Kėdainių rajone jau sirpsta pirmosios braškės

 Kėdainių rajone jau sirpsta pirmosios braškės

Braškių skynimas prekybai prasidės maždaug po savaitės. Nors pirmųjų uogų kainą prognozuoti labai sunku, tačiau pirkėjai jau rašosi į eilę./S. Žilinskienės nuotr.

Kėdainių rajone jau ima nokti pirmosios lietuviškos braškės. Tradiciškai pirmosios uogos mūsų krašte ima sirpti Žilinskų ūkyje. Šiemet jos rausti pradėjo apie 10 dienų vėliau nei pernai. Tiesa, kol kas braškės skirtos šeimai pasigardžiuoti, o skynimas prekybai prasidės jau netrukus.

Vėluoja treti metai

Kėdainių rajono Kunionių kaimo ūkininkai Sigita ir Nerijus Žilinskai pasakojo, kad šiemet, kaip ir praėjusiais bei užpraėjusiais metais, braškių derlius vėluoja dėl vėsesnių orų.

„Braškės jau rausta po truputį. Šiemet vėliau, nes užsitęsė siaubingos šalnos. Pastovūs klientai jau skambinėja, klausinėja, kada bus uogų. O mes sakom – tuoj prasidės.

Dabar skiname dar tik pirmąsias uogas, dar po nedaug, bet tuoj bus daugiau. Dirbam, lekiam, kaip visada. Klientai laukia uogų“, – dėstė S. Žilinskienė.

Šalti pavasariai

Jau keletą metų iš eilės mūsuose vyrauja labai prasti pavasariniai orai – vėlyvi ir su pavojingomis šalnomis.

„Pernai braškės rausti pradėjo pirmosiomis gegužės dienomis, užpernai viskas buvo lygiai taip pat. Šiemet viskas dar pavėlavo apie dešimt dienų.

O štai prieš trejus metus pavasaris buvo ankstyvas ir šiltas, tad pirmąsias braškes skynėme jau balandžio 23-iąją“, – prisiminė S. Žilinskienė.

Kainų dar nenusistatė

N. Žilinskas juokauja, kad pirmomis braškėmis džiaugiasi visa šeima. Visi giminės gardžiuojasi kvapniomis uogomis, o netrukus jų galės paragauti ir visi kėdainiečiai.

Aut. past.

Tiesa, ūkininkai net nesiryžo prognozuoti, kokios bus šiųmečių braškių kainos, mat dabar turguose prekiaujama atvežtinėmis, ne mūsų kraštų braškėmis, todėl jų ir kaina bus kitokia.

Braškininkai sako, kad žmonės nekantrauja ir labai laukia pirmųjų uogų. Klientų ratas kasmet vis plečiasi, atsiranda daug vadinamųjų savų klientų.

Kunionių braškių augintojai žinomi visoje šalyje ir stipriai konkuruoja su kitais Lietuvos augintojais. Jau kelintus metus iš eilės jie raudonskruostes uogas sugeba prinokinti vieni pirmųjų visoje šalyje.

Beje, vienas mažiausių, bet vienas įdomiausių ir kartu paprasčiausių ūkių – bambukus, braškes ir kt. augalus auginantys Nerijus ir Sigita Žilinskai iš Kunionių praėjusiais metais triumfavo „Metų žemdirbio“ konkurse.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video