Kėdainių rajone – didžiausios šaulių varžybos Baltijos šalyse

 Kėdainių rajone – didžiausios šaulių varžybos Baltijos šalyse

Kėdainių rajone, Kunioniuose, surengtose „Medžiotojų sostinės“ taurės varžybose dalyvavo net 224 geriausi šauliai./Organizatorių nuotr.

Kasmet tūkstančiai šaulių aplanko Kėdainių kraštą

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainiai tikrai turi kuo didžiuotis. Dabar kraštiečiai tikrai galės didžiuotis ir didžiausiomis šaudymo varžybomis į skriejančius taikinius Baltijos šalyse. Kėdainių rajone, Kunioniuose, surengtose „Medžiotojų sostinės“ taurės varžybose dalyvavo net 224 geriausi šauliai. Šio sporto entuziastas Vidas Silvestravičius džiaugiasi, kad šaulių gretas papildo vis nauji nariai, o Kėdainiuose jiems sudarytos išties geros sąlygos treniruotis.

Tradicinės varžybos

V. Silvestravičius pasakojo, kad „Medžiotojų sostinės“ taurės varžybos pirmą kartą surengtos 2008 metais per medžiotojų žiemos šventę, kuri buvo viena iš šventės sudėtinių dalių. Varžybose tuomet dalyvavo apie 50 šaulių, buvo 3 lėkštelių leidimo mašinėlės.

„Pirmąją taurę laimėjo Kėdainių krašto šaulys, o šiuo metu neabejotinai geriausias Lietuvos šaulys – Virgilijus Grybė.

Šiais metais taurę iškovojo vilnietis Žygimantas Šimaitis. Kova dėl taurės vyksta dviem etapais – pirmiausia visi dalyviai šaudo 100 taikinių užduotį, o 5 taikliausi patenka į superfinalą, finale labai sunki 50 taikinių užduotis.

Šiemet superfinale varžėsi ir du kėdainiečiai – Egidijus Petroška ir Dalius Zaukevičius, deja, šį kartą jiems pritrūko sėkmės“, – pasakojo V. Silvestravičius.

V. Silvestravičius pasakojo, kad „Medžiotojų sostinės“ taurės varžybos pirmą kartą surengtos 2008 metais per medžiotojų žiemos šventę./Organizatorių nuotr.

Organizuoja kasmet

Šios varžybos „Medžiotojų sostinėje“ organizuojamos kasmet, čia atvyksta šauliai ne tik iš visos Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių.

„Varžybas rengdavome kasmet ir kartu su šaudyklos augimu, jos vis plėtėsi ir didėjo. Kol nebuvo pandemijo,s į jas atvykdavo šauliai iš Latvijos, Baltarusijos, Rusijos, Lenkijos.

Paskutiniais, 2019–2020 metais, į varžybas susirinkdavo jau daugiau kaip 200 šaulių, o šiemet dalyvių skaičius sumušė ankstesnius mūsų pačių pasiektus rekordus – 14-liktose varžybose dalyvavo 224 šauliai“, – dėstė sostinės ir varžybų šeimininkas.

Šios varžybos „Medžiotojų sostinėje“ organizuojamos kasmet, čia atvyksta šauliai ne tik iš visos Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių.

Aut. past.

Tikras rekordas

Dabar kraštiečiai tikrai galės didžiuotis ir didžiausiomis šaudymo varžybomis į skriejančius taikinius Baltijos šalyse.

„Varžybose į skriejančius taikinius tai yra labai didelis šaulių skaičius ir neteko girdėti, kad kada nors Baltijos valstybėse būtų buvusios didesnės varžybos. Tuo didžiuojamės.

Didelės varžybos leidžia atkreipti į šį sportą daugiau dėmesio, jis kasmet tampa populiaresnis“, – džiaugėsi V. Silvestravičius.

Varžybos „Medžiotojų sostinėje“ organizuojamos kasmet, čia atvyksta šauliai ne tik iš visos Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių.

Garsina Kėdainius

„Medžiotojų sostinė“ garsina Kėdainių vardą, mat jos šaudykloje kasmet apsilanko tūkstančiai žmonių. Čia rengiamos ne tik „Medžiotojų sostinės“ taurės varžybos, bet ir organizuojamas „Lietuvos English Sporting“ čempionatas, sekmadieninis maratonas ir dar daug specializuotų šaudymo renginių, skirtų šiai sporto rūšiai.

„Mūsų šaudykla kol kas vienintelė Europoje akredituota CPSA organizacijos, su kuria bendradarbiaujame jau keli metai.

Prieš keletą metų įkūrėme šaulių klubą, kuris šiandien yra didžiausias Lietuvoje ir vienija arti 200 narių.

Kasmet vis populiaresnis tampa pramoginis šaudymas, apmokome niekada rankose ginklo nelaikiusius žmones šaudyti lėkšteles, tokiu būdu didelio dėmesio sulaukiame iš įmonių, kurios suorganizuoja savo darbuotojams tokią išvyką-pramogą, o mes vedame renginį, suorganizuojame minivaržybas, išaiškiname taikliausius ir t.t“, – pasakojo šaudyklos įkūrėjas.

Visa šeima

Šaulys atskleidė, kad vis dėlto koją šauliams kiša ir pandemija, tačiau šeimos vienybė ir stiprybė padeda išgyventi visas negandas.

„Šaudykloje dirbame visa šeima, per šias varžybas padėjo abu sūnūs, dukra ir žmona. Šaudykla padėjo išgyventi sunkų pandemijos laikmetį, kai negalėjome dirbti sodyboje „Medžiotojų sostinė“.

Šaudymas vyksta lauke, todėl suvaržymų šiai veiklai buvo mažiau ir jie truko trumpiau.

Tikimės kitais metais 15-tosios „Medžiotojų sostinės“ taurės varžybos bus dar gausesnės ir pandemija nebesutrukdys sulaukti daugiau svečių iš užsienio“, – šypsojosi V. Silvestravičius.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video