Kėdainiuose politinės ir muzikinės išpažintys

 Kėdainiuose politinės ir muzikinės išpažintys

Seimo nariai Saulius Skvernelis ir Laima Mogenienė į Kėdainius patys asmeniškai atvežė žinią apie kuriamą naują partiją. Su jais susitiko Kėdainių rajono savivaldybės administracijos vadovas Arūnas Kacevičius ir buvęs seimo narys Darius Kaminskas, aktyviai dalyvaujantys visuomeninio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ veikloje./ Jorūnės Liutkienės nuotr.

Judėjimo nariai vakarus leidžia aktyviai: domisi ir kultūrinėmis, ir politinėmis naujovėmis

Jorūnė LIUTKIENĖ

Judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ nariai prasmingam vakarui susirinko Evangelikų reformatų bažnyčioje: išklausyta pirmininko Pauliaus Aukštikalnio ataskaitinė kalba ir valstybės aktualijos iš svečio LR Seimo nario Saulius Skvernelio lūpų, o vakarą vainikavo kamerinio dainavimo žvaigždės Juditos Leitaitės muzikinė išpažintis.

Rūpi Lietuva

„Atėjo laikas žengti kitą žingsnį“, − apie naujausius planus steigti partiją kėdainiškiams sakė S. Skvernelis.

Su susirinkusiais svečiais Laima Mogenienė ir Saulius Skvernelis kalbėjo labai atvirai ir jautriai. Apie Lietuvą. Seimo narius neramina šalies susiskaldymas, kurį jau visi pajautė. Ir didžiausias rūpestis yra būtent tai: žmonės, jų susipriešinimas ir tokiose sudėtingose situacijose naudojami gynybiniai mechanizmai, kai įsijungia pyktis, agresija, neigimas, kurie galiausiai naikina patį žmogų bei apnuodija tautą.

Šaltoje salėje žmonių širdis tirpdė menas ir atviras bendravimas./Jorūnės Liutkienės nuotr. 

Dar: dialogo kultūra. Girdėti kitus, kitaip manančius ir bendradarbiauti, o ne diktuoti savo sąlygas – tai yra svarbiausia šiandien Lietuvoje. 

„Mes rodome oponentams supratimą, pagrįstą tolerancija, ir oponentuose mes nematome priešo“, − apie darbą oponuojant valdantiesiems sakė S. Skvernelis.

S. Skvernelį papildė Seimo Demokratų frakcijos narė bendražygė L. Mogenienė, papasakojusi savo asmeninę istoriją ir kaip nelengva buvo priimti sprendimą, tačiau jos tikslas – su bendraminčiais eiti doru ir garbingu keliu. 

„Aš dedu dideles viltis į tą naujai kuriamą politinę jėgą“, – sakė L. Mogenienė.

S. Skvernelis atvirai prisipažino, kad jam nepatiko tai, į ką buvo nejučia įsitraukęs. Kaip politikas jis ne kartą įsitikino amžina tiesa: kerštas ir pyktis niekur neveda ir neduoda rezultato, todėl sieks ir politikoje vadovautis vertybėmis: pagarba, tolerancija, demokratija.    

Buvęs Ministras Pirmininkas S. Skvernelis sako, kad dar turi žmonėms duotų įsipareigojimų ir pažadų, kurių nespėjo įgyvendinti dirbdamas 17-oje Vyriausybėje, todėl ir ieško didesnio būrio bendraminčių jau ne tik Seime, bet ir visoje Lietuvoje.  

Seimo narė L. Mogenienė įvertino judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ pastangas rūpintis ir veikti savo krašto labui.

„Jūs esate žmonės su kokybės ženklu“, − sakė pagal išsilavinimą inžinierė L. Mogenienė.

Judėjimo vadovas Paulius Aukštikalnis surengtame narių vakare pristatė metinę veiklos ataskaitą.

Steigs partiją

Su savo idėja S. Skvernelis į Kėdainius atvyko pirmą kartą, į pirmą tokį susitikimą, nors mažesni  susitikimai vyksta jau visoje Lietuvoje.

Apie bendrus tikslus galvoja ir kiti judėjimai, ir stiprūs politikai. Tačiau Demokratų frakcijos lyderis siunčia labai aiškią žinutę: partiją kurti ir jos veikloje dalyvauti turi norėti patys žmonės: miestuose ir miesteliuose, jauni ir brandūs, aktyvūs ir veržlūs. 

Pasak naujos Seimo frakcijos seniūno S. Skvernelio, steigiama partija bus centro kairės politinė jėga, kuri jau turi valstybės valdymo patirtį ir gali imtis atsakomybės už šalies dabartį ir ateitį.

Skelbimas yra atviras visiems. Jeigu turite noro, minčių, planų ir idėjų „Vardan tos“,  junkitės ir prisiimkite atsakomybę. 

Seimo narys ir buvęs Ministras Pirmininkas S. Skvernelis prisiminė ir bendrą darbą su rajono gydytoju, tuometiniu Seimo nariu Dariumi Kaminsku bei pagyrė politinį D. Kaminsko įžvalgumą, o taip pat paragino grįžti į aktyvią politiką.   

Dalino savo šilumą

„Mūsų krašto sėkmei“ vadovai ir steigėjai Paulius Aukštikalnis ir Arūnas Kacevičius Lietuvos žvaigždėms Juditai Leitaitei ir Paulinai Daukšytei atsidėkojo gėlėmis./Jorūnės Liutkienės nuotr.

Dar 1979-aisiais Judita Leitaitė, nepažindama gaidų, vien savo balsu ir talentu pakerėjo televizijos konkurso „Dainų dainelė“ komisiją net du kartus. Po to, baigusi mokyklą įstojo į Lietuvos konservatoriją ir tapo labai ryškia ir viena iš pačių mylimiausių ir gerbiamiausių didžiosios scenos žvaigždžių.

Dabar dar ir dėstytoja, docentė, ne tik tarptautinių konkursų laureatė, bet ir išskirtinė atlikėja  J. Leitaitė šildė susirinkusiuosius kerinčiu balsu ir nuoširdumu. Vos įžengusią per bažnyčios duris, atlikėją pasitiko prašymai padainuoti „žibuokles“ ir ji savo gerbėjų nenuvylė.

Koncerte ji vieną po kitos dainavo hitais tapusias savo mylimiausias dainas „Balandėlę“, „Švelnumą“, „Lietuvą“. Dainininkė, papasakodama, kaip kiekviena iš jų atsirado jos repertuare ir gyvenime, iš kūrinių sudėliojo savo vertybių skalę kaip išpažintį. O jaudinančią „Aleliuja“ kartu su atlikėja dainavo ir visa salė. Beje, dainininkė pastebėjo, kad vakaro „atlikėjai“ buvo labai „susidainavę“.

Solistei akompanavo talentinga smuikininkė ir jau savarankiška įvairių programų atlikėja dukra Paulina Daukšytė.  

Koncerte ir renginyje dalyvavo daug judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ narių, rajono tarybos narių ir meras.

22 Komentarai

 • Vorune, ar kokybiskesniu fotkiu negalejai padaryti? RA fotiko nenuperka? paprasyk zento.

 • Nelabai tos fotografijos, bet nėra blogos nesikabinek. Palaikau Paulių su Jorune. Tik neradau poniuko Byno su nauja patarėja Vilyte. Tai juodu ant ledo paliko? Eis susikibę po paranke į rinkimus abudu nuo žemės ir kaimo. Erika, ar prispjaudai ir Vilei i kava kaip jorunei darydavai?

 • Politinis Kaminsko, Naujokienės, Liutkienės ir Co įžvalgumas, kurį gyrė Skvernelis, pasireiškia gera poltinio turisto uosle. Dėl prieigos prie valdžios lovio jie kolekcionuoja narystę politiniuose dariniuose. Eilinį kartą ant tos pačios DP pagimdytos panelės bandoma užvilkti ne naują ir kiek nuvalkiotą suknelą.

 • Tai tryda su mentu susidėjo? Na dar ir dziundzius prisiplakė. Pasaulio pabaiga.

 • Protingi žmonės. Net per protingi pletkų babyčių chorui. Palaikom.

  • Žmonių šiais laikais neapgausi ir niekuo nepapirksi…nebent ,(išskyrus pjjokėlius) …Visiems iki ,,gyvo kaulo“ įkyrėjo..mūsų valdžios ir oponentų nesutarimai…bjauru klausyti, kai tokioje mažoje Lietuvoje taip trukdoma dirbti visų žmonių gerovei…
   S. Skvernelis ,buvęs ministras, turi ne tik didelę vadovavimo valstybei patirtį, bet tolerantiškas, mandagus žmogus…Visi žmonės laukia, kada baigsis nesutarimai tarp seimo narių, ir ne tik tarp seimo!!! Rinkimai dar toli…bet žmonės gal išrinks nors kartą pačius gabiausius,tolerantiškiausius mūsų vadovus, kai visi dirbs tik Lietuvos žmonių gerovės!!
   O mūsų rajono vadovai tikrai stengiasi dirbti dėl visų rajono žmonių gerovės…Tai mato visi protingi žmonės!!!

   .

 • Išsitrieskit babytės dar labiau. Baimė baisus dalykas. Gera kompanija. Liuks.

  • Šizofrenija dar baisesnis.

 • Nieko nesuprantu, juk Kaminskas valstietis, visad buvo rašoma rinkoje. Ko tik nepadaroma del lovio. Vieną dieną darbietis, antrą valstietis, trečia Nijoles judejimas už Kedainių ,,nesėkmę,,, ketvirtą jau Skverneliwtis. Žodžiu, valdžios trioškimas neapsakomas. Tamuliukas Valentukas jau ,, suėstas,, sėdėjo galvą nuleidęs bažnytėlėje, Nilkai jau Nebereikia, nebent puls Uspaskiui po kojom, juk jis darbietis, kaip ir Nijokė.

  • Tai kad jiem ten stogai nuvaziavo po paskutiniu rinkimu. Kai kurie ties isprotejimo riba. Tai bet ka padarytu del valdzios. Tokiu zmoniu negalima ne is tolo prileisti. O gu tamuliu, naujokieniu, ju zentu, dukru ir kaminsku tai zutbut. Cia butu mirties nuosprendis valstybei.

  • Kaminskas priklausė socialliberalų ir pilietinės demokratijos partijoms. Toks va politinis perėjūnas, keliautojas per partijas.

   • Kaip nusibodo tie komentuotojų šlykštūs kaltinimai!! Nejau rašk tie, kurie nori patekti patys prie to,,lovio,, tik neišmano, kaip!!! Įdomu, kas turi vadovauti rajonui, ar tie, kurie turi tą patirtį, ar vėl nauji, kurie jokios patirties neturi…..Tas bjaurus pavydas, trukdymas taip NUSIBODO!!!!! Juk dėl vaikų reikia stengtis…o senjorams belieka tik netrukdyti dirbti tiems, kurie dirba, o ne teoriškai tik politikuoja…..!!

 • Sake validolis dudorius eis i merus, bolotiruosis

  • Čia tas kur vienam verslininkui i rūdają inėres?😂

 • Politinis Kaminsko įzvalgumas 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂Dabar aš guliu ir žvengiu garsiai 😂😂😂😂😂😂😂 Labiau nesiorientuojančio žmogaus būtų ir ieškant sunku rasti. Jau nekalbu apie padėjėjas ir chemtrailus 😂😂😂 Jei tokie susiburtų į partiją, labai gali būti, kad Lietuvai greitai ateitų galas. Tegul tas Skvernas pasidomi to judėjimo kai kurių narių pažiūrom. Ten ir korona neigia, ir chemtrailais tiki, ir pan. Trumpai, nauja itin rusiska partija būtų

 • Galvele rinkit lansbergio buciuokle subines

 • Žurbaliuga apie nuveiktus darbus taip nieko ir neparašė?cia is serijos:daug žadėjom bet išejo pš?

 • Tegul tik kuriasi. Palaikysim. Atsibodo tas liberal konservatoriškas bardelis. Ką Skvernelis buvo padaręs gero su Kaminsku ir kitais tai tie avinai baigia sunaikint. Narkotikus dekriminalizuoja. Greit Lietuvos vėluava bus vaivorykštinė. Žmones suskaldė galutinai. Bjauru.

 • Mento diktato ilgiesi?nieko Kaminskas nedirbo tik po kaimus lakstė- visiškas nulis,toodel ir neberinko,o dabar politiniai lavonai krlia galvas???

 • Kaminskas pakeitęs 3-4 partijas yra faktas, o ne kaltinimas. Anekdotas, kad pabuvęs vieną kadensiją seime, jau yra patyręs ir įžvalgus politikas. Toks pat anekdotas, kad Skvernelis yra tolerantiškas, protingas , teisingas ir kultūringas politikas.

 • Ta Moginienė visai nupušusi, Nijoles partiją- pavadino – ,,Jūs esate partija su kokybes ženklu”, griūk negyvas iš juoko. Tikrai ant kurios vietos jai uždetas kokybes ženklas?Nei pažįsta, nei žino, bet gera demagogė.

 • O ko tyli Kėdainių laisves partijos atstovai ir santechnikas 😂😂

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video