Kėdainiečiai mokosi pasipriešinti neginkluotai

 Kėdainiečiai mokosi pasipriešinti neginkluotai

Mobilizacijos departamento nuotr.

Mokysis net atpažinti priešo ginkluotę bei kovinę techniką

Jorūnė LIUTKIENĖ

Kėdainiai yra vieni iš geriausiai pasiruošusių pilietiniam neginkluotam pasipriešinimui ir Lietuvoje mūsų miestą galima laikyti šios srities lyderiu. Čia jau surengti pirmi profesionalūs Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento mokymai tiek piliečiams, tiek ir savivaldybės vadovams, o netrukus bus rengiami ir dar vieni, kuriuose bus mokoma net atpažinti priešo ginkluotę bei kovinę techniką.

Rengiasi kritinėms situacijoms

,,Valstybės pasirengimas kritinėms situacijoms tampa vis aktualesnis.

Būti aktyviu piliečiu, kritiškai vertinti plūstantį informacijos srautą, atskirti melagienas, nepasiduoti dezinformacijai, pažinti ginkluotę, krizės akivaizdoje būti pasirengus veikti ir apginti savo šeimą, šalį ir jos žmones – viso to galima išmokti“, − sako pirmąjį pilietinio (neginkluoto) pasipriešinimo kursą du mėnesius lankęs ir išklausęs mero pavaduotojas, judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ lyderis Paulius Aukštikalnis.  

Kėdainiečiams užsiėmimus vedė Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento specialistai./Janinos Ladygienės nuotr.

Specialų pirmąjį mokymų kursą kartu su vicemeru išklausė ir dar 57 rajono gyventojai, tarp kurių buvo savivaldybės administracijos ir seniūnijų darbuotojai, seniūnaičiai, švietimo įstaigų darbuotojai bei kiti bendruomenių nariai.

Šiuos užsiėmimus kėdainiškiams vedė Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento lektoriai.

Analizavo ir strategiją, ir taktiką

,,Kursuose vaizdžiai ir nenuobodžiai pristatyta pilietinio pasipriešinimo strategija, taktika ir priemonės.

Visa informacija susiejama su mūsų šalies Lietuvos istorija ir pasauliniu kontekstu“, − sako kursų rajone iniciatorė Kėdainių rajono savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė mobilizacijai ir civilinei saugai J. Ladygienė.

„Valstybės pasirengimas kritinėms situacijoms tampa vis aktualesnės. Būti aktyviu piliečiu, kritiškai vertinti plūstantį informacijos srautą, atskirti melagienas, nepasiduoti dezinformacijai, pažinti ginkluotę, krizės akivaizdoje būti pasirengus veikti ir apginti savo šeimą, šalį ir jos žmones – viso to galima išmokti.

P. Aukštikalnis

Mokymų dalyviams išdalinti leidiniai ir nesmurtiniam pasipriešinimui skirtos atmintinės, kurie padės skleisti gautas žinias ir jomis dalintis.

Kursų dalyviai buvo mokomi, kaip pasirengti patiems ir parengti savo šeimą bet kokiai krizei. Kad tai nebūtų vien teorinės paskaitos – dalyviai sprendė pateiktas užduotis. 

Mokysis ir kitų dalykų

Netrukus Kėdainiuose bus suorganizuota ir antroji minėtų kursų dalis.

„Antroje kursų dalyje mokysimės atpažinti priešo ginkluotę bei kovinę techniką, tačiau ne tik tai. Aiškinsimės, kaip yra mėginama užverbuoti piliečius ir paveikti žmones per vis dažnėjančias informacines ir kibernetines atakas“, − sako J. Ladygienė.

Kuo daugiau žmonių, o svarbiausia, vadovų, supras, kaip veikia pilietinio (neginkluoto) pasipriešinimo algoritmas, kaip pasitelkti Lietuvos šaulių sąjungos narius ir sutelkti visas kitas institucijas, tuo labiau bus išnaudotas pačioje visuomenėje slypintis potencialas.

„Dabar planuose – pilietinio (neginkluoto) pasipriešinimo pagrindų apmokyti daugiau rajono gyventojų. Šie kursai jiems irgi bus nemokami. Jie rengiami ir darbo, ir nedarbo dienomis, o jų nauda didelė.

Mūsų šalies gynyba yra ne tik kariuomenės, bet ir  kiekvieno piliečio pareiga“, − sako   mobilizacijos ir civilinės saugos specialistė J. Ladygienė.

14 Komentarai

 • Kada vyks mokymai, kaip pasipriešinti savo valdžios durniems sprendimams?

 • pinigu plovimas

 • kartais ne nuo eksperimentinių skiepų suskistėjo organizatoriams smegenėlės užsiinti tokiom nesamonėm?
  Tai čia viskas, ką rašot greičiausiai ir tikriausiai nukreipta prieš rusus?
  Nes tik jie jau daug metų vis puola Lietuvą ir niekaip neužpuola, nes žmonės neišmoko….. ……,,,,,“atpažinti priešo ginkluotę bei kovinę techniką, tačiau ne tik tai., kaip yra mėginama užverbuoti piliečius ir paveikti žmones per vis dažnėjančias informacines ir kibernetines atakas“.

  Ar jums neatrodo, kad tai dar viena inicijuojama psichozė žmonėms, kad tik jie negalvotų apie kas dieną vis kylančias kainas? O kur dar prievartiniai skiepai ir mokami testai? Tai tikrų tikriausias pinigų metimas į balą arba kažkam į kišenę.

  Jus geriau pamokintumėt žmones kaip apsiginti nuo visokio plauko sukčių!

 • Mokinkit geriau anūką ir jo kompanija,kaip ir per kokį upelį reikės nesdintis.Dar ir senelį kai pasiims.Gusai puola.URA.

 • Vicemere, jeigu pats skaitai, kad tokie mokymai labai reikalingi, tai ir mokykis!
  Mums jų nereikia, mes kariauti nesiruošiam ir nekvaršinkit galvos žmonėms, kurie ir taip be perstojo gąsdinami Covidu-19 su visom atmainom, o tokie jūsų mokymai jau panašūs į anekdotą.
  Tai gal geriau nejuokinkit žmonių, o imkit spręsti rimtesnes rajono problemas!

 • Po šio straipsnio aš nusivyliau vicemeru, negi jis iš tų kurį landsbergiai ir rusai puola? Negi meras su senu oziu? Maciau nuotrauką isidejo su Sejoniene, visai Paulius nukvako

  • Jau ir į Kėdainių savivaldybe durniu laivas atplauke?

 • cia tik rasymas plunksna ant vandens,realiai jei pultu priesas,kur ginklai,dujokaukes ir kiti atributai,su sakem nepakovosi….

 • Kada tuos ukininkus apmokestinsit

 • Kada kedainieciai ismoks pasipriesinti Viktoro Uspaskicho melagystem?

 • Jau ir Kedainiu valdziai smegenys,jei ju yra,praskydo.XXIa.,o cia mokina pazinti technika,pries kuria kovos su sakem.Svarbiausia ar pasake ka reiks daryti pazinus ta technika,sutikt su duona ir druska ar tik su gelem?

 • durniu laivas

 • Čia didžiausias debilizmas, taip nusiristi sugeba tik konservatoriai…

 • Kam mums mokintis apie priešo techniką,jei mes ją ir taip gerai žinom.Trys metai su ja ,manyčiau,paliko neblogą bagažą.O partizanaut kur eisim- į Vilainių mišką ar Babėnus?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video