Kėdainių neįgaliesiems – Prezidento padėka

 Kėdainių neįgaliesiems – Prezidento padėka

Prezidentas Gitanas Nausėda kartu su pirmąja ponia Diana Nausėdiene į ceremoniją pakvietė ir vienintelę Kėdainių organizaciją – judėjimo negalią turinčius asmenis vienijančią Paraplegikų asociaciją. Nuotraukoje asociacijos vadovė Alma Margevičienė ir narys Modestas Tarasevičius./Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos/Roberto Dačkaus nuotr.

Kėdainių rajono Paraplegikų asociacijos nariai lankėsi Prezidentūroje, kurioje vyko iniciatyvos „Lietuvos galia“ nominantų pagerbimas bei laureatų apdovanojimas. Nors kėdainiečiai tarp laureatų ir nepateko, tačiau jie buvo įvertinti labai gerai – savo kategorijoje pateko į Lietuvos geriausiųjų penkioliktuką. Patys kėdainiečiai sako, kad padėka iš Prezidento rankų yra pats didžiausias įvertinimas.

Pagerbti kėdainiečiai

Prezidentas Gitanas Nausėda kartu su pirmąja ponia Diana Nausėdiene dalyvavo tradiciškai organizuojamoje pilietinės iniciatyvos „Lietuvos galia“ metinių apdovanojimų ceremonijoje. Į šią ceremoniją buvo pakviesta ir vienintelė Kėdainių organizacija – judėjimo negalią turinčius asmenis vienijanti Paraplegikų asociacija.

„Mums be galo malonu, kad mus įvertino pats Prezidentas. Mus pastebėjo dar tuomet, kai Perzidentas ir jo žmona lankėsi Kėdainiuose. Dar tuomet mums buvo pasiūlyta dalyvauti tokioje iniciatyvoje, kurioje stiprinamos pilietinės iniciatyvos, nevyriausybinės organizacijos, asociaciacijos. Jau vien tai mums yra didelis laimėjimas, o Prezidento ir jo žmonos padėka už mūsų veiklą yra labai garbingas įvertinimas“, – „Rinkos aikštei“ sakė Alma Margevičienė, Kėdainių rajono paraplegikų asociacijos vadovė.

Nors kėdainiečiai tarp laureatų ir nepateko, tačiau jie buvo įvertinti labai gerai – savo kategorijoje pateko į Lietuvos geriausiųjų penkioliktuką. Patys kėdainiečiai sako, kad padėka iš Prezidento rankų yra pats didžiausias įvertinimas.

Aut. past.

Sudūrė daug

Kaip pranešė prezidentūra, šalies vadovas renginyje pasidžiaugė, jog projektas „Lietuvos galia“ šiais metais subūrė dar daugiau organizacijų, bendruomenių ir pavienių aktyvių piliečių iniciatyvų, kurių vykdomos veiklos prisideda prie žalesnės, stipresnės, teisingesnės ir inovatyvesnės Lietuvos kūrimo. Gausus gerovės kūrėjų būrys vienija jau apie 400 organizacijų ir bendruomenių.

„Kaskart, atsivertęs „Lietuvos galios“ iniciatyvų sąrašą, negaliu atsistebėti jų įvairove. Matau įkvepiančias istorijas žmonių, kurie nebijo iššūkių, siūlo idėjas ir buria bendraminčius. Žinau tai ne iš nuogirdų ar trumpų aprašymų – kartu su Diana ir komandos nariais per dvejus metus aplankėme daugiau nei 50 iniciatyvų. Kiekvieną kartą įsitikiname, koks nuostabus žmonių gebėjimas įkvėpti vieniems kitus bendram veiksmui“, – sakė šalies vadovas.

Mažina socialinę atskirtį

A. Margevičienė pasakojo, kad jos vadovaujamos asociacijos tikslas – mažinti neįgaliųjų socialinę atskirtį, padėti jiems integruotis į visuomenę, siekti geresnio aplinkos pritaikymo, buitinių, kultūrinių ir mokymosi sąlygų gerinimo, sudaryti sąlygas realizuoti savo gebėjimus, užtikrinti gerą fizinę ir dvasinę savijautą.

„Asociacija veiklą pradėjo 2004 metais turėdama tik 19 narių. Šiuo metu ji jau vienija 152 neįgaliuosius.

Negalią turintys žmonės neretai užsidaro namuose, didžiąją dalį laiko praleidžia prie kompiuterio. Dėl realių ir išsigalvotų barjerų neįgalieji patiria išties didelę socialinę atskirtį. Aktyvių veiklų trūkumas, bendravimo stoka neretai pasmerkia žmones izoliacijai, dėl kurios prastėja bendra jų savijauta. Dėl to jau 19 metų stengiamės suteikti Kėdainių rajono gyventojams su negalia galimybes bendrauti, sportuoti, dalyvauti varžybose ir bendruomenės renginiuose, organizuojame užimtumo veiklas, stovyklas, išvykas, kultūrinius renginius.

Visas veiklas organizuojame pasinaudodami projektinėmis, valstybės ir savivaldybės biudžetų, asociacijos narių ir geros valios žmonių bei organizacijų, įmonių paramos lėšomis. Nuolatinis savanorių, darbuotojų, neįgaliųjų artimųjų, bendruomenės narių susitelkimas ir pagalba vykdant minėtas veiklas, prisideda sprendžiant pagrindines neįgaliųjų problemas, gerina jų fizinę ir dvasinę savijautą“, – dėstė A. Margevičienė.

Iniciatyvos „Lietuvos galia“ tikslas – aktyvinti visuomenės įsitraukimą į valstybės gyvenimą ir stiprinti pilietinę galią. Tai platforma savanoriams, bendruomenėms, aktyviems piliečiams ir kitiems pristatyti savo veiklas, rasti bendraminčių ir sulaukti palaikymo. Rodydama geruosius pavyzdžius, inovatoriškus sprendimus, sėkmės istorijas, iniciatyva siekia didinti jų žinomumą ir sklaidą, įkvėpti kitus imtis veiksmų ir prisidėti prie savo valstybės kūrimo.

2 Komentarai

  • o ka daryti tiems kurie nevaiksto be pagalbos neiseda i neigaliojo vezimeli ///////nenulipa laiptais/

  • Pagarba

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video