Kėdainių demokratija: jaunimas politikoje nepageidaujamas

 Kėdainių demokratija: jaunimas politikoje nepageidaujamas

Formuojant rajono kultūros politiką rajono taryba daugiau teisių jaunimui nesuteikė. „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr./Asociatyvi „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Merui – žalia šviesa apsistatyti savais žmonėmis

Kėdainių politikai užkirto kelią jaunimui turėti svaresnį balsą formuojant rajono kultūros politiką, tačiau uždegė žalią šviesą merui net ir kultūros sritį dar labiau politizuoti. Kultūros ir meno taryboje meras turės net du savo atstovus. Rajono politikai nepritarė Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos vadovo Pauliaus Aukštikalnio siūlymui vietoje vieno mero atstovo į šią tarybą įtraukti jaunimo atstovą iš rajono jaunimo organizacijų.

Vieną mero atstovo balsą norėjo atiduoti jaunimui

Polinkiu „apsistatyti“ savais žmonėmis garsėjantis rajono meras Valentinas Tamulis, panašu, tai ir toliau galės daryti nestabdomas. Penktadienį posėdžiavusi rajono taryba nusprendė, kad į Kultūros ir meno tarybą jis galės deleguoti net du asmenis.

Mero siekį visur ir viską kontroliuoti arba, paprasčiau sakant, net ir kultūrą politizuoti, bandė sustabdyti rajono tarybos opozicijoje dirbanti Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcija. Šios frakcijos vadovas P. Aukštikalnis pasiūlė priimti sprendimą, kad meras į Kultūros ir meno tarybą galėtų deleguoti tik vieną asmenį, o kitą deleguotų rajono Jaunimo reikalų taryba.

Dangiras Kačinskas./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Kultūrą siūlė mažiau politizuoti

„Keletą metų mes ėjome prie to, kad ne tik Kultūros ir meno taryboje, bet ir kitų tarybų ar komisijų sudėtyje dalyvautų kuo daugiau bendruomenės atstovų, gyventojų, įstaigų deleguotų asmenų.

Šių komisijų ir tarybų veikla ir turėtų būti kuo mažiau politizuota, kuo mažiau priklausoma
nuo rajono politikų“, – P. Aukštikalniui antrino jo kolega Arūnas Kacevičius.

Opozicijoje dirbantis Darbo partijos atstovas Dangiras Kačinskas taip pat priminė, kad dalis dabartinės valdančiosios daugumos praėjusią kadenciją sakė lygiai tą patį ir siūlė, kad kuo mažiau politikų būtų įvairių tarybų ir komisijų sudėtyse, kad į jas būtų įtraukta kuo daugiau bendruomenės atstovų, tačiau dabar, kai patys iš opozicijos tapo valdančiąją dauguma, mero įtakos ir politizavimo mažinti nebenori.

Dalis dabartinės valdančiosios daugumos dabar, kai patys iš opozicijos tapo valdančiąją dauguma, mero įtakos ir politizavimo mažinti nebenori.

D. Kačinskas

Politikų per daug, bet merui vieno atstovo vis tiek neužtenka

Frakcijos „Kėdainių liberalai“ seniūnas Saulius Grinkevičius kalbėjo, kad jam ir kolegoms iš pradžių pasirodė, kad Kultūros ir meno taryboje „biškuti daug yra politikų arba priklausomų
nuo valdžios“, tačiau padiskutavę vis tiek suprato, kad meras turėtų deleguoti du asmenis, o ne vieną, nes, pasak jo, ir taip aišku, kad vienas mero deleguojamas asmuo turės būti už kultūros sritį atsakingas vicemeras.

„<…>. Tai mes merui nepaliekam visiškai jokios laisvės kažką pasiūlyti savo. Kaip bebūtų, meras yra meras, tiesiogiai išrinktas žmonių ir mes jį pastatom prieš faktą, Tai truputį, mano galva, nėra labai gerai“, – sakė S. Grinkevičius.

Lina Šlamienė./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Be to, jis akcentavo, kad gavo mero V. Tamulio patikinimą, jog šio siūlomas kandidatas nebus nei politikas, nei savivaldybės administracijos darbuotojas, esą tikrai tai bus su kultūros ir meno sritimi susijęs žmogus, tad esą merui reikia palikti teisę deleguoti į Kultūros ir meno tarybą du žmones, o ne vieną.

„Meras patikino, kad [jo atstovas – past.] tikrai nebus iš administracijos ar politikų. Na, žodis – tai ne parašas. Bet ateity pamatysim“, – suabejojo D. Kačinskas.

Kad nenuskriaustų mero, bet esą labiau atsižvelgtų ir į kultūros srityje dirbančių žmonių nuomonę, S. Grinkevičius, pasiūlęs palikti merui dviejų atstovų delegavimo teisę, pasiūlė antrą visuomenės atstovą skirti sumažinus savivaldybės administracijos direktoriaus deleguojamų dviejų asmenų skaičių į Kultūros ir meno tarybą iki vieno deleguojamo.

Mano giliu įsitikinimu, šiandien kultūros politikos rajone mes, deja, neturim.

L. Šlamienė

Konservatorė persigalvojo: vietoj dviejų visuomenininkų užteks ir vieno

Tuo tarpu konservatorė Lina Šlamienė, kalbėjusi apie tai, kaip svarbu, kad rajono politikos kultūrą formuotų būtent kultūros ir meno žmonės, buvo pateikusi siūlymą, kad meras ir administracijos direktorius galėtų siūlyti tik po vieną savo atstovą, o du kitus pasiūlytų rajono nevyriausybinės organizacijos.

„Šitos tarybos prasmė – išgirsti kultūros bendruomenės balsą – tiesiogiai dirbančių, ugdančių tomis temomis, todėl tikrai palaikau kolegų siūlymą mažinti potencialų politikų dalyvavimą šitoje taryboje ir niekaip negaliu sutikti su pasisakymu, kad tai tik patariamasis balsas.

Man atrodo, kad mums kaip tarybos nariams būtent bendruomenės patariamasis balsas yra labai svarbus, juolab kad kultūros lauko žmonės tikrai turi ką pasakyti.

Jei būtų mano valia, netgi įtraukčiau mero deleguojamų kandidatų sąskaita didinčiau bendruomenės dalyvių ir būtent įtraukdama ugdymo įstaigų Dailės Mokyklos, Muzikos mokyklos atstovus, nes būtent nuo ten prasideda kultūra ir per šitą vietą mes turim eiti į kultūros politikos formavimą.

Saulius Grinkevičius./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Mano giliu įsitikinimu, šiandien kultūros politikos rajone mes, deja, neturim“, – kalbėjo L. Šlamienė, tačiau po S. Grinkevičiaus pasisakymų ji savo siūlymą pakoregavo ir pritarė, kad
meras į Kultūros ir meno tarybą vis tik galėtų deleguoti du, savivaldybės administracijos direktorius – vieną savo atstovą, o nevyriausybininkams liktų tik viena atsilaisvinta vieta.

Būtent už tokį siūlymą, kuriuo nesumažinta mero įtaka rajono kultūros politikos formavimui
ir nubalsavo dauguma rajono tarybos narių, nepritarusi P. Aukštikalnio siūlymui į Kultūros ir
meno tarybą įtraukti jaunimo atstovą.

Demokratijai, jaunimui ir žmonėms su negalia – NE

„Priimtas sprendimas reiškia, kad demokratijai, jaunimui ir žmonėms su negalia aktyviau ir
iniciatyviau dalyvauti vietos valdyme buvo pasakyta – NE.

Jei būtų pritarta mūsų siūlymui, Kultūros ir meno taryboje būtų daugiau demokratijos, daugiau nepriklausomų nuo mero ir jam pavaldžios administracijos vadovų malonės ir partijos žmonių.

Balsavimu politikai aiškiai parodė – daugumai tarybos narių reikia tik išlaikyti savo politinę įtaką, bet ne stiprinti jaunimo ir neįgaliųjų žmonių iniciatyvų ir savarankišką dalyvavimą kultūros politikos formavime.

P. Aukštikalnis

Bet kur tau! Demokratiją, kai kurie politikai kaip vaikai lėlę, nurengia ir aprengia tik jiems patinkančių drabužių spalvomis.

Anksčiau, šioje Kultūros ir meno taryboje, buvo tik du žmonės deleguojami administracijos
direktoriaus, galima sakyti, politinio lojalumo.

Dabar situacija dar labiau pablogėjo: 2 deleguos meras ir 1 administracijos direktorius, o dabartinė valdančioji dauguma, praeitą kadenciją reikalavusi daugiau demokratijos, dabar sako, kad viskas gerai. „Pasitikėkite meru“, – toks sakinys nuskambėjo ne kartą tarybos posėdžio metu.

Paulius Aukštikalnis./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Būtų juokinga, jei nebūtų graudu tokius žodžius girdėti po išvakarėse viešoje erdvėje pačio mero pateiktų, mano nuomone, ne tik melagingų, bet ir juodinančių buvusį kolegą Arūną Kacevičių pasisakymų.

Balsavimu politikai aiškiai parodė – daugumai tarybos narių reikia tik išlaikyti savo politinę įtaką, bet ne stiprinti jaunimo ir neįgaliųjų žmonių iniciatyvų ir savarankišką dalyvavimą kultūros politikos formavime.

Dar blogesnė situacija su rajono Sporto taryba. Ten žmonių su negalia asociacijos apskritai išmestos iš SPORTO tarybos! Dabar, kad patektų į tarybą, jos turės „gauti – užsitarnauti“ ne bet ko, o šiandien karaliaujančio mero malonę.

O jeigu, kaip jau visi kalba, feisbuke kur nors ne ten „LIKE“ po postu padėjai, tai ir nesitikėk, kad būsi šioje Sporto taryboje. Greitai tapsi „persona non grata“. Viskas sekama, vertinama…

Tai taip panašu į rėžiminį, bet ne demokratinį laikmetį. O valdančioji dauguma šaukia: „Pasitikėkite meru, jis tikrai deleguos asmenį iš neįgaliųjų asociacijos.“

Juokinga, jei nebūtų graudu“, – sako P. Aukštikalnis.

22 Komentarai

 • drg Hochenbergi?

  • Tik pasislepus ir moki komentuoti is krumu? Parasyk viesai ir paklausk, o ne pasilepus suraitai kokia nesamone

 • O kada jaunimas provincijoj vertinamas. Babyčių rojus.

 • To „Adofas
  Esate teisus. Pritariu. Tamulčiko pataikūnės sėdi po pūvačiais lapais ir šūdais iš savo psichopatiškos burnos drabstosi.

 • Skelbiamas konkursas buvusio pusmerio taurei laimėti.Aršiausiai pasisakantis mero adresu ne tik taure galės džiaugtis,bet bus dar ir pietumis pavaišintas.Org.komitetas.

 • Skelbiamas konkursas Bino taurei laimėti. Kas įkels daugiausiai fotkių iš balių gaus teisę būti nemokamai nuvežtiems apžiūrai Žiegždrių pensionate.

 • Suprantu, kad pavydas susuka galvas, bet kai būsite valdžioje ir galėsite spręsti, tada ir spręskite, kiek kur pateks. Rajono žmonės išrinko ir merą, ir tarybą, todėl apverkdami tai, kad neturite žmonių pasitikėjimo, bandote lyg šunys kąsti į padangas ir tuo parodyti, jog nusispjauti ant žmonių nuomonės, tačiau savo elgesiu ir įrodote, kad nebuvote to verti. Linkiu iki kitų rinkimų nusipelnyti.

 • Išgerkim čėrkelę už merą ir užkaskim šlapenka su pomidoru! Jaunimo nereikia, svarbu pensininkai pašonėj būtu!

  • teko bendraut su tuo vadinamu jaunimu Devynduoniuose.Mes,sako,balsuosim už laisvūnų armonikierių partiją,nes rekomenduojamą žolytę rūkyti yra mažesnė bėda nei degtinę lakti.Mano pastaba,kad jų gi nieks neverčia nei tą žolę,nei degtinę vartoti,liko neišgirsta.Žodžiu,jaunimas nepasiduos ir rūkys grimzdamas į didesnę ,jau narkotikų,duobę.O tu juos į komitetus ir tarybas…

 • Nesuprantu, kas kam trukdo? Steikite partiją, dalyvaukite rinkimuose, jei pelnysite gyventojų pasitikėjimą ir rinkimus laimėsite – tada galėsite priiminėti sprendimus. Rinkimų nelaimėjote, bet toliau raugėjate?

 • 12 klasių baigė ir bando tapt Radvilų miesto meru… Nors kokia profke tikrai igalus baigt, specialybę igyt, tada gal ir balsuosime už jį. Jaunimo miestui reikia, bet norėtųsi išsilavinusių, o ne ostapu benderiu iš kanapiu islindusiu

  • Dangiras negalėtų padėti baigti PRC jam???

 • Nijolė nemoka patraukt jaunimo, jos postai nepatrauklus. O žentą ištempė visai kiti asmenys kurie buvo įrašyti sąraše. Gudri nijolė aiskina kad kažką atvedė į politiką. Is tikro ji naudojasi tais žmonėmis kad žentui daugiau balsų surinkti ir tiek.

 • Ne Žentas, o tryda. Tuoj Raseiniai pamatys kokį debilą įtaisė jiems Nekrosius.

  • Jo. Zmones jo visai nepalaike per rinkimus. Prikalbino geru zinomu zmoniu tai is istempe 3 narius. Butu like prie geldos.

 • Jo Jo jo žmonės visai nepalaikė jo per rinkmus, bet gavo kone daugiausiai balsų rinkėjų. Jo Jo nepalaikė. tamulį palaikė, bet gavo jis per pus mažiau balsų nei praeituose rinkimuose. Jo jo jė labaio palaimė.

 • O ko skaitai išsižiojus Naujokienės postus. neskaityk. Yra kam be tavęs. Sakiau ir sakysiu – tai stipriausia politkė, o tam bobturgiui dar toli labai labai iki jos. Visi savo plikus užpakaliusjos jos vardu prisidengia. Menkystos.

 • Kokie nusenę tie Kėdainiai. Rašo viena, komentuoja kitą. Baisu žiūrėt į dabartinius politikus. Nors kokie ten politikai. Šlama, Kacevičius, nu dar Aukštikalnis su Grinkevičium ir viskas. Daugiau nėr apie ką šnekėt. Jaunimui jie nedirbs.

 • Man tai Jonas su Alm-zelmute labai patinka. Galima anekdotų rinkinį pagal juos padaryt.Dar labai patiko šuns ir mero ledų laižiako klipas. Žvenk iki negaliu ir nesustok.

 • Nu nebandykit mierą kritikuot. Baikit durniuot. Apšiknosim, apmaižiosim iki raudonumo.

 • Tamulis mat žino ko jaunimui reikia. Nejuokinkit. O Pauliui sėkmės. Išsilavinęs ir kultūringas žmogus. Gal jam neverta tikveltis į tą prasčiokų „balių“.

  • Jam tiesiog per vėlu trauktis dėl tam tikrų šeimyninių aplinkybių. Niekas nesupras, jei gyvens dorai.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video