Kėdainių muziejininkai dirbs su italais

 Kėdainių muziejininkai dirbs su italais

Lietuviai, italai, rumunai ir latviai Campagna mieste prisijungė prie akcijos #MesPrisimename #WeRemember ir kartu pagerbė Holokausto aukų atminimą./Kėdainių krašto muziejaus nuotr.

Jorūnė LIUTKIENĖ

Kėdainių muziejininkai dirbs su italais – dalinsis idėjomis, keisis patirtimi, kad istorinės vertybės šiandieniniam žmogui būtų dar labiau prieinamos, suvokiamos ir savos. Susitarimą dirbti kartu su italais pasiekė Kėdainių krašto muziejaus direktorius Rimantas Žirgulis, kuris sausio pabaigoje pasirašė ketinimų protokolą su Italijos Campagna miesto meru Roberto Monaco. Galimybę dirbti su italais mūsų muziejininkams suteikė jų dalyvavimas projekte „Memo History“.

Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Kėdainių krašto muziejaus ir Campagna „Museo della Memoria“ suteiks galimybę krašto muziejui toliau plėtoti bendrame projekte „Memo History“  užmegztus ryšius su Italijos piliečiais.

Kėdainių krašto muziejaus direktorius Rimantas Žirgulis atkreipia dėmesį, kad mieste esantis muziejus „Museo della Memoria“ yra atstovaujamas aukščiausiu lygmeniu. Sutartį pasirašė pats Campagna miesto meras Roberto Monaco.

Ir ne tik tai: pats miesto meras R. Monaco visur atstovauja muziejui, dalyvauja renginiuose, domisi ir palaiko istorinius bei kultūrinius mainus, projektus ir iniciatyvas, atkreipdamas didesnį dėmesį į jų svarbą.

Sutartį tarp Kėdainių ir Campagna miesto muziejų pasirašė Kėdainių muziejaus direktorius Rimantas Žirgulis ir miesto meras Roberto Monaco.

Kėdainių krašto muziejaus delegacija (kartu su direktoriumi R. Žirguliu vyko ir muziejaus darbuotojos Audronė Pečiulytė bei Eglė Morkūnaitė) buvo priimta aukščiausiu lygmeniu, surengtas oficialus priėmimas.   

Viešėdama Italijoje Kėdainių krašto muziejaus delegacija minėjo Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną. Campagna mieste prie akcijos #MesPrisimename  #WeRemember prisijungė ir kiti projekto „MemoHistory“ dalyviai iš Rumunijos bei Latvijos.

Campagna gana nedidelis miestukas pietinėje Italijoje, Kampanijos regione. Jame gyvena apie 17 000 gyventojų. Artimiausias didžiausias miestas – Neapolis, kuris yra ir Kampanijos regiono sostinė.  

Aut. past.

Kaip pasakojo muziejaus direktorius R. Žirgulis, šio miestelio patirtis per Holokaustą visiškai priešinga mūsų miestelių gyventojų patirčiai. Vietiniai žmonės čia išgelbėjo visus žydų tautybės piliečius. Jie juos organizuotai išvedė į kalnus ir taip niekas nenukentėjo – visi liko gyvi.   

„Memo History“ projekte Kėdainių krašto muziejus dalyvauja kartu su rumunais, latviais  ir italais. Su pastaraisiais užsimezgė šiltas ryšys tada, kai pernai spalio mėnesį italų delegacija lankėsi Kėdainiuose. Tuomet ir užgimė ši idėja bei pasiūlymas artimesnei draugystei.

„Partneriai labai svarbūs keičiantis idėjomis ir kuriant naujus projektus arba naujus produktus įvairių projektų rėmuose“, − sako Kėdainių krašto muziejaus direktorius R. Žirgulis.

Šiais metais Kėdainių krašto muziejus mini savo įkūrimo 100-metį.

1 Komentaras

  • kuris is Svabo 50 skatiku gavo?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video