Kėdainiuose lankėsi politikai iš Seimo opozicijos

 Kėdainiuose lankėsi politikai iš Seimo opozicijos

Algirdo Butkevičiaus susitikime su Kėdainių krašto verslininkais, kurį moderavo vicemeras Paulius Aukštikalnis, energetikos krizės tema taip pat buvo pagrindinė./Eglės Kuktienės nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Praėjusią savaitę Kėdainiuose viešėjo politikai iš Seimo opozicijos, kurie čia susirinko ir į Vilnių išsivežė mūsų rajono gyventojų naudingus pasiūlymus ir idėjas. Su kėdainiečiais susitiko demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Seimo nariai: švietimietė, prof. habil. dr. Vilija Targamadzė, du buvę Ministrai Pirmininkai: Saulius Skvernelis ir Algirdas Butkevičius ir buvęs socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Susitiko su Švietimo ir kultūros komiteto nariais

Kėdainiuose švietimietė, prof. habil. dr. Vilija Targamadzė susitiko su rajono tarybos Švietimo ir kultūros komiteto nariais bei posėdyje dalyvavusiais svečiais.

V. Targamadzė pristatė aktualiausias švietimo problemas ir diskutavo su susitikime dalyvavusiais rajono švietimiečiais, kaip tas problemas būtų galima spręsti valstybės lygmeniu.

Komiteto narė pirmininko pavaduotoja Indrė Fiodorova pabrėžė, kad iš Seimo narių pasigenda konkrečių siūlymų ir sprendimų dėl ministerijos paruoštų ir įgyvendinamų, bet dar ruošiamų projektų: ikimokyklinio ugdymo, mokytojų kvalifikacijos, Tūkstantmečio mokyklų programos ir t.t. Kaip sakė I. Fiodorova, problemas mes vietoje žinome, bet kaip jas spręsti – čia esminis klausimas.

Saulius Skvernelis: „Tikiu, kad šiuos išbandymus mes išlaikysime visi kartu, atvirai kalbėdami ir betarpiškai bendraudami.“/Eglės Kuktienės nuotr.

Švietimo ir kultūros komiteto pirmininkės Nijolės Naujokienės moderuojamoje, o pabaigoje apibendrintoje diskusijoje buvo apsikeista nuomonėmis dėl švietimo centrų – švietimo pagalbos tarnybų paskirties ir perspektyvos. Vienareikšmiškai pabrėžta, kad toliau turi būti stiprinama pedagoginė psichologinė pagalba mokiniams.

V. Targamadzė atsakė ir į kitus švietimiečiams iškilusius klausimus.

Didžiausias skaudulys

Temos, kuriomis buvo kalbama, nebuvo lengvos. Daug dėmesio buvo skirta artėjančiai nelengvai žiemai, socialinėms išmokoms, „Lifosos“ situacijai.

Su Kėdainių rajono meru Valentinu Tamuliu, vicemeru Pauliumi Aukštikalniu ir savivaldybės administracijos direktoriumi Arūnu Kacevičiumi susitikę politikai bene daugiausia laiko kalbėjo apie „Lifosą“ – ir nenuostabu, nes tai tikras skaudulys visiems Kėdainiams, tūkstančiui darbuotojų ir jų šeimoms.

Po susitikimo savivaldybėje LR Seimo narys L. Kukuraitis susitiko su socialiniais darbuotojais Kėdainių bendruomenės socialiniame centre./Eglės Kuktienės nuotr.

Ir vis dėlto įmonė jau nebesitiki jokios pagalbos iš politikų, o opozicijoje esantys Seimo nariai tegali gūžčioti pečiais, svarstydami, kodėl dabartiniai valdantieji taip nori būti Europos Sąjungos sankcijų vykdymo priešakyje.

„Pirmasis administratorius kai buvo paskirtas, na tiesiog aiškiai matėsi, kad buvo tikslas ant įmonės kryžių padėti“, – Seimo nariams tiesiai šviesiai sakė Kėdainių meras Valentinas Tamulis.

„Belgijoje tų pačių savininkų įmonė dirba nesustodama. Jiems ten viskas kitaip“, – pridūrė ir administracijos direktorius Arūnas Kacevičius, pasiteiravus, ar krūva reikalavimų yra iš tiesų Europos Sąjungos, ar visgi Lietuvos Vyriausybės įnoriai.

Paramos prašys daugelis

Po susitikimo savivaldybėje LR Seimo narys L. Kukuraitis susitiko su socialiniais darbuotojais Kėdainių bendruomenės socialiniame centre. Pokalbis nebuvo lengvas – tenka pripažinti, kad šią žiemą didelė lietuvių dalis taps kompensacijų prašytojais ir gavėjais.

Prof. habil. dr. Vilija Targamadzė dalyvavo susitikime su Švietimo komiteto nariais ir kitais krašto švietimiečiais./Eglės Kuktienės nuotr.

„Kaip padaryti, kad visi galintys pasinaudotų kompensacijomis? Kol kas, kiek žinoma, kompensacijomis pasinaudoja tik 14 proc. Lietuvos gyventojų.

Norime įtraukti ir vidutinių pajamų gavėjus į galinčiųjų gauti kompensacijas sąrašą“, – sakė L. Kukuraitis.

Pasak jo, situacija yra netipinė ir jai spręsti tenka priimti netipinius sprendimus.

Politikas gavo nemažai siūlymų ir idėjų iš Kėdainių rajono savivaldybės Socialinio skyriaus vedėjos Jūratės Blinstrubaitės, kuri sakė, jog skyrių jau užgriuvo prašantieji kompensacijų.

Vis dėlto panašu, kad biudžetininkams niekas nenori leisti pasinaudoti pandemijos metu sukurtomis ir pritaikytomis sistemomis, kurios leistų sumažinti darbo krūvius ir padėtų gyventojams – šiems pakaktų vieno skambučio susitvarkyti kompensacijoms.

Temos, kuriomis buvo kalbama, nebuvo lengvos. Daug dėmesio buvo skirta artėjančiai nelengvai žiemai, socialinėms išmokoms, „Lifosos“ situacijai./Eglės Kuktienės nuotr.

Tokį siūlymą politikas išsivežė į Vilnių – jis itin aktualus visos šalies socialiniams skyriams, kuriems dabar pats darbymetis.

Apie energetiką

Algirdo Butkevičiaus susitikime su Kėdainių krašto verslininkais energetikos krizės tema taip pat buvo pagrindinė. Ir nenuostabu – artėjanti mokesčių našta grasina ne tik eiliniams gyventojams, bet ir verslams, kuriems drastiškai pakilę mokesčiai gali reikšti ir bankrotą.

Tiesa, ir čia neišvengta pokalbio apie „Lifosą“, mat susitikime dalyvavęs ilgametis buvęs įmonės direktorius Jonas Dastikas pasakojo, su kokiais iššūkiais įmonė susiduria dabar.

Jam antrino ir su „Lifosa“ bendradarbiaujančių įmonių vadovai, kurie pasakojo, kad Vyriausybės priimti sprendimai ne tik lemia kelis kartus sudėtingiau vykdomus kasdienius procesus, bet ir stabdo pinigų perlaidas, todėl dažnu atveju su „Lifosa“ dirbantys lietuviški verslai laiku negauna jiems priklausančių pinigų.

„Aš išvadą pirmą darau, kad atsisėdęs į vadovo kėdę žmogus bando popieriais apsisaugoti“, – išgirdęs esamą situaciją svarstė A. Butkevičius, tuo tarpu J. Dastikas žodžių į vatą nevyniojo – jausmas tik vienas, kad įmonę norima sužlugdyti.

A. Butkevičius patikino, kad šitos temos nepamirš.

Susirinko nariai

Galiausiai demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Kėdainių skyriaus nariai gausiai susirinko į susitikimą su partijos pirmininku Sauliumi Skverneliu ir kitais čia viešėjusiais Seimo nariais. „Vardan Lietuvos“ Kėdainių skyrius, kuriame šiuo metu jau yra 117 narių, nuolat auga.

„Kolektyvas didėja, dažnai susitinkame, visą vasarą turėjome daug veiklų, įsiliejame į bendruomenes, kalbame su jaunimu, betarpiškai ieškome vietų, kur galime daryti pokytį“, – pasidžiaugė skyriaus pirmininkas Paulius Aukštikalnis.

„Pirmas išbandymų sezonas prasidėjo. Savivaldos rinkimai bus netrukus. Natūralu, kad bus daug klausimų, dvejonių. Turėsime pergyventi merų, tarybų rinkimus – nes kol kas visi kandidatai, ir visi širdyje jau laimėjo.

Kažkas turės pereiti šaltą dušą, kuris mus užgrūdins.

Matome dabar visko, ir matysime dar visko, bet tikiu, kad šiuos išbandymus mes išlaikysime visi kartu, atvirai kalbėdami ir betarpiškai bendraudami“, – sakė S. Skvernelis.

Užs. Nr. 145

8 Komentarai

  • Dabar prieš savivaldybių rinkimus visi tik ir ,,rūpinasi“Lietuvos žmonėmis.Skvernelis galvoja ,kad ir jam nuskils tas paradoksalus ką tik sukurtos naujos partijos laimėjimas.Durnas Valinsko klounų pavyzdys užkrečiamas.

  • Gražūs ir jauni. Ir apie antrą galą nešneka kaip čia komentuojanti ligonė. Viskas gerai. Spręs žmonės. Gerai, kad yra jaunų žmonių. Kėdainiam trūksta jų.

    • Man patinka Skvernelio partija, kėdainiečių gal bus nemažai, seni pensininkai „komunistai“ buvę nusibodę seniai.

  • Pagaliau aplankė Kėdainius buvę ministrai, kuriems pirmiausiai rūpi visi Lietuvos žmonės, o ne pataikavimas EUROPOS SĄJUNGAI..,kurie ieško įvairių būdų, kaip visiškai nesusipykti su pačiomis artimiausiomis mūsų kaimynėmis….O dabar, kiek teko girdėti iš įvairių žmonių,galiu drąsiai sakyti, nusivylę beveik visi….Ir net norėtų, kad rinkmai į SEIMĄ, būtų kuo greičiau…

  • vėl prie lovio,visi persirengia ir kaip nauji eina?

  • Ot tai jaunimas, Dastikas, Targamadze , Butkevičius- visi prie lovio, nereikia kedainiečiams miglos pūsti.Targamadzė neblogai pasiruošė rinkimams, kaip pati sakė per teliką, kad viskas tik brangs, todėl tempėsi viską į savo kabinetą, kamuoliai , puodeliai, saldainiai, parkeriukai, žodžiu kas tik buvo seimo kanceliarijos sandėlyje.Jos kabinete vos ne daugiau prekių negu seimo sandėlyje.Laukite kedainiai, gausite daug dovanų, juk rinkimams reikia ruoštis iš anksto—vot ir DEMOKRATŲ VARDAN VALDŽIOS lovininkai ruošiasi.

    • Nu,jo!! Čia kalbi ne apie Kėdainius, o apie SEIMĄ!! Tau ,matosi, patinka šios kadencijos Seimo nariai ir Vyriausybė!!!JAUNI, BE PATIRTIES, MINISTRAI….Šaunu!!! .O Kėdainiams jaunų, energi ngų vadovų reikia, .o. ne pensininkų…Tik turintys didelę vadovavimo patirtį politikai sėkmingai gali dirbti VIENINGAI!!!!!!!!! kartu! TIK DARNI KOMANDA ,pagyvenę ir jauni( nors ir skirtingų partijų)) gali pasiekti gerų rezultatų….

  • Sėkmės Pauliau.Geras pasirinkimas. Pasitikim. Palaikom tavo žmoniškumą ir nuoširdumą.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video