Kėdainių „Rotary“ klubas turi naują prezidentą

 Kėdainių „Rotary“ klubas turi naują prezidentą

A. Barzdžiaus nuotr.

Rasa JAKUBAUSKIENĖ

Kėdainių „Rotary“ klubui vienerių metų kadencijai prezidentu tapo gerai žinomas kėdainietis, buvęs vyriausiasis miesto architektas Vytautas Kundrotas. Naujasis prezidentas atskleidė, kad be labdaringos veiklos jis su komanda turi ir kitų naujų planų.

Prezidentas renkamas rotacijos principu

Anot Vytauto Kundroto, pagal „Rotary“ klubo tvarką kandidatų ir balsavimų prezidentų rinkimuose nėra. 

„Rotary“ sistemoje viskas vyksta rotacijos principu. Ir tik pirmas prezidentas renkamas iš kelių. Tarkime, kai mes kūrėmės 1998 metais, dar Tėvas Stanislovas mus palaimino, susirinkome būsimi klubo nariai, įsteigėme klubą ir išsirinkome prezidentą, o paskui apsitardavome ir visi vieningai nuspręsdavome, kuris iš mūsų taps prezidentu, – klubo vidaus tvarką paaiškino žinomas kėdainietis. – Kadangi nuo klubo įkūrimo kai kurie klubo nariai prezidentais buvo netgi po du kartus, dabar juo tampa naujai atėjęs klubo narys. 

Kadangi aš pats „Rotary“ klube buvau seniai, paskui išėjau ir vėl sugrįžau, tad dabar visi nutarė, kad prezidentu būčiau aš.“

Kaip sakė V. Kundrotas, į klubą nariai patenka tik slaptu balsavimu. Ir jeigu dauguma narių naujo žmogaus kandidatūrai nepritaria, tuomet jis apskritai į jį nepatenka. 

Naujuoju Kėdainių „Rotary“ klubo prezidentu tapo gerai žinomas kėdainietis, buvęs vyriausiasis miesto architektas Vytautas Kundrotas./ Asmeninio archyvo nuotr.

Dar viena svarbi klubo taisyklė – negali būti daugiau nei du tos pačios profesijos atstovai.

„Pastaruoju metu nebėra tos klasikinės tvarkos, kuri buvo, kai vyrų, moterų ir jaunimo „Rotary“ klubai buvo atskirai. Kadangi Lietuvoje jau taikoma tokia praktika, kai vyrai ir moterys klube yra kartu, mes taip pat nusprendėme ją taikyti, kad augtų narių skaičius. 

Pastaruoju metu buvo likę mažiau nei pusė narių, o klubas sumažėjęs iki septynių, nes dalis į pensiją išėjusių žmonių pasitraukė ir iš klubo veiklos. 

Neseniai pasipildėme trimis nariais. 

Moterys klubo kol kas dar nepapildė, bet iš viso klube dabar yra dešimt narių. Kai kūrėmės, buvo dvidešimt“, – trumpai Kėdainių „Rotary“ klubo sudėtį apibūdino naujasis prezidentas.

„Svarbiausia yra ne tai, kad klubas būtų kažkuo ypatingas, bet Kėdainiai turėtų būti ypatingi ir mes turėtume prisidėti prie to.

V. Kundrotas

Daugiau dėmesio kultūrai

Paklaustas apie planuojamus darbus naujose pareigose, V. Kundrotas teigė: „Valdybą jau išsirinkome, tačiau darbų dar nepasiskirstėme, kas už ką atsakingas. Planuojame rinktis artimiausiu metu ir viską aptarti“. 

O pasidomėjus, ar keičiantis prezidentams keičiasi ir klubo tikslai, planai, ar tęsiama ta pati veikla, pašnekovas sakė, kad su kiekvieno naujo vadovo atėjimu, atsiranda ir naujų idėjų, planų.

„Pavyzdžiui, naujoji Lietuvos apygardos „Rotary“ klubo prezidentė iškėlė trijų „I“ devizą – Įvairovė, Idėjos ir Įgyvendinimas. 

Būtent įvairovė buvo akcentuojama ir mes visi jai pritarėme, sutikome, kad klubas būtų ne tik labdaros klubas, nes tokių yra daug, o labdaros organizacijų yra dar daugiau. Todėl Lietuvos apygarda mano, kad reikėtų, jog atsirastų įvairovė: daugiau kultūrinių idėjų ir iniciatyvų kažkokiems kultūriniams projektams. Tai būtų vienas iš pasikeitimų, t. y. kad dabar esame orientuoti į įvairesnę veiklą“, – kalbėjo V. Kundrotas. 

Jis taip pat teigė, kad turi naujų planų bei idėjų ir savo prezidento veiklos metams, tačiau tiksliai atskleisti, kokios jos, dar nenorėjo.

„Mes kol kas dar to neaptarėme, todėl nelabai noriu apie tai kalbėti, bet galiu tik pasakyti, kad tikrai atsiras kultūrinių veiklų. Vienu metu jų tarsi buvo atsiradę, bet paskui prigeso ir daugiau viskas buvo nukreipta į labdarą. Aišku, tai yra reikalingas dalykas, bet turėtų būti ir kitos veiklos, kurios garsintų Kėdainius. 

Svarbiausia yra ne tai, kad klubas būtų kažkuo ypatingas, bet Kėdainiai turėtų būti ypatingi ir mes turėtume prisidėti prie to“, – savo ateities vizijas apibendrino V. Kundrotas ir tęsė toliau: „Turime idėjų, kaip Kėdainius po truputį keisti, kad jie labiau trauktų turistus. Nors pastaruoju metu trauka yra lyg ir padidėjusi, bet reikia, kad ir toliau viskas vystytųsi ir projektai būtų kuo įdomesni. 

Bet nenoriu dabar apie tai kalbėti, dar diskutuojame, kurį pasirinkti, nes mes nesurenkame tiek pinigų, kad galėtume daryti viską iš karto. Todėl šiais metais padarysime kokį vieną projektą, o kažkas kitas gal įgyvendins kitą“. 

3 Komentarai

  • Senukų klubas.

    • Geriau senukų,nei trintukai.

  • TIek metų projektavo Kėdainių peizažą ir architektūrą , kad kur besi ten tokių nesamonių pridaryta tikrai gėda , sėdėjo ne savo kėdėje .

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video