Kėdainių ligoninės finansai – kaip karinė paslaptis

 Kėdainių ligoninės finansai – kaip karinė paslaptis

Pirmasis Kėdainių ligoninės video turinys, pavadinimu „Muziejus“ – su lengva pajuoka apie ligoninės skurdų interjerą/ Kėdainių ligoninės facebook.com profilio kadras.

Mokesčių mokėtojai neturi teisės žinoti, kaip leidžiami jų pinigai?

Eglė KUKTIENĖ

Savo įvaizdžiu susirūpinusi Kėdainių ligoninė jau ne vieną mėnesį socialiniuose tinkluose tiesiog žiba. Jau kurį laiką pastebima itin suaktyvėjusi šios įstaigos veikla „Facebook‘e“, kur kone kiekvieną savaitę pateikiami filmuoti siužetai su kalbinamais ligoninės darbuotojais, pasakojančiais, kaip puikiai dirba ši įstaiga. Ir tai – dar ne viskas. Ligoninė turi planų keltis ir į jaunimo taip pamėgtą „Tik tok“.

Regis, viskas būtų puiku – įstaiga pristato savo veiklą gyventojams, tačiau visoje šioje situacijoje nutylimas vienas iškalbingas faktas – visa tai daroma ne tik už tų pačių gyventojų pinigus, kurie į ligoninės biudžetą sukrenta kaip sumokėti mokesčiai, bet ir nutylima, kiek realiai kainuoja ši visa viešųjų ryšių kampanija ligoninei, kuri metų metais guosdavosi esanti finansinėje duobėje.

Kūrė filmukus

Dar lapkričio 7 dieną Kėdainių ligoninė savo socialiniame tinkle pasidalino pirmąja vaizdo medžiaga, pavadinta „MUZIEJUS“, kurioje buvo rodomi ligoninės užkulisiai. 

„Kaip peržengus įstaigos slenkstį grįžti 30 metų atgal.“ Taip apibendrinama siužeto anotacija. 

Filmuojamas kabinetas, kuriame vyksta ligoninės vadovės Editos Vaškevičienės ir skyrių vedėjų periodiniai susitikimai, darbo planų aptarimai. Jame ligoninės vadovė priima ir gausesnes svečių delegacijas.

Dėmesio sulaukia tiek senos kartos šviesos jungtukai, tiek itin senos oda aptrauktos durys.

Tokių siužetų, kuriuose kalba pati įstaigos vadovė arba skyrių vedėjai, medikai, karjeros laiptais pakilusios bendrosios praktikos slaugytojos – socialiniame ligoninės tinkle jau yra per 50. 

Kainą slepia

Ligoninės direktorė E. Vaškevičienė, paklausta, kas kuruoja ligoninės socialinius tinklus, kiek kainavo vaizdo medžiagų kūrimas, ar planuojama tą daryti ir toliau – atsakė tik į dalį klausimų. 

„Įstaiga įvairiais būdais teikia informaciją pacientams apie tai, kas vyksta, kas planuojama, kokie darbuotojai dirba, kokios operacijos atliekamos ir kt. Stengiamės būti šiuolaikiški, pasinaudosime bet kuria nauja viešinimo priemone, kurių dėka, pacientui informacija apie ligoninę galėtų būti labiau pasiekiama ir priimtina, kad pacientas gautų tikslią informaciją“, – komentavo E. Vaškevičienė.

Paklausta pakartotinai, ar neketina atsakyti į visus pateiktus klausimus, ligoninės vadovė toliau su žiniasklaida nebebendravo ir į klausimus, nei kiek tai kainuoja ligoninei, nei kas tokias viešųjų ryšių paslaugas jai teikia, neatsakė.

Žodžiu, panašu, kad biudžetinėje įstaigoje tvarkomasi kaip privačioje ir jokių paaiškinimų, kaip naudojami mokesčių mokėtojų pinigai, pateikti nežadama.

Meras atsakomybės neprisiima

Bet vis dėlto Kėdainių ligoninė – ne privati įstaiga, kuri gali naudotis privilegija viešai nekalbėti apie savo finansus. Ligoninė yra savivaldybei priklausanti biudžetinė įstaiga, kitaip tariant, išlaikoma visų mūsų – mokesčių mokėtojų – pinigais.

Už ligoninės direktorės įdarbinimą, vadinasi, ir jos veiklą yra atsakingas rajono meras Valentinas Tamulis, tačiau ir jis nemato jokios problemos ar skaidrumo stokos, kai jam pavaldžios įstaigos vadovė viešai nepateikia informacijos apie tai, kaip leidžia ligoninės pinigus. 

„Įstaigos vadovas geriausiai žino ir gali komentuoti situaciją savo įstaigoje. Šiuo atveju ligoninės direktorė gali atsakyti į klausimus, susijusius su įstaigos veikla“, – tokia mero nuomonė buvo perduota spaudai. 

Tiesa, pasak mero, finansų ligoninė paslėpti ar šiaip ar taip negalės, mat artimu metu savivaldybei bus pateiktos ataskaitos, kuriose bus ir finansų rinkinys. 

Jame esą turės būti aiškiai matoma, iš kokių eilučių ir kiek pinigų paimta buvo ligoninės reklamavimui.

Nekomentuoja, bet…

Kėdainių ligoninei vaizdo medžiagas kūrė video turinio kūrėjas Eugenijus Mačiukas su komanda. 

Jo darbų aruode yra tokios firmos kaip „Harley Davidson“, „Saulėja SPA“, „Autoakstė“, „Volvo“, privačios plastikos klinikos ir kitos įstaigos. 

Trumpai tariant – pasirinktas itin aukšto kalibro, patirties turintis ir maksimaliai kokybišką produktą kuriantis savo srities profesionalas.

O kad tokie profesionalai kainuoja – anokia paslaptis. 

Vis dėlto, pats video kūrėjas bandymus susisiekti elektroniniu paštu ar socialiniais tinklais ignoravo, tačiau atsiliepęs telefonu trumpai pasakė nekomentuojantis savo darbo santykių su užsakovais.

Tačiau savo santykių su užsakovais žurnalistams nekomentuojantis E. Mačiukas visiškai kitokią taktiką naudoja, kai į jį kreipiasi privatus asmuo, susidomėjęs jo paslaugomis. 

Kalėdiniu laikotarpiu Kėdainių ligoninėje vyko ne tik eglutės puošimas, bet ir jo ekranizacija – su videografais, fotografais ir vizažistais.  

Pavyzdžiui, dar lapkričio mėnesį į šį turinio kūrėją kreipėsi vienas privatus asmuo, besidomintis tokiomis paslaugomis, kokias šis žmogus teikia Kėdainių ligoninei. Tuomet E. Mačiukas galimam klientui mielai papasakojo ir kiek kainavo, ir kiek truko video kūrimas būtent Kėdainių ligoninei.

Paaiškėjo, kad filmavimas truko 5 valandas, o vienos valandos filmavimo kaina yra 750 eurų + PVM. Taigi visa kaina siekia apie 900 eurų už valandą. 

Tuomet paaiškėjo ir tai, kad Kėdainių ligoninei sukurta 110 video medžiagėlių, kurių turėtų užtekti maždaug trims mėnesiams. 

Tiesa, matoma to paties kūrėjo filmuotų medžiagų ir kalėdiniu laikotarpiu, tad galima spėti, kad bendradarbiavimas tęsėsi ir toliau bei tomis 5 valandomis filmavimai galimai neapsiribojo. 

Kitos kainos – taip pat paslaptis

Kėdainių ligoninė taip pat dalijasi ir kitokiais atsinaujinimais – tarkime, atnaujino kolektyvo medikų chalatus, kurie yra su išsiuvinėjimais. 

Ligoninės direktorė, paklausta, ar visi skyriai atnaujinti aprangomis bei kiek tai kainavo, taip pat atsakė: „Ligoninė aprūpina darbo apranga kiekvieną skyrių palaipsniui“.

Kiek tam išleista pinigų, ji ir vėl neatsakė.

Taigi šiuo metu belieka laukti finansinės ataskaitos, iš kurios ir turėtų būti aiški tikroji daromų pokyčių arba kuriamo ligoninės įvaizdžio kaina.  

Gali būti aktualus faktoringas

25 Komentarai

 • Nieko asmeniško iš mano pusės,bet šis straipsnis pasižymi jei ne pagieža,tai grynu pritarėjų ieškojimu šiam piktam tekstui.

 • Nors ką nors galim sužinoti. Aš ne prieš direktorę. Pagyvensim pamatysim, bet taip šnekėt, taip taškyt pinigus ir priiminėt koservatorių reformasKėdainių ligninėje gali tik nemylintys šio miesto ir jo žmonių. Ir merui tai turėtų rupėt.Laukiame rinkimų. Matau krūvą neblogų kandidatų.Šito jau nerinksiu tikrai.Ir kitiem nepatariu.Pridirbo jau.

 • Oi, kaip smagu pasitaškyti mokesčių mokėtojų pinigais prieš rinkimus! Kuris gi išdrįs pasakyti, kad ligoninei pinigų nereikia? Ir nebandykit čia skaičiuoti, tik kuo daugiau savivaldybės klerkai skirkite! Juk direktorės savivalę ne tik meras, bet ir pats ministras palaiko! Už uždarų durų pasitarė, kaip dar galima išmelžti pinigėlių ir pirmyn! Juk pagaliau Kėdainiai ligoninę turi! Va čia tai stuburas ir biznis!

 • Direktorė+ Tamulis+koncervatoriai. Pardidavė meras už valdžią

 • Aprangomis aprūpinti ligoninė privalo, tai pagaliau darbuotojams nereikės pirkti už savo pinigus. Taip elgiasi visos įmonės, kur reikalinga spec. apranga darbui. Labai puikus žingsnis.

 • O tai Aukštikalnis leidžia rašyt tokius straipsnius tiek internete tiek spaudoje? Dar neišpirdolino tos žurnalistės iš darbo?

  • Jei tik žmonės suprastų, kas už tos aprangos ir direktorę šlovinančių filmukų stovi. Įtampa, persekiojimas, ne ligonio gydymas, o tik skaičiai. Medikai pakentės dar iki rinkimų, o po to arba administracijoje pokyčiai, arba darbuotojų pareiškimai išeiti iš darbo.

   • O jūs tikra, kad visi medikai galvoja taip kaip jūs?

  • Kiek pavydo, pykčio ir pagiežos. Komunistdarbiecių purvasklaida putoja….

 • O ką daryti direktorei, jei rinkos aikštė pastoviai pila ant direktorės, vienintele išeitis susikurti savo komunikacija, kitaip žmonės nežinos teisybės. Šsunuolė direktorė, eiles sutrumpėjo, medikai, slsugytojos patenkintos , ne ksip anksčiau buvo. Gal gali rinka aprašyti, kaip sekasi teisme buvusism direktoriui Skauminui, kuris buvo įtariamas korupcija. Manau, bütų įdomus strsipsnis, mums įdomu, bet rinksai – neįdomi tema?

  • Manau, kad Rinka apie buvusį direktorių ir jo ūkvedi tikrai nerašys. Kam rašyti apie tuos, su kuriais vertybes sutampa 😂

   • jums tai labai rūpi, tai atsakymas paprastas- iki teismo ten dar neprieita, dar tik apklausiami liudytojai. Palaukite dar porą metų 🙂 o per tą laiką teismai dar labiau nieko nespės, nes atsiranda tame tarpe tokių, kurie iš viso dėl niekų teismus trukdo, tai viena guodžia, kad šiame šimtmetyje paaiškės 🙂

  • Tik jau nepasakok apie eiles, kaip buvo jos ilgos taip ir liko, net dar ilgesnės.

 • Ne vienas babkes šlavė i kartu su viešųjų pirkimų vadove,kuri pasirodo nijoles dukra,tai jos nurodymu rinka dergias?

 • Kažkam tailandai ir maldyvai

 • Ir vėl apgailėtina, gėdinga propaganda. Aš tikiuosi, kad ateityje bus iki kauliukų išnagrinėti visi viešieji pirkimai, buvę prie vienos veikejos ir prie vieno direktoriaus. Rimtoje valstybėje, galima spėti, oi ilgam sestu kai kas už grotų už grobstymai. Kiek ten buvo visko prigalvota, kiek netikrų etatų, kiek pasižymėjimo buvau, bet nebuvau, kiek kelionių iš valstybės pinigų blondinės apvaziuodavo. Ir visa tai užsidarė. Kur čia nesprogsi iš pasiutimo.

  • Aparatų pripirko su Veryga per koroną ir paslėpė sandėliuose ne kvaili žmonės atsimena tuos skandalus.

 • Būtinai paklausykite Sveikatos apsaugos getai: sužinokite, kur Lietuvoje didžiausia tikimybė mirti nuo kokių ligų: https://www.youtube.com/watch?v=oHMn8abDn6w Kėdainius irgi liečia sveikatos apsaugos reformos remiamos Sejonienės. Dimitrijui geras tyrimas būtų prieš rinkimus, kaip naikinamas Kėdainių demografijos skaičius, siekiant išnaikinti visą ligoninę ir jos personalą.

 • O čia tai Tamulis su Dulkio pagalba patvarkė Kėdainių socdemus! Kėdainių socdemai=Lietuvos konservatoriai…

  • filme per Kėdainių žinias paskui ministrą tai Fiodorovas ėjo. Voratinklis vis painesnis 🙂 Socdemdarblibervalstkonserdemokratų sąjunga direktorei palaikyti 🙂

 • „Facebook“ ir kiti panašūs tinklai yra socialinis šiukšlynas, kur kabinami įvairūs makaronai ant ausų jų naudotojams! Ir dar į šitą socialiną šiukšlyną kišami pinigai!?
  O faktas yra tas, kad jokie filmukai ir chalatai su siuvinėjimu nepagerins santykių su ligoninės personalu.
  Įtampą ligoninėje jaučia net ir pacientai.

 • Nei paprastam žmogui, nei medikui vykdomos konservatorių sveikatos reformos nesuprasti. Tai geba tik išrinktieji, kuriems būdingas Daningo-Kriugerio efektas. O Kėdainiuose uoliai sveikatos reformą supranta ir palaiko spėkit kas?

 • O LRT televizijos laida su Kėdainių ligoninės direktore “ Nepaprasti žmonės“?! O iš karto po to sekusi LRT radijo laida Direktorė + Dulkys – čia jau, žinoma, visiškas atsitiktinumas!- pakerėjo LRT mūsų televizijos ir radijo Diva! O ,bent, ar įsivaizduojama, kiek tūkstančių kainuoja viena eterio minutė?!?

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video