Kėdainių ligoninėje hemodializės skyriaus nebus

 Kėdainių ligoninėje hemodializės skyriaus nebus

Kėdainių ligoninės patalpose hemodializė nebus atliekama./Aldo Surkevičiaus nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Kone 8 mėnesius trukusi kova dėl hemodializės paslaugų teikimo baigėsi, tiesa, ne taip, kaip planuota. Iki tol hemodializę Kėdainių ligoninėje teikusios „Diaverum klinikos“ atsidarė savo naują kliniką kitose patalpose, o pagaliau ligoninės patalpas galėjusi perimti „Nefrosana“, žadėjusi organizuoti hemodializės paslaugas, galiausiai patalpų atsisakė visai ir traukiasi iš Kėdainių ligoninės. Ji pasistatė ir atsidarė savo hemodializės kliniką Kėdainiuose, J. Basanavičiaus gatvėje.

Žadėjo teikti

Konkursą laimėjusi įmonė visai neseniai tikino, kad dar 2021 metais ji pasirašė nuomos sutartį būtent hemodializės paslaugų teikimui. Netrukus po laimėto konkurso įmonė gavo visus reikalingus dokumentus, kurie būtų leidę pradėti teikti paslaugas pacientams. Tačiau dabar, po 9 mėnesių, per kuriuos patalpos nebuvo apleistos ir jose nieko nevyko, reikės laiko, kol hemodializę visgi bus galima pradėti atlikinėti.

„Įsipareigojimų pagal sutartį mes niekada neatsisakėme. Tačiau iki šios dienos pagal sutartį numatytos patalpos mums nėra perduotos.

Tik gavę patalpas ir įvertinę jų renovacijos apimtis, galėsime atsakyti, kada gi pagaliau hemodializės paslaugų teikimas Kėdainių ligoninėje bus atnaujintas“, – rugpjūčio gale sakė  „Nefrosanos“ direktorė Edita Noruišienė.

Kėdainių ligoninė liko nieko nepešusi. Jos biudžetas nepapilnės pinigais iš nuomos, kuriuos buvo galima gauti už išnuomotas patalpas.

Aut. past.

Atsisakė

„Mes gavome pranešimą iš UAB „Nefrosana“, kad pasikeitė jų interesas ir patalpų jiems nebereikia. Mums, žinoma, nuomoti patalpas visada yra naudinga.

Mes klausėme, kokios priežastys, bet jie sakė, kad per 9 mėnesius tiesiog pasikeitė jų interesai.

Buvo diskutuojama, ar sutarties nutraukimas teisėtas. Kalbėjome su teisininkais. Vis dėlto pradėjus bylą viskas tęstųsi metus ar dvejus, patalpose niekas nevyktų, kaštus patirtų ligoninė, o rezultatas visgi neaišku, koks būtų“, – kalbėjo ligoninės direktorė Edita Vaškevičienė.

Perkels reabilitaciją

„Dabar yra norima teikti reabilitacijos paslaugas vienoje vietoje, nes šiuo metu jos išmėtytos po skirtingas patalpas, o šis kabinetas ribojasi su reabilitacijos skyriumi“, – sakė ligoninės direktorė.

Kone 8 mėnesius trukusi kova dėl hemodializės paslaugų teikimo baigėsi, tiesa, ne taip, kaip planuota. Iki tol hemodializę Kėdainių ligoninėje teikusios „Diaverum klinikos“ atsidarė savo naują kliniką kitose patalpose, o pagaliau ligoninės patalpas galėjusi perimti „Nefrosana“, žadėjusi hemodializės paslaugas organizuoti, galiausiai patalpų atsisakė ir taip pat Kėdainiuose atidarė savo naują kliniką.

Aut. past.

Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus procedūrų kabinetai iki šiol išskirstyti po visas ligoninės turimas patalpas: diagnostinės procedūros – konsultacinėje poliklinikoje, kineziterapijos salė – VšĮ Pirminės sveikatos priežiūros centro pediatrijos korpuse, terapinio korpuso pirmame aukšte įrengtas masažo kabinetas, ketvirtame aukšte – ankstyvosios korekcijos kabinetas.

Nebenuomojant patalpų, kuriose buvo vykdoma hemodializė, į jas būtų galima sukelti visus kabinetus, kurie išsidėstę po visą ligoninę pavieniui, tokiu būdu pacientai, gaudami fizinės reabilitacijos paslaugas, nesiblaškytų po visą ligoninę, o gautų paslaugas antrame ir pirmame aukštuose.

Visi eina privačiai

Tuo tarpu naujai atidarytose „Diaverum klinikose“ hemodializę tęsia visi pacientai, kurie paslaugas gaudavo ir Kėdainių ligoninės patalpose.

Kėdainiuose 37 žmonės yra tapę jau ilgamečiais šios klinikos pacientais. Jie su „Diaverum“ buvo visą laiką, kol naujoji klinika dar tik buvo statoma – kantriai laukė naujų patalpų.

„Tai neabejotinai rodo, kad pacientams svarbi ne tik teikiamų paslaugų kokybė, bet ir ryšys, kurį per tiek metų jie užmezgė su klinikoje dirbančiu kolektyvu, čia dirba ir kraštiečiai, ir atvykstantys medikai iš Kauno“, – sakė klinikų direktorius Darius Praninskas.

5 Komentarai

  • Poilsio kambaryje neturėtų vykti masažai

    • Sekso irgi turėtų nebūti 😉

  • O pati ligoninė vis dar bus? Turėtų ir jos nebūt. Sunaikino bestuburiai ir savo bestuburių čempione direktore

  • Gaila jog politiniai žaidimai sunaikino tiek ligoninės vadovę tiek pačios ligoninės reputacija. Edita Vaškeviečienė kaltinama sisteminės reformos klausimais, nors patys taryboje sėdintys parlamentarai eksparlamentarai tyliai kamputyje kikena. Žemo lygio politika.

  • Kada baigsis šis spektaklis „“ LIGININĖ „“ ?

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video