Kėdainių rajone – garbaus amžiaus senjorės gelbėjimo operacija (FOTOGALERIJA)

 Kėdainių rajone – garbaus amžiaus senjorės gelbėjimo operacija (FOTOGALERIJA)

Ugniagesiai padėjo medikams išnešti moterį ir įkelti ją į GMP automobilį. Moteris skubiai išvežta į gydymo įstaigą./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Pirmadienį popiet į vieną Kėdainių rajono kaimų skubėjo visos specialiosios tarnybos, mat buvo įtariama, kad daugiabučio bute gyvenančiai senjorei sutriko sveikata ar nutiko kažkas dar baisiau. Laimei, sureaguota laiku – be sąmonės, tačiau gyva močiutė išvežta į ligoninę.

Pranešė giminaičiai

14 val. 51 min. gautas giminaičių pranešimas apie tai, kad Kėdainių rajono Vilainių seniūnijos Apytalaukio kaimo Alkupio gatvės daugiabučiame name garbaus amžiaus moteris jau antra diena neatsiliepia telefonu, neatidaro durų.

Tolimi giminaičiai informavo, kad tiek jie, tiek kaimynai įtaria, jog senjorei sutriko sveikata ar nutiko kažkas dar baisiau.

Į įvykio vietą buvo pasiųsta Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, greitosios medicinos pagalbos medikai ir policijos pareigūnai.

Pasitiko giminaičiai ir kaimynai

Į įvykio vietą atskubėjusias specialiąsias tarnybas pasitiko giminaičiai ir kaimynai. Jie pasakojo, kad 85-erių metų močiutė viena gyvena daugiabučio namo pirmame aukšte./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Į įvykio vietą atskubėjusias specialiąsias tarnybas pasitiko giminaičiai ir kaimynai. Jie pasakojo, kad 85-erių metų močiutė viena gyvena daugiabučio namo pirmame aukšte.

Moteris jau nuo vakar vakaro neatsiliepia telefonu, neatidaro durų. Vakare telefonas dar buvo įjungtas, ryte jau ir jis nebeveikė. Tad sunerimę kaimynai apie tai iš pradžių pranešė giminaičiams, o šie – specialiosioms tarnyboms.

Pastebėjo gulinčią

Ugniagesiai gelbėtojai, panaudoję glaustines kopėčias, beldė į buto langus, duris, tačiau niekas neatsiliepė.

Iš pradžių gelbėtojai pamatė ant stalo padėtą telefoną, o netrukus pastebėjo ir gulinčią moterį. Nedelsiant imtasi veiksmų – išėmę balkono langą gelbėtojai pateko vidų, atidarė duris ir įleido medikus bei policijos pareigūnus.

Viduje rasta be sąmonės gulinti moteris. Ugniagesiai padėjo medikams ją išnešti ir įkelti į GMP automobilį. Moteris skubiai išvežta į gydymo įstaigą.

Ugniagesiai gelbėtojai, panaudoję glaustines kopėčias, beldė į buto langus, duris, tačiau niekas neatsiliepė. Iš pradžių gelbėtojai pamatė ant stalo padėta telefoną, o netrukus pastebėjo ir gulinčią moterį.

Aut. past.

Prašo supratimo

Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiams gelbėtojams ar savivaldybės priešgaisrinės tarnybos ugniagesiams, medikams ir policijos pareigūnams dažnai tenka skubėti į pagalbą vienišiems senoliams, įvairių negalių turintiems, ligotiems ar tiesiog vienišiems asmenims.

Statistiškai per metus Kėdainių miesto ir rajono ugniagesiai per pusšimtį kartų talkina medikams, kad šie galėtų patekti į butus ar namus, kuriuose žmonėms reikalinga pagalba.

Pareigūnų nuomone, būtų labai gerai, kad vieniši žmonės, turintys įvairių negalių ar sunkiomis ligomis sergantys gyventojai, galėtų netoli gyvenantiems giminaičiams ar kaimynams patikėti savo namo ar buto raktus, mat tuomet ugniagesiams netektų laužti durų.

1 Komentaras

  • tokioje operacijoje.Svarbiausia,kad žmogus ,nors prašyta buvo ir aiškinta,užsikabinęs iš vidaus.Todėl duoti atsarginiai raktai nuo buto kaip ir nereikalingi tokiu atveju….

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video