Kėdainių LEZ‘ui gavo 150 tūkst. eurų

 Kėdainių LEZ‘ui gavo 150 tūkst. eurų

Kėdainių LEZ/Algimanto Barzdžiaus/ „Rinkos aikštės “ archyvo nuotr.

Turizmo infrastruktūrai tikisi 179 tūkst. eurų

Jorūnė LIUTKIENĖ

Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki rajono atskraidino dvi geras žinias: paskyrus pirmąjį finansavimą, duotas startas LEZ‘o modernizavimui beveik už 4 mln. eurų, o vietiniam turizmui Lietuvoje aktyvinti paskirta 5 mln. eurų suma, iš kurių mūsų rajonas tikisi gauti pinigų net 3 turizmo infrastruktūros objektams.

Gaivins vietinį turizmą

Ekonomikos ir inovacijų ministerijai 5 mln. eurų paskirti iš Vyriausybės rezervo ir šių investicijų tikslas padėti nuo pandemijos nukentėjusiam vietinio turizmo sektoriui.

Pinigus ministerija planuoja paskirstyti įvairiems vietinį turizmą skatinantiems projektams. Lėšos buvo numatytos patikslintame 2021 metų nacionaliniame biudžete, kurį LR Seimas tvirtino birželį.

Kaip praneša ministerija, lėšos bus paskirstytos dviem kryptimis.

Dalis jų bus paskirtos iki COVID-19 pandemijos pradėtiems viešosios turizmo ir poilsio infrastruktūros projektams užbaigti bei pritaikyti juos pasikeitusioms aplinkybėms. Kita dalis bus panaudota vietinio turizmo paslaugų teikėjų inovatyviems ir skaitmeniniams vietinio turizmo produktams ir paslaugoms kurti.

Kokie konkrečiai projektai gaus finansavimą, ministerija dar neskelbia ir sako, kad apsispręs artimiausiu metu, tačiau daug anksčiau Kėdainių rajono savivaldybei buvo pateiktos užklausos dėl papildomo projektų finansavimo.  

Kėdainiai į galimų finansuoti objektų sąrašą įtraukė ir taką pėstiesiems ir dviratininkams nuo Skongalio gatvės iki
„Vaivorykštės“ pėsčiųjų tilto. Jo rekonstravimo darbai pagal supaprastintą projektą atsies apie 160 000 eurų./
„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Kėdainiai pateikė tris projektus

Dar ankstyvą pavasarį Ekonomikos ir inovacijų ministerija per Lietuvos savivaldybių asociaciją  skubos tvarka teiravosi visų savivaldybių apie jų poreikius.

Kėdainiai į galimų finansuoti objektų sąrašą įtraukė tris objektus: taką pėstiesiems ir dviratininkams nuo Skongalio gatvės iki „Vaivorykštės“ pėsčiųjų tilto. Jo rekonstravimo darbai pagal supaprastintą projektą atsies apie 160 000 eurų. Todėl prašoma pinigų jam pabaigti.

Taip pat įtrauktas trijų „Bike&Ride“ aikštelių įrengimas už maždaug už 9 000 eurų bei visų penkių šiuo metu ties įvažiavimais į miestą esančių informacinių stendų atnaujinimas. Preliminariais paskaičiavimais, juos pavyktų sutvarkyti už 10 000 eurų. Stendai yra pasenę ir išblukę. Juose neatsispindi naujai atsiradę turistiniai maršrutai. Be to, jie jau ir morališkai nusidėvėję.

Visas rajono poreikis turizmo infrastruktūrai atnaujinti būtų apie 179 tūkstančius eurų.

Tokiais atvejais, kai lėšos skiriamos papildomai, metų eigoje tikimybę finansavimui turi tie objektai, kurie jau yra apgalvoti ir juos galima spėti įgyvendinti dar tais pačiais metais arba yra paruoštos tų projektų techninės specifikacijos, arba tai yra savivaldybės vykdomi tęstiniai projektai, kuriems trūksta lėšų.

Kėdainių rajono savivaldybė jau gavo lėšas laisvosios ekonominės zonos modernizavimui bei tikisi, kad Ekonomikos ir inovacijų ministerija, įvertinusi pateiktus projektus, skirs ir turizmo infrastruktūrai atnaujinti.

Aut. past.

Laisvoji ekonominė zona sulauks pokyčių

Rugpjūčio pradžioje Kėdainiams jau paskirta ir 150 tūkst. eurų Kėdainių laisvosios ekonominės zonos infrastruktūros atnaujinimui ir konkrečiai tie pinigai numatyti techninės dokumentacijos parengimui.

Tai reiškia, kad prasideda Laisvosios ekonominės zonos modernizavimas.

Kėdainių rajono savivaldybė dar pernai teikė projektą Europos Sąjungos finansavimui.

Iš viso į Laisvąją zoną bus investuota daugiau kaip 4 mln. eurų. Tokia suma leis iš esmės atnaujinti infrastruktūrą, o jau įsikūrusiam verslui bus palankiau plėsti savo gamybą.

Kadangi dabar ekonominė zona išpildo ne visus investuotojų lūkesčius, dėl to netenkama naujų darbo vietų rajone. Taigi bus galimybių į ekonominę zoną pritraukti ir naujų investuotojų.

Planuojama paviršinio vandens ir lietaus nuotekų sistemų rekonstrukcija ir trijų gatvių – Vakarų, Metalistų ir Vandenvietės – modernizavimas.

Bendra techninių dokumentų parengimo suma, kuri yra numatyta paraiškoje, buvo 200 tūkst. eurų. Iš jų šiemet ir skirta beveik visa suma –150 tūkst. eurų. Todėl darbus galima pradėti.

Viešuosius pirkimus vykdys Statybos ir turto bei Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriai.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video