Kėdainiečiams seniai reikia gero baseino: ar bus laiku atlikti namų darbai, kad būtų galima gauti pinigus – klausimas

 Kėdainiečiams seniai reikia gero baseino: ar bus laiku atlikti namų darbai, kad būtų galima gauti pinigus – klausimas

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Nuo 2025 metų bus galima pretenduoti tiek į europines, tiek į valstybės skiriamas lėšas infrastruktūros objektams, tačiau norint jas gauti, ruoštis pradėti reikia jau dabar. Kėdainiams tai puikus šansas investuoti į tokį baseiną, kokio jau seniai nori kraštiečiai ir kokį jau turi kaimyninė Jonava. Būtent tokiai investicijai rajono tarybos nariams pasiūlė ruoštis opozicijoje dirbanti frakcija „Kėdainiai visų“, kuri paragino savivaldybę rengti baseino investicinį projektą, tačiau šis siūlymas, kaip ir dauguma kitų opozicijos siūlymų, atsitrenkė tarytum į sieną – valdantieji užsispyrę – tokio investicinio projekto nereikia.

Siūlė rekonstruoti „Aušros“ baseiną

Kaip sakė klausimą rajono taryboje pristatęs opozicijos narys Arnas Argustas, iš dviejų Kėdainiuose esančių baseinų investicijoms tinkamesnis yra Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos baseinas.

Progimnazijos baseino būklė prasta, patalpos pasenusios, įranga nusidėvėjusi, kasmet reikalaujanti investicijų. Šiame baseine veikia pirtis, bet ji tikrai neatliepia pramogų zonos poreikio.

„Manome, kad Kėdainiuose reikia baseino, kuris prisidėtų prie visų kraštiečių rekreacijos ir aktyvaus laisvalaikio leidimo. Jame galėtų atsirasti ir SPA zona, pirčių kompleksas ir gal net mini sporto klubas“, – pristatinėdamas idėją kalbėjo A. Argustas, turintis ilgametę patirtį sporto srityje.

Jo teigimu, „Aušros“ baseiną reikėtų rekonstruoti dar ir todėl, kad kitas Vilainiuose esantis baseinas yra per toli, tad net ir sukūrus SPA erdvę ten, gali būti sunkiau pritraukti gyventojus, nei tokią pačią infrastruktūrą sukūrus pačiame mieste.

Politikas sakė, kad galvoti reikėtų apie patalpų rekonstrukciją, praplečiant baseino erdvę, prie jos prijungiant technines patalpas – tokiu atveju nereikėtų kapitaliai rekonstruoti baseino patalpų, o tokio projekto kaina būtų mažesnė. Tačiau bet kuriuo atveju, toks projektas atsieitų ne vieną milijoną eurų ir būtų tikrai ne pačios savivaldybės kišenei.

Iš ministerijos buvo aiškiai pasakyta, kad jei neturėsime investicinio projekto, mes negalėsime pretenduoti nei į europinius, nei į ministerijos pinigus. 2025 metais prasidės finansavimo dalinimas ir iki tada mes turime būti pasidarę namų darbus, kad galėtume pateikti projektą vieni iš pirmųjų.

A. Argustas

Klausė, iš kur ištraukė poreikį

Svarstant siūlymą įrengti gerą baseiną kėdainiečiams, kai kurie politikai komitetuose abejojo, ar tikrai čia to baseino Kėdainiams reikia ir iš kur opozicija ištraukė, kad kraštiečiai nori kokybiško, modernaus baseino su SPA erdve.

„Mes taip pat dalyvavome rinkimų kampanijoje, mes kalbėjome su žmonėmis ir išgirdome tokį jų prašymą, – skeptikams priminė A. Argustas. – Tam, kad kiltų mažiau klausimų, ir socialiniame tinkle atlikome apklausą, kurioje per parą pasisakė tūkstantis žmonių, ir dauguma teigė, kad jie tokio baseino nori ir jis Kėdainiams reikalingas“.

Jis pridūrė, kad toks baseinas – nėra noras aplenkti Jonavą ar Kupiškį, kur gyventojai gali džiaugtis kokybiška aktyvaus laisvalaikio ir sveikatinimosi erdve, bet tai yra elementarus noras pagerinti kraštiečių laisvalaikio leidimo sąlygas pasitelkiant išorinius finansavimo šaltinius.

„Iš ministerijos buvo aiškiai pasakyta, kad jei neturėsime investicinio projekto, mes negalėsime pretenduoti nei į europinius, nei į ministerijos pinigus. 2025 metais prasidės finansavimo dalinimas ir iki tada mes turime būti pasidarę namų darbus, kad galėtume pateikti projektą vieni iš pirmųjų“, – ragino A. Argustas.

Arnas Argustas: „Tam, kad kiltų mažiau klausimų, ir socialiniame tinkle atlikome apklausą, kurioje per parą
pasisakė tūkstantis žmonių, ir dauguma teigė, kad jie tokio baseino nori ir jis Kėdainiams reikalingas.“/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Suabejojo dėl vietos

Valdantieji suabejojo ir tuo, ar „Aušros“ progimnazijos baseinas iš tiesų yra tinkama vieta kurti visiems kraštiečiams prieinamą baseinų ir SPA kompleksą.

„Miestas ir taip apkrautas, mokykla, stovėjimo aikštelės ir taip toliau. Gal Vilainiai visgi yra geresnis variantas“, – svarstė socdemas Jonas Talmantas.

Liberalas Saulius Grinkevičius sakė turintis kitokią informaciją – esą jei progimnazijos baseine bus planuojama atidaryti ir pirčių, SPA, ir sporto kompleksą, finansavimas tikrai nebus paskirtas, tad geriau jau kalbėti apie Vilainių baseino modernizavimą.

Galiausiai politikai apsisprendė, kad būtų atliekama galimybių studija, siekiant išsiaiškinti, kuris gi baseinas yra tinkamesnis rekonstravimui ir kaip būtų įmanoma perdaryti jau esamas patalpas.

Aut. past.

Rengs galimybių studiją

Rajono savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Muznikas sakė, kad pirmiausia gerai būtų parengti galimybių studiją, o tada jau rengti techninį projektą.

„Jei iš karto imtume rengti techninį projektą, būtume vieni pirmųjų, teikiančiųjų paraišką gauti finansavimą.

Reikia galimybių studijos, kurioje būtų įvertinta, kaip perdaryti esamas patalpas, kaip jas išplėsti pritaikant baseino ir SPA poreikiams“, – sakė administracijos vadovas, pridurdamas, kad paties techninio projekto rengimas trunka mažiausiai 6 mėnesius, tačiau laiko užims ir pasiruošimas – galimybių studija, viešieji pirkimai ir panašios procedūros.

Galiausiai politikai apsisprendė, kad būtų atliekama galimybių studija, siekiant išsiaiškinti, kuris gi baseinas yra tinkamesnis rekonstravimui ir kaip būtų įmanoma perdaryti jau esamas patalpas.

Kalbėta ir apie visiškai naujo baseino statybas, mat tokį sprendimą priėmė kai kurios kitos savivaldybės, kurios prieš tai taip pat planavo rekonstruoti jau esamus baseinus. Tiesa, naujo baseino, pirčių ir SPA komplekso statybos atsieitų net keliolika milijonų eurų.

8 Komentarai

  • Turim du,bet nesusitvarkom.O trys-jau kolchozas,dar didesnis bardakas bus.

    • Vilainiai „per toli“, tai važiuoja į Jonavą, Kauną, Radviliškį – pagal kėdainiečių matavimus, „arčiau“…

  • Kėdainiam reikia tokio kaip Jonavoje yra netik plaukimo baseinas bet ir spa zona yra kur manau ne viena nores praleisti laika

  • Ne Kėdainiai visų, o darbo partijos. Taigi jau darbo partija pristatėte ir Vilainių ir Aušros remontavote dabar dar ir trečias baseinas. Jei galvos tuščios ir tinkamos tik kopijavimui, o ne naujų idėjų generavimui tai ties baseinais ir apsistojama. Ai dar paštomatas ir laiškas plėtros vadovei dėl burgerinės „super“ pasiekimai klounai.

    • Eik gvazdiku sodinti, galesi pasifotkinti

  • tai darbo partijai neidomus tie kėdainiai, jie prisimena kėdainius kai rinkimai arteina

  • kur pasakyta,kad jų baseinas ponams per toli,irgi ims ir pareikš,kad maximos,lidlai bei kiti prekybcentriai jiems taip pat per toli,todėl pareikalaus tokius centrus pastatyt šalia profkės.Užuot džiaugęsi,kad vilainiečiai juos priima,ale ne,nori manos dangiškos.Aha,paduok jiems Jonavą…

  • Sauliuką kaimišrinks, tas pritrauks europinių. viai kiti tik rūrą trina ir skalija

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video