Kėdainių ligoninėje – nauja įranga

 Kėdainių ligoninėje – nauja įranga

Paskelbtas konkursas Kėdainių ligoninės direktoriaus pareigoms užimti. /Eglės Kuktienės nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Kėdainių ligoninė, per praėjusius metus panaudojusi savivaldybės skirtą finansavimą, atsinaujino kai kurią savo turimą įrangą bei įsigijo naujų aparatų, reikalingų kokybiškesnėms paslaugoms. Ligoninė naują įrangą perka ne tik už savivaldybės lėšas, bet ir iš savo finansinių resursų – visai neseniai lizingu buvo nupirktas naujas ultragarso aparatas.

Priėmimo skyriuje

Ligoninės priėmimo-skubios pagalbos skyriui pernai buvo nupirkti ir sumontuoti monitoriai, skirti širdies susitraukimų dažnio ritmo, arterinio kraujo spaudimo ir kvėpavimo funkcijos sekimui.

Taip pat nupirktas vežimėlis gaivinimo įrangai, mobilusis deguonies aparatas.

„Pagal dabartinius reikalavimus Priėmimo skyriaus palatose turi būti vykdomas pacientų stebėjimas, sekant esmines gyvybines funkcijas.

Mobilųjį deguonies aparatą naudojame, kai reikia pacientus iš Priėmimo perkelti į kitą skyrių. Būna tokių pacientų, kuriuos pervežant reikalingas deguonis. Mobilusis deguonies aparatas keliauja kartu su pacientu, o koronaviruso pandemijos metu buvo išvedžiotas deguonis, lauke stovi stacionari deguonies talpa, tad tokios priežiūros reikalaujantis pacientas patalpoje jau gali naudotis išvedžiota deguonies sistema“, – aiškino l. e. p. ligoninės vadovė Rita Kuodienė.

Kėdainių ligoninė savivaldybės skirtomis lėšomis įsigijo mobilųjį deguonies aparatą./Eglės Kuktienės nuotr.

Remonto vis laukia

Prieš daugiau kaip 20 metų paskutinį remontą matęs Kėdainių ligoninės priėmimo-skubiosios pagalbos skyrius ir toliau kantriai laukia.

Nors pernai ligoninei turėjo būti skirtas trečdalis milijono eurų valstybinių lėšų, kurios turėjo užtikrinti Neurologijos, nervų ligų skyriaus ir Priėmimo skyriaus rekonstrukciją bei tęstinį projektą, šiemet vėl apsiribojama tik kalbomis, o ne darbais.

Kaip sakė l. e. p. Kėdainių ligoninės vadovė R. Kuodienė, šiemet Kėdainių krašto politikai vėl vargs, bandydami išprašyti pinigų kone mirtinai rekonstrukcijos reikalaujančiam skyriui.

„Reikalavimai dėl patalpų ir dėl naudojamos įrangos priėmimo skyriuje yra seniai pasikeitę. Savivaldybės lėšomis sutvarkyti skyriaus tikrai neįmanoma, tad turime bandyti dalyvauti Valstybės finansuojamose programose.

Tikimės, kad kažkada pinigus visgi paskirs, nes Priėmimo skyrius turi atitikti reikalavimus. Jis remontuotas 2000-aisiais metais. Tada nebuvo tokių griežtų reikalavimų, kokie yra dabar“, – sakė R. Kuodienė.

Ir kituose skyriuose

Reanimacijos skyrius taip pat buvo papildytas nauja įranga.

Nupirkti „Maquet Servo-I“ dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatai, kad būtų po vieną prie kiekvienos iš šešių reanimacijos lovų.

Taip pat buvo nupirktas ir elektrokardiogramos aparatas, laringoskopų rinkinys ir pulsoksimetras.

Visi nauji ligoninės pirkiniai kainavo apie 50 tūkst. eurų, kuriuos skyrė rajono savivaldybė.

Reikalavimai dėl patalpų ir dėl naudojamos įrangos priėmimo skyriuje yra seniai pasikeitę. Savivaldybės lėšomis sutvarkyti skyriaus tikrai neįmanoma, tad turime bandyti dalyvauti Valstybės finansuojamose programose.

R. Kuodienė

Atnaujino mamografą

Gerokai anksčiau savivaldybės lėšomis Kėdainių ligoninė įsigijo mamografą.

Aparatas naudojamas krūtų tyrimams, siekiant išaiškinti galimus onkologinius pakitimus. Mamografo duomenis nagrinėja keli gydytojai, siekiant išvengti galimų klaidų ar neteisingo vaizdo interpretavimo.

Lig šiolei Kėdainių ligoninės mamografu padarytos nuotraukos buvo fiziškai ryškinamos specialiuose reagentuose. Tačiau tai – itin neefektyvus, kenksmingas, lėtas ir nešiuolaikiškas būdas analizuoti mamografu gautus duomenis.

Dėl to buvo įgyvendinta brangiai kainuojanti mamografo skaitmenizacija.

„Pats aparatas liko tas pats, tačiau jis buvo pritaikytas šių laikų realijoms.

Reagentų jau nebetiekė niekas, o ir darbas ryškinant vaizdus buvo sunkus, ilgai trunkantis, cheminiai preparatai taip pat buvo ir kenksmingi.

Atlikus mamografo skaitmenizaciją, aparatų gaunami vaizdai yra siunčiami tiesiai gydytojams. Jie juos gauna greičiau, nuotraukos kokybiškesnės, aiškesnės, jas galima įvertinti net ir dirbant nuotoliniu būdu“, – kalbėjo l.e.p. ligoninės vadovė.

3 Komentarai

  • Pirko ir Skausmingas,kol nenuėmė.

  • Tai gerai nupirko aparatus išsimušti talonams, įdomu, kiek kainavo, kanm to reikia, ar tai čia tas eilių sumažinimas, juokinga, taip švaistomi bereikalingai pinigai, jokio supračio.

  • Nu kiek.galima aiskint.kad ligonine.ir pspc nera vienas ir tas pats. Skirtingos istaigos.skirtingi direktoriai.nu kiek dar desimtmeciu praeis kol susiprasit

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video