Kėdainiams už turizmą – „Auksinė Krivūlė“

 Kėdainiams už turizmą – „Auksinė Krivūlė“

Garbingą apdovanojimą atsiėmęs Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis.

Į Kėdainius ir vėl parvežta „Auksinė Krivūlė“. Ekonomikos ir inovacijų ministerija Kėdainių rajono savivaldybei šį apdovanojimą skyrė  už turizmo paslaugų įvairovę ir inovatyvumą. 

Garbingą apdovanojimą atsiėmęs Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis sakė: „Šis mūsų pastebėjimas yra ir didelis įvertinimas, ir atsakomybė. Kėdainiai tikrai turi kuo pasigirti – tai ir didingųjų Radvilų palikimas, galimybė pajusti Nobelio literatūros premijos laureato Česlavo Milošo gimtinės Šeteniuose magiškąją aurą, malonumas mėgautis ramybės dvasia Paberžės sakralinio paveldo komplekse.

Kėdainiečiai didžiuojasi unikaliu senamiesčiu, jo architektūra. Dažnam svečiui didelį įspūdį palieka įvairių tautų ir kultūrų pėdsakai. Juk mūsų mieste puikiai sugyveno lietuviai, lenkai, žydai, škotai, vokiečiai, rusai. Turime ne tik žmogaus rankomis sukurtų kūrinių, bet ir gamtos turtų – Bakainių piliakalnį, Mikalojaus Daukšos ąžuolą, tūkstančiu magnolijų garsėjantį Skinderiškio parką.

Esame pats šalies centras ir tai žymi Lietuvos geografinio vidurio ženklas.

O kur dar garsūs mūsų kultūros renginiai: festivalis „Broma Jazz“, projekto „Radviliada“ renginiai, įvairios edukacijos, koncertai, susibėgimai.

Gal kartais mes, kėdainiečiai, patys ir nebematome to, kas maloniai nustebina atvykusius į mūsų kraštą žmones.

O šis įvertinimas svarbus ir tuo, kad dar labiau populiarintume savo kraštą. Juolab kad kitąmet Kėdainiai minės labai gražų jubiliejų – 650 metų gimtadienį.

Tad gavę tokį pripažinimą, dar labiau stengsimės garsinti Kėdainius.

Ir kviečiu visus kuo dažniau užsukti į Kėdainius – pasižvalgyti, pasivaikščioti, pažinti mūsų miesto istoriją, paskanauti gardžių vaišių.“

Atrodo, karantinas kiek pakoregavo gyvenimus, bet noro keliauti ir plėsti akiratį nesustabdė.

Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centro fiksuojama statistika gana įspūdinga. Vien ši įstaiga per tris šių metų ketvirčius surengė apie 150 ekskursijų. Be smalsių, keliauti mėgstančių tautiečių, sulaukta turistų iš Lenkijos, Latvijos, Vokietijos, Estijos, Italijos, Olandijos, Portugalijos, Rumunijos, Norvegijos, Belgijos, Rusijos.

Turistų lankomiausi objektai Kėdainių krašte: Evangelikų reformatų bažnyčia ir kunigaikščių Radvilų mauzoliejus, Evangelikų liuteronų bažnyčia, Šviesioji gimnazija, Minaretas, Mikalojaus Daukšos ąžuolas, Bakainių piliakalnis, Lietuvos geografinis vidurys, Česlovo Milošo tėviškė, 1863 m. sukilimo muziejus ir Paberžės sakralinio paveldo kompleksas, Skinderiškio parkas.

„Auksinės Krivūlės“ apdovanojimai yra svarbiausi šalies savivaldos apdovanojimai. Šiemet jie surengti jau šešioliktąjį kartą.

Apdovanojimus tradiciškai teikė visų šalies ministerijų, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje bei Lietuvos verslo konfederacijos vadovai.

Šiemet „Auksinių Krivūlių“ laureatų apdovanojimo ceremonija vyko Vilniuje, Nacionaliniame dramos teatre. Renginyje ne kartą paminėta, kad Krivūlė – ne tik išmintingo valdymo, bet ir bendruomenės sutelkimo simbolis, ji buvo perduodama iš rankų į rankas, kol žmonės sužinodavo apie rengiamą sueigą. Tad Krivūlės ženklu norima išlaikyti šią bendruomeniškumo prasmę.

„Rinkos aikštės“ ir Kėdainių r. savivaldybės inf.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video