Kėdainiuose kyla dar viena lengvosios atletikos žvaigždė

 Kėdainiuose kyla dar viena lengvosios atletikos žvaigždė

Druskininkuose vykusiame Lietuvos jaunučių lengvosios atletikos čempionate Darija Matukaitytė triumfavo šuolio į aukštį sektoriuje, įveikusi net 1.60 metro aukštį./Asmeninio archyvo nuotr.

Kėdainių kraštas gali pasigirti išugdytais puikiais sportininkais, kurie šiuo metu žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir už šalies ribų. Džiugu, kad sportuojančio jaunimo daugėja. Dar viena kylanti sporto žvaigždė – 14-metė Darija Matukaitytė, kurios žaibiški pasiekimai buvo labai greitai pastebėti. Mergina netruko sulaukti kvietimų mokytis iš įvairių Lietuvos sporto gimnazijų.

Triumfavo šuolyje į aukštį

Druskininkuose vykusiame Lietuvos jaunučių lengvosios atletikos čempionate Darija triumfavo šuolio į aukštį sektoriuje, įveikusi net 1.60 metro aukštį.

„Rinkos aikštė“ pakalbino perspektyvią sportininkę ir jos tėvelius. Šeima labai palaiko ir skatina Dariją sportuoti ir, pasirodo, merginai puikiai sekasi ne tik sporte, bet ir moksluose.

Mergina dalyvavo įvairiose sporto varžybose, šuolio į aukštį ir šuolio į tolį rungtyse, sektoriuose sekėsi tikrai neprastai ir rezultatai sparčiai kilo. Netrukus ji buvo pastebėta sporto mokyklų.

Aut. past.

Sportuoti pradėjo neseniai

Sunku ir patikėti, tačiau Darija sportuoti pradėjo gana neseniai. Treniruotes mergina lankyti pradėjo 2021 metų pradžioje, tuo metu jai buvo 12 metų. Rezultatai pranoko visus lūkesčius. O jos sporto kelyje buvo visko – ir užsidegimo, ir rankų nuleidimo.

„Jau vasarį dalyvavau pirmose sporto varžybose. Lengvoji atletika nebuvo man artimas sportas, apie šį sportą nieko nežinojau ir juo nesidomėjau. 

Viskas prasidėjo 2020 metais, kai mokykloje lengvosios atletikos trenerė mane pakalbino ir pasiūlė ateiti į treniruotę ir susipažinti su šia sporto šaka. Dienomis po pamokų turėdavau daug laisvo laiko, tad trenerės idėja man pasirodė įdomi ir nusprendžiau pabandyti. Taip pat turėjau draugių, kurios sportavo lengvąją atletiką, todėl ateiti nebuvo taip baisu. Pirmosios treniruotės praėjo gerai, daug visko sužinojau ir nemažai išmokau, bet lengvoji atletika manęs pernelyg nesužavėjo. Treniruočių nebelankiau“, – pasakojo D. Matukaitytė.

Mėgino dar kartą

Visgi Darija nutarė pabandyti dar kartą – ją įkalbėjo jos fizinius duomenimis ir gabumus pastebėjusi trenerė.

„Kitais mokslo metais trenerė pasiūlė pamėginti dar kartą, todėl nusprendžiau šiam sportui suteikti dar vieną šansą.

Pradėjau lankyti treniruotes ir lengvoji atletika tapo svarbiausia mano gyvenimo dalimi. Atradau sau tinkamiausią šio sporto rungtį – šuolį į aukštį. Atsirado stipri meilė šiai sporto šakai ir ji auga iki šių dienų“, – šypsojosi sportininkė.

Pradėjau lankyti treniruotes ir lengvoji atletika tapo svarbiausia mano gyvenimo dalimi. Atradau sau tinkamiausią šio sporto rungtį – šuolį į aukštį. Atsirado stipri meilė šiai sporto šakai ir ji auga iki šių dienų“.

Darija

Rezultatai sparčiai kilo 

Mergina dalyvavo įvairiose sporto varžybose, šuolio į aukštį ir šuolio į tolį rungtyse, sektoriuose sekėsi tikrai neprastai ir rezultatai sparčiai kilo. Netrukus ji buvo pastebėta sporto mokyklų.

„Netrukus gavau kvietimus į sporto gimnazijas Lietuvoje. Po ilgo svarstymo ir dvejonių tapau Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos mokine.

Džiaugiuosi, jog su sporto gimnazijos treneriu sutariu taip pat gerai ir šiltai, kaip ir su pirmąja trenere – Rasa.

Čia – sporto gimnazijoje, man patinka. Iš pradžių buvo nelengva priprasti prie kitos aplinkos, naujo trenerio, dar nepažįstamų žmonių. Bet pamažu viską pažinau ir džiaugiuosi, kad pasirinkau būtent lengvąją atletiką“, – optimizmo nestokoja Darija.

Deda daug pastangų

Jaunoji lengvaatletė apie savo ateitį dėl jauno amžiaus kalba dar labai atsargiai, tačiau atskleidžia, kad šiuo metu sportas – visas jos gyvenimas.

„Sporto gimnazijoje treniruojuosi 9 kartus per savaitę, dažniausiai 2 kartus per dieną. Treniruotės trunka 1 val. 30 min.

Mokytis šioje gimnazijoje yra taip pat svarbu, kaip ir sportuoti. Moksluose sekasi irgi labai gerai.

Žinoma, būna ir tokių dienų, kai nieko nesinori daryti, blogai sekėsi ar pervargai, šiose situacijose ypač padeda mano šeima, visi šeimos nariai mane stipriai palaiko ir stengiasi padėti.

Nuoširdžiai dėkoju savo trenerei Rasai, kad ji mane atvedė į šį sportą ir niekada neprarado manyje vilties“, – dėkojo D. Matukaitytė.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video