Kėdainių rajone sumedžioti 2 vilkai, iš viso jau krito 11 pilkių

 Kėdainių rajone sumedžioti 2 vilkai, iš viso jau krito 11 pilkių

Kėdainių krašte nuo medžiotojų paleistos kulkos krito jau 11 vilkų. Iš viso mūsų šalyje leista sumedžioti 282 vilkus, tad medžioklės sezonas tęsiasi/ Kėdainių medžiotojų nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS 

Aplinkos ministerija informavo, jog šį medžioklės sezoną Lietuvoje jau sumedžiota 214 vilkų. Kėdainių krašte nuo medžiotojų paleistos kulkos krito jau 11 vilkų.

Paskutinieji du pilkiai krito praėjusio savaitgalio medžioklės metu. Iš viso mūsų šalyje leista sumedžioti 282 vilkus, tad medžioklės sezonas tęsiasi.

„Ąžuoloto“ plotuose

Šeštadienį du vilkus nukovė jaunas medžiotojas Domas Rudminas. 

Tai pirmieji tokie trofėjai medžiotojo gyvenime. 

Vilkai buvo sumedžioti „Ąžuoloto“ medžiotojų būreliui priklausančiuose plotuose. 

Apie Kėdainių rajone sumedžiotus vilkus pranešė Aplinkos ministerija, kuri fiksuoja, kiek vilkų ir kokią dieną buvo sumedžiota Lietuvoje.

Sezonas tęsiasi  

Vilkai mūsų šalyje yra saugoma rūšis, todėl jų medžioklė yra ribojama, juos leidžiama medžioti nuo spalio 15 iki kovo 31-os dienos.

Sezonas gali baigtis ir anksčiau, jei bus išnaudotas skirtas limitas. 

Per 2022–2023 metų medžioklės sezoną iš gamtos leista paimti net 92 vilkais daugiau nei ankstesnį sezoną.

Pirmadienį Aplinkos ministerija informavo, jog šį medžioklės sezoną Lietuvoje jau sumedžiota 214 vilkų. 

Kėdainių krašte nuo medžiotojų paleistos kulkos krito jau 11 vilkų. Iš viso mūsų šalyje leista sumedžioti 282 vilkus, tad medžioklės sezonas tęsiasi.

Populiacija didėja

Toks limitas nustatytas atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius, apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių ir pastaraisiais metais jų padarytą žalą ūkininkams.

Nustatyta, kad šiuo metu Lietuvoje vilkų šeimų daugėja. 

Duomenys surinkti pagal genetinius tyrimus, taip pat pagal stambiųjų plėšrūnų registravimo sistemos „Biomon.lt“ duomenis.

Aplinkos ministro patarėjo Mariaus Čepulio žodžiais, žiemos sezono medžioklė neatgraso vilkų nuo ūkininkams daromos žalos, o aktyviau reguliuoti plėšrūnų prieaugį reikėtų būtent tuo metu, kai pjaunami naminiai gyvuliai, t. y. vasarą ir ankstyvą rudenį. 

Todėl Aplinkos ministerija planuoja skatinti probleminių vilkų medžioklę ne medžioklės sezono metu.

Saugoma rūšis

Vilkas yra saugoma rūšis. 

Pagal Europos laukinės gamtos ir gamtinės aplinkos apsaugos konvenciją (Berno konvenciją), Buveinių direktyvą ir kitus teisės aktus Lietuva yra įsipareigojusi užtikrinti palankią šios rūšies apsaugos būklę, todėl vilkų medžioklė ribojama nustatant ne tik leistiną medžioklės terminą, bet ir sumedžiojimo limitą.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video