Kėdainiečiai palaiko Ukrainą (VIDEO)

Jorūnė LIUTKIENĖ

Iniciatyvių ir jautrių piliečių dėka šiandien Kėdainių senamiestyje buvo sukurta palaikymo ir vienybės platforma. Didžiosios Rinkos aikštėje 18 valandą draugėn susirinkę kėdainiečiai aiškiai pasakė „Tegul laisvė šviečia“.

Kėdainiuose į taikią Ukrainos palaikymo akciją, kuri vienu metu vyko ir kituose Lietuvos miestuose, susirinko arti 400 žmonių. Skambėjo ukrainietiška muzika. Degė laužai. Atėjusieji turėjo ukrainietiškos simbolikos. Uždegė žvakučių. Miesto Rotušės sienos nuo vakar vakaro švietė Ukrainos ir Lietuvos vėliavų spalvomis.

Rajono meras Valentinas Tamulis padėkojo susirinkusiems ir pakvietė atiduoti pagarbą kare jau nukentėjusiems ir žuvusiems žmonėms.

Be aktyvių piliečių, akcijoje organizuotai dalyvavo Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo 2-osios šaulių rinktinės Kėdainių Povilo Lukšio 205-osios šaulių kuopos nariai, ukrainietiško kapitalo įmonės „Kormotech“, veikiančios Kėdainiuose, darbuotojai.

Po nuskambėjusių abiejų valstybių himnų vienas po kito spontaniškai prie mikrofono iš širdies liejosi kėdainiečiai. Skambėjo jų išgyvenimai, prisiminimai, pasakojimai apie draugišką ukrainiečių pagalbą, kolegas, partnerius, sūnus, įvairius ryšius ir draugystes, sąsajas su abiem tautomis, raginimai aukoti, paremti, nesitaikyti, kvietimai vienytis.

Kėdainiuose į taikią Ukrainos palaikymo akciją, kuri vienu metu vyko ir kituose Lietuvos miestuose, susirinko arti 400 žmonių.

Aut. past.

Kalbėjimo aikštele dalijosi Indrė Fiodorova, Lina Šlamienė, Kristina Župerkienė, Gabija Grendaitė, Paulius Aukštikalnis, Karolis Galvelė, Dangiras Kačinskas, Aidas, Rimantas, brandaus amžiaus tremtinė, vieni žmonės prisistatė vardais, kiti tiesiog dalijosi patirtimi ir prisiminimais.

Gabija Grendaitė pakvietė visus atidžiai vertinti informacijos šaltinius ir nepasiduoti propagandai. Aidas, turintis artimų draugų Ukrainoje, sakė, kad jo pažįstami, kurie dar gal ir jautė nors kokių sentimentų Rusijai, po 2014 metais įvykusių veiksmų griežtai šia šalimi nebetiki. Ramunė užvedė visus bendrai maldai.

Bene labiausiai įsirėžė šalia stovėjusios inteligentiškos moters frazė net ne nuo scenos: „Tokiame prasmingame renginyje seniai bebuvau“.

„Mums Lietuvoje ir visi 30 laisvės metų nebuvo paprasti. Niekada nepamirštame, kad esame agresyvios šalies ambicijų taikinyje, jaučiame nukreiptą žvilgsnį, o dabar jau ir ginklus. Rusijos agresoriaus kalba, elgesys ir veiksmai atspindi iškreiptą jo požiūrį į tautų istoriją, šalių nepriklausomybę, suverenitetą, laisvę ir demokratiją. Jo aukomis šiandien tapo mūsų broliai ir seserys – Ukrainos tauta. Tai žinutė ir mums, lietuviams, todėl negalime būti ramūs“, − sakė mero pavaduotojas Paulius Aukštikalnis.

Tuo pačiu laiku – 18:00 valandą – akcija vyko Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Tauragėje, Šakiuose, Palangoje, Kaišiadoryse ir Mažeikiuose, Joniškyje, Jurbarke. 

Šį sekmadienį Šv. Jurgio bažnyčioje 12 valandą bus aukojamos mišios už Ukrainos žmones.

Galite pervesti paramą Ukrainos karius remiančiai organizacijai „Blue/Yellow“.

Banko sąskaita: LT177300010140894869

Bankas: „Swedbank“

Gavėjas: VšĮ „Mėlyna ir geltona“

Mokėjimo paskirtis: PARAMA

5 Komentarai

  • Rusija atsakys už savo veiksmus!
    SLAVA UKRAINI!

  • Šaunuoliai! Slava Ukraini!

  • Viskas bus gerai, Rusija per porą dienų paims Ukraina, nes visi ką paliko likimo valiai. Ir bus ramybė. Viskas greit aprims, nepanikuokit.

  • Ko gero taip ir bus. Ukraina neatsilaikys viena prieš rusišką kgbistinę žiurkę. Vakarai ir JAV atidavė Ukrainą suryti urodui. Kas iš tų kalbų, pasmerkimo , palaikymo akcijų ar sankcijų? Ukrainai reikia realios pagalbos- ginklų, modernios karinės technikos, NATO įsikišimo. Pritariu D.Grybauskaitės pasakymui, kad užtenka virpinti orą kalbomis, laikas pradėti realiai kažką daryti. Putinui nusispjauti į tas sankcijas.

  • Kažkodėl labai skystai palaiko.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video