Kėdainių ligoninei – teismo kirtis

 Kėdainių ligoninei – teismo kirtis

Kėdainių ligoninėje – itin išaugusi įtampa. Nemažai ilgamečių medikų paliko ligoninę, drąsesni neslepia, kad išeiti teko dėl nesuvokiamo naujosios ligoninės direktorės požiūrio į kolektyvą./Andriaus Kasparavičiaus nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Kėdainių ligoninės patalpų, skirtų hemodializės paslaugoms, nuomos konkursas persikėlė į teismą. Kol kas teismo sprendimai palankūs konkursą pralaimėjusiai įmonei, o Kėdainių ligoninė yra priversta stabdyti jau pasirašytą patalpų nuomos sutartį su UAB „Nefrosana“.

Pasiūlė daugiau

Besibaigiant 10 metų trukusiam Kėdainių ligoninės patalpų, kuriose atliekamos hemodializės paslaugos, nuomos laikotarpiui, ligoninė paskelbė naują patalpų nuomos konkursą su rajono tarybos patvirtintais įkainiais.

Naująjį konkursą dabar paslaugas teikianti įmonė UAB „Diaverum klinikos“ pralaimėjo, mat pasiūlė gerokai mažesnę nuomos kainą nei konkurentai.

Jų siūlyta kaina siekė kiek daugiau kaip 4,6 tūkst. eurų per mėnesį, tuo tarpu UAB „Nefrosana“ pasiūlė mokėti 6,07 tūkst. eurų per mėnesį.

Pagal galiojančius nuostatus įmonė, pateikusi didžiausią patalpų nuomos kainą, laimi. Dėl to, kaip dar spalio gale sakė Kėdainių ligoninės vadovės pareigas laikinai einanti direktoriaus pavaduotoja Rita Kuodienė, sutartis su UAB „Neforsana“ jau buvo pasirašyta.

„Pasirašėme sutartį, kad UAB „Nefrosana“ galėtų tvarkytis dokumentus akreditavimo tarnyboje.

Dedame pastangas, kad tas laiko tarpas, kai pacientams teks važinėti į hemodializę kituose miestuose, būtų kuo trumpesnis – tikrai mėnesio laukti nereikės, ši nepatogi situacija truks žymiai trumpiau“, – ramino R. Kuodienė.

Kėdainių ligoninė sulaukė nepalankaus Kauno apygardos teismo sprendimo – sutartis su nauja hemodializės paslaugas teikiančia įmone turi būti sustabdyta, ligoninė turės padengti UAB „Diaverum klinikos“ bylinėjimosi išlaidas./Kėdainių r. savivaldybės nuotr.

Nori pašalinti?

Įmonė „Diaverum klinikos“ pirmiausiai pateikė pretenziją Kėdainių ligoninei, mat jų manymu, konkurentų paraiška turėjo būti atmesta kaip neatitinkanti konkurso sąlygų, tačiau išnagrinėjus pretenziją ji buvo atmesta, tad įmonė kreipėsi ir į teismą.

„Atsakovė (Kėdainių ligoninė – red. past.) netinkamai įvertino Konkurso laimėtojo paraišką – Konkurso laimėtojo paraiška neatitinka Konkurso sąlygų reikalavimų, todėl atsakovė privalėjo Konkurso laimėtojo paraišką atmesti.

Atsakovė neįvertino, jog Konkurso laimėtojas net neketina nuomotis patalpų 10 metų laikotarpiui ir jo tikrasis tikslas yra pašalinti konkurentą – ieškovę, todėl Konkurso laimėtojas elgiasi nesąžiningai ir vien dėl to jo paraiška turėjo būti atmesta“, – rašoma Kauno apygardos teismo nutartyje.

Teismas pritaikė laikinąsias apsaugos priemones, tad Kėdainių ligoninė turi stabdyti pasirašytą nuomos sutartį. Maža to, Kėdainių ligoninė turės padengti UAB „Diaverum klinikos“ patirtas bylinėjimosi išlaidas.

„Atsakovė neįvertino, jog Konkurso laimėtojas net neketina nuomotis patalpų 10 metų laikotarpiui ir jo tikrasis tikslas yra pašalinti konkurentą – ieškovę, todėl Konkurso laimėtojas elgiasi nesąžiningai ir vien dėl to jo paraiška turėjo būti atmesta“.

Iš Kauno apygardos teismo nutarties

Ar apskritai įmanoma?

Kauno apygardos teismo nutartyje išsakyti argumentai verčia kelti klausimą, ar apskritai ligoninė gali pakeisti hemodializės paslaugų teikėją, mat bet kuriuo atveju, keičiantis paslaugos teikėjui patalpos kuriam laikui turėtų likti tuščios – senajam teikėjui išsikėlus, iki kol įsikels naujas paslaugų teikėjas.

Paslaugų iškart tose pačiose patalpose nauja įmonė teikti negalėtų dėl to, kad užtrunka higienos paso ir akreditavimo tarnybos leidimų gavimas.

Teismo nutartyje kalbama apie tai, kad poreikis teikti nenutrūkstamas hemodializės paslaugas laikomas viešuoju interesu.

„Teismas pažymi, kad šiuo atveju egzistuoja ir viešasis interesas, kadangi atsakovė (Kėdainių ligoninė – red. past.) nuomoja patalpas ne bendrai komercinei veiklai vykdyti, tačiau būtent hemodializės paslaugų teikimui.

Tai reikštų, kad nepritaikius laikinųjų apsaugos priemonių esamas nuomininkas turėtų atlaisvinti patalpas, nutraukdamas paslaugų teikimą, o UAB „Nefrosana“ turėtų pradėti rengtis patalpų pritaikymui.

Tuo tarpu patenkinus ieškovės ieškinį, sveikatos paslaugų teikimas vėl būtų sutrikdytas, kadangi atsakovė pagal galimai neteisėtą Konkurso sutartį negalėtų nuomoti patalpų.

Taigi, laikinųjų apsaugos priemonių taikymas yra akivaizdžiai susijęs ir su viešuoju interesu, būtinybe užtikrinti nepertraukiamą hemodializės paslaugų teikimą“, – rašoma teismo nutartyje. 

3 Komentarai

  • Tai gaunasi taip, kad vieną kartą atėjo ir pasiliko visam? nieko sau konkursas

  • ne ligoninė trukdo, o diaverum klinika trukdo pacientams laiku suteikti dializės paslaugas, nes sutrukdė kitai įstaigai susitvarkyti leidimus, kad tiems pacientams, kuriems tikrai sunki kelionė būtų galima kuo greičiau teikti paslaugas vietoje. Netgi sakyčiau sukėlė savo veiksmais grėsmę pacientams.

  • Koks kvailas propagandistas, tokį pavadinimą įdėjo.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video