Kėdainiečiai nebesitveria – mieste vėl dvokia

 Kėdainiečiai nebesitveria – mieste vėl dvokia

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Rasa Jakubauskienė

Kėdainiečiai nebesitveria – mieste vėl dvokia. Dėl tvyrančios smarvės jie „Rinkos aikštės“ redakciją užvertė klausimais. Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis taip pat teigia sulaukęs daugybės gyventojų nusiskundimų, o ir pats jautęs nemalonius kvapus.

„Jau praėjusį savaitgalį pradėjau gauti gyventojų skundus, žinutes dėl mieste tvyrančios smarvės. Ir pats šeštadienį, būdamas miesto gale, degalinėje tikrai pajutau, kad nemalonus kvapas yra. Nors paskui pavažiavau iki Josvainių ir Krekenavos fabriko link, bet ten kvapų nesijautė.

Į pramonės rajoną pavažiavus taip pat nebuvo galima pajusti, iš kur jie sklinda, – apie kvapų detektyvą pasakojo meras. – Labai priklauso nuo oro – jeigu tik tykus vakaras, nesijaučia, o, jeigu tik vėjukas – iš karto jaučiama smarvė ir ji nėra lokali.

Žmonės skundėsi iš įvairių miesto vietų – Respublikos g., J. Basanavičiaus g., A. Kanapinsko g., net iš Žemaitės g. buvo nusiskundimų.“

V. Tamulio teigimu, įmonėms – Aristavos žemės ūkio bendrovei, „Nordic Sugar“, Krekenavos mėsos fabrikui, Josvainiuose esančiam kiaulių kompleksui – iš savivaldybės yra išsiųsti raštai su prašymu, kad laikytųsi visų aplinkosauginių reikalavimų.

Fabriko atstovų paprašyta kol kas pristabdyti darbus, nes dėl didelio karščio netinkamas metas judinti tas duobes.

V. Tamulis

„Šiuo metu aiškėja, kad greičiausiai kvapas sklido iš cukraus fabriko, kadangi jie tvarkė atliekų duobes ir pripažįsta, kad dėl to gali sklisti nemalonus kvapas“, – kalbėjo rajono meras.

Jis taip pat pažadėjo, jog artimiausiu metu fabrike apsilankys ir Aplinkos apsaugos agentūros atstovai iš Jonavos.

„Fabriko atstovų paprašyta kol kas pristabdyti darbus, nes dėl didelio karščio netinkamas metas judinti tas duobes.

Aš suprantu, kad jiems reikia ruoštis kitam sezonui, bet mūsų prašymas yra, kad nevykdytų tokios veiklos, kol tvyro tokie karščiai.

Noriu tikėti, kad cukraus fabrikas atsižvelgs į gyventojų prašymus ir kuriam laikui pristabdys savo darbus“, – vylėsi rajono meras.

Anot jo, srutų laistymas šiuo metu nevyksta, kiti darbai daugiau taip pat neatliekami, dėl kurių galėtų sklisti nemalonus kvapas, todėl įtarimai krinta ant cukraus fabriko.

Tiesa, susisiekus su „Nordic Sugar“, jo atstovė teigė, jog fabrikas šiuo metu nedirba, jame vyksta remontas, o didžioji dalis vadovų, kurie galėtų pakomentuoti situaciją atostogauja. Todėl į pateiktus klausimus per porą dienų taip ir neatsakė.

Tuo tarpu UAB „Kėdainių vandenys“, dėl kurios valymo įrenginių anksčiau taip pat būdavo nemalonių kvapų, suskubo informuoti, kad jie sėkmingai įgyvendina projektą „Kėdainių miesto nuotekų valymo įrenginių rekonstrukcija“ ir su šia įmone nesusiję šiuo metu Kėdainiuose tvyrantys nemalonūs kvapai.

Kėdainių miesto nuotekų valymo įrenginių rekonstrukcijos darbus vykdo rangovas UAB „Panevėžio statytos trestas“, nuotekų valymo įrenginiai montuojami sėkmingai pagal iš anksto numatytą grafiką, jokių atsilikimų nėra, planuojamas rekonstrukcijos darbų užbaigimas š. m. gruodžio 30 d.

Jau dabar įvertinus esamų nuotekų valymo įrenginių valytų nuotekų parametrus nustatyta, kad jie veikia efektyviai, sumontuotų naujų orapūčių dėka bendro azoto išvalymas sumažėjo nuo 19 mg/l iki 14 mg/l, atvežtinės nuotekų talpos yra sandariai uždengtos, apdorotas dumblas yra nusausinamas iki 97 %, todėl nemalonių kvapų neskleidžia.

1 Komentaras

  • 100% cukraus atliekų duobės. Kaip tik vėjas nuo cukraus porą dienų pūtė miesto link, dėl to ir smirdėjo.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video