtos fotografei pavyko nufilmuoti miesto parke. 

3 Komentarai

  • Stebėjimo kameros gerai , bet ar teisėtai ?

  • ar teisėtai ten įrengtos tos stebėjimo kameros?

  • nei jis retas nei ką, Kėdainių miesto parke toks pat gyvena, vakarais galima pamatyti.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video