Kėdainių ligoninė stiprina kolektyvą

 Kėdainių ligoninė stiprina kolektyvą

Kėdainių ligoninės direktorė Edita Vaškevičienė /„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Kėdainių ligoninė siekia sustiprinti kolektyvą, sunormalizuoti darbo krūvį dirbantiems medikams ir sumažinti pacientų eiles. Ieškoma net trijų medikų, kurie norėtų prisijungti prie krašto ligoninės gydytojų komandos.

2,5 etato

Šiuo metu Kėdainių ligoninė ieško gydytojo neurologo darbui darbo dienomis ir vidaus ligų gydytojo darbui darbo dienomis ir (ar) budėjimams. Šių dviejų specializacijų medikai būtų priimami pilnam etatui.

Taip pat pusei etato ieškomas gydytojas, galintis dirbti Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje (medicinos, šeimos, vidaus ligų arba skubios medicinos gydytojas).

Trūko visuomet

Kėdainių ligoninės direktorė Edita Vaškevičienė sakė, kad šių sričių gydytojų ligoninei trūko jau seniai.

„Visą laiką buvo šių medikų trūkumas. Dirbantys gydytojai irgi žmonės, jie gali sirgti, turi teisę į atostogas. Iš darbo medikai tikrai neišėjo, tiesiog yra tikslas stiprinti kolektyvą ir normalizuoti darbo krūvius“, – sako ligoninės vadovė.

Kėdainių ligoninė siekia sustiprinti kolektyvą, sunormalizuoti darbo krūvį dirbantiems medikams ir sumažinti pacientų eiles.

Aut. past.

Koks atlygis?

Medikų darbo užmokesčio apskaičiavimo sistema – viena sudėtingiausių.

Kėdainių ligoninėje gydytojams siūlomas 1,6 tūkst. eurų siekianti pagrindinė užmokesčio dalis, prie kurios pridedama kintamoji dalis, galimi priedai ir priemokos.

„Darbo užmokesčio pastovioji dalis nustatoma derinant su LNSS šakos kolektyvine sutartimi. Joje taip pat nustatytas ir kintamas atlyginimo dydis.

Pastovioji užmokesčio dalis šalies ligoninėse skiriasi, nes kiekviena ligoninė kasmet skaičius derina su medikams atstovaujančiomis profesinių sąjungų organizacijomis.

Šis skaičius nėra toks, kokį ligoninės vadovas pats vienas sugalvoja ir nusprendžia – jis suderinamas su medikų bendruomene“, – patikino E. Vaškevičienė.

Kėdainių ligoninėje vidutinis gydytojų atlyginimas yra išties gana solidus ir siekia beveik 3,3 tūkst. eurų.

Palyginimui Panevėžio ligoninėje vidutinis gydytojo darbo užmokestis siekia  2,9 tūkst. eurų, Alytaus ligoninėje – 2,6 tūkst. eurų, Marijampolės ligoninėje – beveik 3 tūkst. eurų, LSMU Kauno klinikose vidutinis gydytojo darbo užmokestis siekia 3,8 tūkst. eurų, o VUL Santaros klinikose – 3,4 tūkst. eurų.

Didėja

Dar praėjusių metų gale Lietuvos nacionalinėje sveikatos sistemoje (LNSS) veikiančios įstaigos ir Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pasirašė LNSS šakos kolektyvinę sutartį. Vienas iš jos punktų yra medikų algų kėlimas.

Medikų darbo užmokesčiui kelti iš biudžeto 2022 m. bus skirta per 150 mln. eurų. Tai leis 2023 metais prognozuojamas 14 proc. atlyginimų augimas.

Norintieji prisijungti prie Kėdainių rajono ligoninės kolektyvo gali kreiptis:

Direktorė Edita Vaškevičienė,  tel. (8-347) 67 101, el. p. direktorius@kedligonine.lt;

Žmogiškųjų išteklių skyrius, tel. (8-347) 67 106, el. p. zmogiskiejiistekliai@kedligonine.lt

14 Komentarai

 • o kas kaltas kai neprižiūrėti ligoniai šoka per langus?

  • Kalta liga

  • Anegdotas, o ne ligoninė
   Daktarai žegnoja pacientus…..🤣

 • Skyriaus vedėjas???

  • Kalti tie, kurie tuo metu dirba – visas personalas: ir gydytojai, ir slaugytojos, ir valytojos! Priėmime žmonės numiršta, belaukdami, o jie ryja kavą, šaiposi, pasakojadi įspūdžius susėdę… Bjauru! Ooo, algos kosminės už bezdėjimą darbo vietoj!

   • Nesutinku. Tikrai daug kartų esu buvusi priėmime, paskutinį kartą prie 5 dienas, ir dėl savo ligos, ir artimųjų, niekada nemačiau, kad kažkas gertų kavą ar šaipytųsi. Aišku tempas gal galėtų būtų greitesnis, bet atsižvelgiant į pacientų gausą ir tyrimų atlikimų trukmę, negaliu ginčytis. Tikrai sesutės žiūri, paklausia, kažkokios nepagarbos (iš gydytoja ar seselių) ar pasipūtimo nė karto nesu pastebėjusi.

 • Subejktyve nuomone apie tai tuoj sukals straipsni muges rasytoja ligonines reikalais.

 • Asta dirba pati ligoninėje, todel puikiai viską žino ir rašo.

 • Tuoj gydymo istaigu garbe apgins subjetyvi muges-ligonines rasytoja. Tokiai tik ant snukio apspjaut ir viskas

 • Už ką man moką, tą ir loju!!! Bet į akis visiems šypsausi, šiaip esu pradažna škura, atsargiai su manim.

 • Anegdotas, o ne ligoninė
  Daktarai žegnoja pacientus…..🤣

  • Gerb. Žurnalūgas kai naidojat statistinius darbo užmokesčio duomenis, tai bent nemeluokit. Vienus rodote su covid priedais kitus be. Čia kalbu apie Kėdainių ligoninę. NEMELUOKIT ANT VISOS LIETUVOS. Kėdainiams gerokai pridėjot, o Santariškėm ir Panevėžiui gerokai sumažinot . Melagiai

 • Nieko su šia ligonine nebebus. Šianiden akušerinis OUT … Ryt kiti skyriai…
  Skauminas jau pakelt nesugebėjo, o ką padarys blondė?

 • Koks direktorės šalikas 🙂 RRR…….. tigrė….. Suprantu dėl ko gavo gerus balus 😉

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video