Kėdainių arena nori naudoti saulės energiją

 Kėdainių arena nori naudoti saulės energiją

Giedrės Minelgaitės-Dautorės/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Kėdainių sporto centras turi idėją, kaip pereiti prie švaresnės elektros energijos bei kaip sutaupyti solidžią sumą pinigų. Įstaiga planuoja dalyvauti Aplinkos projektų valdymo agentūros projekte, kurio viena iš veiklų – saulės elektrinės dalies iš saulės elektrinių parko įsigijimas.

Vartojo mažai, sumokėjo panašiai

Įmonė savo ataskaitoje teigia, kad 2019 metais savo reikmėms sunaudojo 427 415 kWh elektros energijos ir turėjo sumokėti daugiau kaip 63 tūkst. eurų mokesčio už elektrą.

Tuo tarpu pernai, nors sunaudotos elektros energijos kiekis buvo kone perpus mažesnis, sumokėti mokesčiai sumažėjo kukliau ir siekė 51 tūkst. eurų už 280 tūkst. kWh.

„2020 metais Energijos skirstymo operatorius pakėlė galios mokestį 20 proc.

Jei 2019 metais galios mokesčio buvo sumokėta per 14 tūkst. eurų, tai 2020 metais jo sumokėti teko daugiau kaip 17 tūkst. eurų  ir vienos kilovatvalandės kaina mums išbrango.

Išėjo gana panašus sumokėto mokesčio skaičius, nepaisant to, kad 2020 metai buvo kovidiniai, turėjome mažai renginių ir kitų veiklų, buvome privalomai uždaryti ir išnaudojome gerokai mažiau elektros energijos“, – komentavo Sporto centro direktorius Tomas Pakštys.

Kėdainių sporto centro vadovas Tomas Pakštys teigė, kad Kėdainių arenos stogo konstrukcija nėra tinkama saulės kolektorių įrengimui./ Giedrės Minelgaitės-Dautorės/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Sutaupytų

Įgyvendinant projektą, pagal parengtą techninę analizę numatoma įsigyti dalį nutolusios saulės elektrinės iš elektrinių parkų elektros aprūpinimui – 451 500 kWh/metus. Preliminariais skaičiavimais, už suvartotą elektros energiją planuojama sumokėti 49 tūkst. eurų.

T. Pakštys pridūrė, kad suskaičiuota, jog įsigyta nutolusi saulės fotovoltinė elektrinė leistų jiems kasmet sutaupyti 22 tūkst. eurų, o investicija atsipirktų per mažiau nei ketverius metus.

„Mąstant strategiškai, turime judėti pirmyn ir galvoti, kaip sumažinti mūsų valdomos infrastruktūros komunalines išlaidas.

Pradedame nuo elektros, o tai tiesiogiai mažins ir savivaldybės biudžeto mums skiriamų lėšų dalį. Tai bus priemonė, kaip sutaupyti ir viso savivaldybės biudžeto lėšas.

Manome, kad tai bus ženklus indėlis į savivaldybės lėšų taupymą“, – atkreipė dėmesį Sporto centro vadovas.

Įsigyta nutolusi saulės fotovoltinė elektrinė leistų jiems kasmet sutaupyti 22 tūkst. eurų kasmet, o investicija atsipirktų per mažiau nei ketverius metus.

Aut. past.

Ant arenos stogo statyti negali

Galima būtų pagalvoti – kam Kėdainių sporto centrui pirkti nutolusią elektrinę, kai jis valdo tokį pastatą, kaip Kėdainių arena? Tačiau paaiškėjo, kad jos stogo konstrukcija yra netinkama saulės kolektoriams statyti.

„Kėdainių arenos stogo techninė specifikacija neleidžia turėti savo baterijų ant pastatų. Parko gatvėje Vilainiuose stogo plotas užtikrintų tik 80 kW – jų per mažai mums.

Savo turima infrastruktūra negalėtume užtikrinti mums reikalingos elektros energijos kiekio, todėl buvo nuspręsta pirkti fotovoltinę elektrinę“, – teigė T. Pakštys.

Iš viso projektas atsieitų 430 tūkst. eurų, iš kurių  344 tūkst. eurų subsidija būtų suteikiama iš Klimato kaitos programos lėšų, o likę 20 proc. būtų padengti Kėdainių rajono savivaldybės lėšomis, o tai sudarytų  86 tūkst. eurų.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video