Kėdainių mieste ir rajone ženklinami dviračių takai

 Kėdainių mieste ir rajone ženklinami dviračių takai

Kėdainių mieste ir miesto seniūnijai priklausančiuose kaimuose vykdomas dviračių takų ženklinimo atnaujinimas ir naujas ženklinimas./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Akylesni kraštiečiai pastebėjo, kad Kėdainių mieste ir miesto seniūnijai priklausančiuose kaimuose vykdomas dviračių takų ženklinimo atnaujinimas ir naujas ženklinimas, taip pat statomi nauji kelio ženklai, atnaujinamos pėsčiųjų perėjos, įrengiamos greičio mažinimo priemonės.

Du mėnesius

„Rinkos aikštė“ kreipėsi į Kėdainių rajono savivaldybę, prašydama detalizuoti, kur ir kokie darbai Kėdainių mieste vykdomi.

Savivaldybės atstovė Vilija Mockuvienė informavo, kad darbų vykdytojas UAB „Maniga“.

Sutarties vertė – 12 000 Eur. Įrengimo darbai Kėdainių miesto seniūnijos keliuose ir gatvėse turi būti atlikti per 2 mėnesius nuo sutarties įsigaliojimo datos.

Sutartis pasirašyta birželio mėnesį.

Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Darbai bus vykdomi

UAB „Maniga“ direktorius Marius Kašėta informavo, jog darbų Kėdainių krašte bus atlikta išties nemažai.

Nauji kelio ženklai bus pastatyti Vilniaus–Šilelio g., Vilniaus–Pirmūnų g. sankryžose, Aušros g.–Laisvės g.–Aušros skg., S. Dariaus ir S. Girėno g. bei Aušros g. sankryžoje, Ramybės skv. automobilių stovėjimo aikštelėje, Kroplių k. (nuo kelio Nr. 144 Jonava–Šeduva), Dubinės I ir II gatvės (nuo Saulėtekio g. pusės), Naujakurių g. (statosi Respublikos g.), Aguonų g. (prie kelio Nr. 144 Jonava–Šeduva), Krakių g. (nuo Gedimino g. žiedo kelias link Lipliūnų k.), J. Ganusevičiaus g., Džiazo g. ir Kranto II g.

Mieste ir rajone atliekami ir kiti darbai: atnaujinamos pėsčiųjų perėjos, įrengiamos greičio mažinimo priemonės.

Aut. past.

Kiti darbai

Mieste ir rajone atliekami ir kiti darbai: atnaujinamos pėsčiųjų perėjos, įrengiamos greičio mažinimo priemonės.

„Pėsčiųjų perėja iš šalto plastiko bus įrengta Budrio g. prie Kėdainių PSPC. Dviračių takai bus pažymėti tarp Smilgos g. ir Tilto g. bei nuo Tilto g. iki tilto per Nevėžį.

Papildomai ženklai „Dviratis“ bus pastatyti Ramybės skvere, J. Basanavičiaus g. prieš „Maximą“, Didžiojoje g. Bartkūniškių kaimo Jovarų gatvėje bus įrengtos greičio mažinimo priemonės.

Žmonių saugumas – prioritetas

Vicemero Pauliaus Aukštikalnio teigimu, pagal statistiką, lyginant su kitomis savivaldybėmis, dviračių takų situacija Kėdainiuose yra gana gera.

„Būdamas dviračių sporto fanu, manau, kad reikia ne sekti iš paskos lyginantis su kitomis savivaldybėmis, o plėsti dviračių takų tinklą toliau“, – ryžtingai kalbėjo P. Aukštikalnis.

Jo nuomone, dviračių ar pėsčiųjų takai – būtinasis sveikatinimo ir saugos komponentas.

„Nors pagal Kelių eismo taisykles leidžiama važiuoti ar eiti ir transporto važiuojamąja dalimi, bet užtikrinti saugumą galima tik dviračių/pėsčiųjų takais. Todėl, manau, šis darbas bus tęsiamas ateityje prie visų valdžių.

Priemonės, užtikrinančios bendruomenės saugumą, visuomet bus prioritetinės“, – įsitikinęs vicemeras.

1 Komentaras

  • Pradekim nuo to, kad mieste nėra dviračių takų. Ant ištrupejusio šaligatvio guašu nupaišius linijas dviračių taku jis nepataps. Tai ką mačiau lyg šio šiame mieste tėra labai graudi parodija dviračių takų. O vicemerui siūlau pavažiuoti bent jau iki Kauno, kad pasižiūrėti kaip atrodo dviračių takas, arba bent jau kelininkų paklaustu koks minimalus dviračių tako plotis turi būti. Nes tai kas daroma ne didina saugumą, o didina pavojų pestiesiems.
    Jei neturima pinigų ir žinių geriau jau nedaryt, nei kad daryti pajuokai.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video