Kėdainiuose paspirtukų nuoma brangesnė nei didmiesčiuose

 Kėdainiuose paspirtukų nuoma brangesnė nei didmiesčiuose

Eglė KUKTIENĖ

Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centre kraštiečius ir miesto svečius pasitinka keturi nauji elektriniai paspirtukai, kuriais bus galima draugiškai gamtai nuvykti iki reikiamos vietos, aplankyti senamiestį ar tiesiog smagiai praleisti laiką. Kraštiečiai ir miesto svečiai raginami pasinaudoti paspirtukų nuomos paslauga. Yra net parengtas specialus maršrutas, kuriuo keliaudami aplankysite svarbiausias senamiesčio vietas. Tačiau šiame vidurio Lietuvos mieste paspirtukų nuoma suaugusiems yra šiek tiek brangesnė nei didmiesčiuose, tačiau pigesnė ji vaikams.

Su užstatu

Kaip sakė Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centro (TVIC) vadovė Daina Balasevičienė, paspirtukai gali pasiekti 25 km/val. greitį, o jais gali naudotis asmenys nuo 14 metų.

„Šie paspirtukai buvo pirkti iš komercinės veiklos pinigų. Vienas kainavo apie 640 eurų.

Nuomodamiesi juos žmonės turi palikti užstatą, užtikrinti paspirtukų priežiūrą ir grąžinti juos atgal“, – sakė D. Balasevičienė.

Paspirtukų nuoma kainuoja skirtingai: suaugusiam kaina yra kiek didesnė nei didžiuosiuose Lietuvos miestuose randamų „Bolt“ ar „Citibee“ paspirtukų. Pastarieji kainuoja 6,50 euro už valandą, o nuomojantis iš Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centre kaina yra diferencijuojama.

Suaugusieji moka po 7,26 euro už valandą, o vaikai – 4,86 euro. Tokios kainos buvo patvirtintos rajono taryboje.

Paspirtuką galima išsinuomoti ir parai.

Bus ir daugiau

D. Balasevičienė sakė mananti, kad paspirtukų nuomos galimybių Kėdainiuose užtenka, juo labiau kad netrukus jų dar padaugės. Tačiau dviračių nuomos labai reikėtų.

Deja, TVIC tokios paslaugos teikti neplanuoja, nes nebūtų kur tuos dviračius laikyti.

„Elektrinių paspirtukų yra keli nuomos taškai, kiek žinau ir „Radvilų sode“ netrukus dar vienas atsiras, tad jų kaip ir užtektų.

O dviračių reikia, bet mes neturime kur jų laikyti. Tačiau dviračių tikrai reikėtų“, – akcentavo TVIC vadovė.

Paprasta ir mėgstama elektrinių paspirtukų nuomos išmanioji programėlė, deja, pritaikoma ne visur. Kadangi už paspirtukų nuomą Turizmo ir verslo informacijos centras surenka vos apie 500 eurų per metus, kurti programėlę specialiai Kėdainiams neapsimokėtų ir nebūtų tam  finansinių resursų.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video