Kėdainių ligoninėje vėl rasta pažeidimų

 Kėdainių ligoninėje vėl rasta pažeidimų

Kėdainių ligoninėje neplaninį patikrinimą atlikusi Valstybinė darbo inspekcija ir vėl turėjo pastabų ligoninės vadovei Editai Vaškevičienei./Kristinos Kasparavičės nuotr.

Po skandalo, kilusio po to, kai Kėdainių ligoninė viešai savo feisbuko paskyroje „išskalbė įstaigos apatinius“ ir apkaltino Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus laikinąją vadovę bei žinomą gydytoją Raimondą Augienę mobingu, darbuotojų kiršinimu bei daugybe kitų dalykų, Valstybinė darbo inspekcija atliko skyriuje neplaninį patikrinimą bei nustatė pažeidimų ir pateikė ligoninės vadovybei rekomendacijas, ką reikėtų keisti.

Ligoninės direktorei surašė reikalavimus

Valstybinė darbo inspekcija „Rinkos aikštę“ informavo, kad Kėdainių ligoninėje atliko neplaninį patikrinimą dėl galimai pažeistų buvusios Reabilitacijos skyriaus vedėjos Raimondos Augienės darbo teisių.

„VDI inspektoriai kovo 30 dieną lankėsi įstaigoje, bendravo su įstaigos vadovybe, atsakingais už darbo organizavimą ir darbų saugą darbuotojais, pareiškėja.

Patikrinimo metu VDI atliko anoniminę Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus darbuotojų apklausą apie psichologinį mikroklimatą darbovietėje.

VDI nustačius neatitikimus, darbdaviui buvo surašytas reikalavimas pašalinti pažeidimus bei pateiktos rekomendacijos, sudarančios galimybę patobulinti kai kurias vykdomos darbuotojų saugos ir sveikatos užtikrinimo įstaigoje politikos sritis“, – spaudai sakė VDI komunikacijos skyrius.

Kitas tyrimas, atliktas už mokesčių mokėtojų pinigus, konfidencialus.

Aut. past.

Kitas tyrimas, atliktas už mokesčių mokėtojų pinigus, konfidencialus

Beje, kovo 23 dieną Kėdainių ligoninėje buvo atliktas ir dar vienas tyrimas. Ligoninės administracija skelbė, kad tyrimui atlikti pasamdė privačius, nepriklausomus ekspertus.

„Dalyvaus nepriklausomi ekspertai, kurie įvertis situaciją ir pateiks išvadas dėl galimai netinkamo elgesio buvusios l. e. p. skyriaus vedėjos Raimondos Augienės“, – buvo rašoma Kėdainių ligoninės socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Vis dėlto praėjus daugiau kaip mėnesiui laiko, nepriklausomi ekspertai dangstosi konfidencialumo šydu – kažkodėl visuomenei, kurios lėšomis ligoninė tuos ekspertus ir samdė, žinoti, kokia visgi situacija yra Kėdainių ligoninėje, nėra reikalo.

Tiesa, iš atsakymo, kurį pateikė Mindaugas Slavinskas, kuris ir buvo tas nepriklausomas ekspertas, panašiau, kad skyriaus darbuotojams tiesiog buvo surengta kelias valandas trukusi paskaita.

„Taip, kovo 23 d., be kita ko, Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus darbuotojams buvo vykdomi mokymai pagal plačios apimties programą:

– Reikšmingi LR Darbo kodekso pakeitimai (nuo 2022-11-01);

– Kas yra smurtas ir priekabiavimas darbo aplinkoje?

– Kaip įrodyti darbuotojui patirtą smurtą darbe?

– Kokios darbuotojo teisės ir pareigos?

– Kokios smurto formos darbe?

– Pranešimų apie smurtą ir priekabiavimą teikimo ir nagrinėjimo tvarka;

– Komisijos, nagrinėjančios smurto atvejus įstaigoje darbo ypatumai;

– Apie smurtą pranešusių darbuotojų apsaugos priemonės.

Darbuotojai buvo supažindinti su mobingo, smurto ir priekabiavimo atpažinimu, teisėmis skųsti tokius nederamus veiksmus ir ginti savo pažeistas teises ir teisėtus interesus.

Apgailestauju, tačiau laikydamasis konfidencialumo pareigos be užsakovo leidimo negaliu viešinti duomenų apie atitinkamo skyriaus darbuotojų atlieptą grįžtamąjį ryšį, vyraujantį įstaigoje“, – sakė M. Slavinskas.

Kėdainių ligoninės direktorė Edita Vaškevičienė šio tyrimo rezultatus pakomentuoti taip pat atsisakė ir teigė negalinti to padaryti: „Negalėčiau, nes jie konfidencialūs.“

18 Komentarai

 • Akcentuota asmenybė ta Raimonda

 • Nieko nebus, teks vėl mauti kažkam kelnes….

  • ir ka numoves darysi? uostysi? gali tik su suniu leda kartu valgyti

 • Ar man tik rodosi, ar direktorė pastambėjo?

  • Tu pasikeltum alga 10kartu, tai issipustum, kaip bekonas ar meitelys

 • Nesuprantu. Nejau nėra daugiau apie ką rašyti? Na kada pagaliau baigsite viešai “ skalbti“ Ligononės apatinius? Dar taip negirdėta ,kad vos ne kasdien vis koks nors straipsnis apie Ligoninę. Kažkas baisaus.

 • Kas neaisku .Taigi cia senas Naujokienes stilius .Kas jei neitiko tai rasys ir rasys .

 • na jus tiesiog 1000% teisus, jau kas užkabins Naujokienę, tai tam amen

  • Blemba vistiek ispirdolinsiu as ja

 • Nijolė Naujokienė išmintinga,gabi,nuovoki ir graži moteris,tokių šaunių moterų reikia paieškoti.Sėkmės ir sveikatos,Tau Nijolė!

  • Čia Nijolė pati apie save parašė? Cha cha cha, kaip dabar sako suomiai:))

 • Babyčių ir dzedukų stylius: kalta Naujokienė. Nieko naujo nesugeba sugalvot. Net juokas ima. O ką kaltinsit, kai ji numirs, nusenę proto pirdylos ? Ieškokit naujų priešų. Keliu tostą už Nijolę, tai pradėkit triesti jau britvom.

 • Visi brudai bijosi Naujokienės. Nijolė kalba be pagaržinimų. Tai aišku kiekvienam. Ir bijokit.
  O ta direktorė išdraskė kolektyvą. Padedant tamuliui, ir ministrui dulkei.

 • Kokie menkystos turi būti kolegos jei šmeižia ir negina kolegės daktarės. nesvarbu , gera ji ar nelabai. Kai kitus draskys kas tada užstos.

 • už piliečių pinigus patys save,, pasitikrino“ ir uždengę gautą medžiagą konfidencialumo skraiste,eilinį kartą vėl mus durniais paskaitė.

 • VBS per savo radiją pranešė, kad direktorė išeina nuo gegužės 31 iš darbo. Kartu pasitraukia ir labai „nusipelniusi“ ligoninės vyr. slaugytoja ir ir sekretorė ir dar ten kas, kam neatlaikys širdis, kai direktorė išeis. „Seimo narė verkia, meras kol kas knarkia“- citata iš poemos 🙂 Lygiagrečiai administracijoje renkami parašai, kad direktorė pasiliktų, kaip atlikusi gerus darbus. Ar ją dabar kas varo, kad reikia apsiskelbti apie išėjimą? Jei nevaro, kam tas parašų rinkimo cirkas?

 • Nemanau, kad mūsų Gerbiama Direktorė ruošiasi išeiti. O kodėl JI turėtu išeiti? Nesuprant, tai tikriausiai tik kažkieno paleisti gandai. Aš visgit esu giliai įsitikinusi, kad Direktorė mūsų Ligoninės tikrai nepaliks. Ačiu.

  • kaip reikia žemai pulti padlaižaujant, kad pareigas direktorė rašyti iš didžiosios raidės :))

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video