Kėdainiams reikės dar pusės milijono

 Kėdainiams reikės dar pusės milijono

Papildomų 157,2 tūkst. eurų reikia modernizuoti Kėdainių šviesiosios gimnazijos pastatui, o Kėdainių kultūros centro renovacijos darbams reikalinga 202,5 tūkst. eurų./ Aldo Surkevičiaus nuotr.

Centrinė valdžia į kalbas nesileidžia – visą naštą verčia savivaldybei

Eglė KUKTIENĖ

Per metus statybos Lietuvoje pabrango dvigubai. Visoje šalyje daugybė pradėtų statybų objektų stringa, nes statybų bendrovėms nebepakanka lėšų įsigyti statybinėms ir kitoms medžiagoms, kurios buvo numatytos sutartyse, pasirašytose su savivaldybėmis ar valstybe šioms laimėjus konkursus. Ir nors dėl infliacijos kaltų nėra, išskyrus geopolitinius įvykius, tačiau finansinės naštos centrinė valdžia dalintis nenori – trūkstamus pinigus sukrapštyti turės pačios savivaldybės. Ne išimtis ir didelių statybų projektus įpusėję Kėdainiai.

Pinigų trūksta dviem objektams

Kėdainiuose intensyviai vyksta dviejų stambių objektų statybos – Kėdainių kultūros centro ir Šviesiosios gimnazijos. 

Šiuos objektus statančios bendrovės „Vyteda“ vadovai dar vasaros pradžioje kreipėsi į Kėdainių rajono savivaldybę su prašymu perskaičiuoti kainas, nes kitaip nepavyks baigti šių objektų.

Tikslinant šiųmetį biudžetą savivaldybė jau numatė papildomas lėšas tam, kad šių dviejų objektų statybos darbai nesustotų. 

157,2 tūkst. eurų reikia modernizuoti Kėdainių šviesiosios gimnazijos pastatui, o Kėdainių kultūros centro renovacijos darbams reikalinga 202,5 tūkst. eurų. 

Aldo Surkevičiaus nuotr.

Prašo ir kiti statytojai

Statybos ir turto skyriaus vedėja Audronė Naujalienė sakė, kad sutartyse yra numatytos sąlygos, jog esant infliacijai arba defliacijai, viršijančiai 5 proc., rangos darbus vykdančios įmonės, gavusios statistikos departamento pažymą, gali prašyti padengti išaugusias išlaidas.

Jei visi mūsų krašte dirbantys rangovai kreipsis į savivaldybę, vien šiemet tektų sukrapštyti papildomą pusę milijono eurų.

„Mes turime įvertinti visų rangovų prašymus, nes pabrangimas yra taikomas visoms rangos sutartims, kurios galioja daugiau kaip metus. Turiu pasakyti, kad ne tik statybos darbų, bet ir  kelių taisymo sutartims yra pabrangimas, bet nėra labai žymus. 

Tuo tarpu Šviesiosios gimnazijos priestato darbų brangimas yra 12,4 procentų, o Kėdainių kultūros centro – 15 procentų“, – patikslino skyriaus vedėja. 

Vieni iš daugiausiai investicijų reikalaujančių projektų – Šviesiosios gimnazijos priestato ir Kultūros centro statybos. Dėl infliacijos šių statybų pabaigimui trūksta pinigų, tačiau tai – tik savivaldybės rūpestis. Dėl papildomų lėšų skyrimo savivaldybė net nesileidžia į kalbas./ Aldo Surkevičiaus nuotr.

Centrinė valdžia naštos nesidalina

Paaiškėjo, kad savivaldybė kreipėsi raštu į ministeriją, klausdama, ar projektams finansavimą skyrusi institucija nesiruošia padėti esant tokiai infliacijai ir visoje šalyje fiksuojant kritišką statybos sektoriaus situaciją.

„Infliaciją padengti turi tik savivaldybė. 

Gavome raštišką atsakymą, kad savivaldybė savo biudžete turi ieškoti finansinių galimybių padengti infliacijos išaugintas statybos darbų kainas.

Valstybės noro prisidėti nėra“, – sakė A. Naujalienė.

Meras Valentinas Tamulis pridūrė, kad iki šiol ministerija taip ir nepasirašė su savivaldybe šių metų finansavimo sutarties, nors jau eina septintas metų mėnuo. Pinigai skirti, o sutarties nėra – tai neleidžia rangovams dirbti pilna apimtimi.

„Buvome patikinti, kad birželio pirmosiomis savaitėmis pasirašysime ir finansavimo sutartį, o joje bus numatytas ir kainų indeksavimas, – sakė „Vytedos“ vadovas Justas Aleknavičius, tačiau pažadų ministerija nesilaiko. – Kai tik bus sutartis, pagal paskirtus pinigus mes suplanuosime savo darbų grafiką, ir bus aišku, ką galėsime padaryti šiemet.

Jei dirbsime su indeksuotomis kainomis, situacija stabilizuosis, projektai toliau bus vystomi be trukdžių.“

13 Komentarai

 • Kaip buvo Vikstata ir jos palikimas Vyteda, taip buvo ir Darbo partija bei jos palikimas kažkoks tai ten judėjumas, taip buvo ir nebaigti, daugybę metų besitęsiantys projektai. Ta pati gimnazija, Saulutė ir stadionas. Pirmąkart per 20m atėjo naujas ne su darbiečiais (arba po kitais pavadinimasi besislepenčiais tais pačiais veidais) susijęs meras ir per kadencija pabaigė tų nevėkšlų nebaigtus projektus (Saulutė bei stadiono konkursas), du parkai, du tiltai , pležas, Vytinė ir t.t. O va atėjo vėl tie patys Rinkos aikštės sąvininkai ir vėl pūdrina smegenytes kraštiečiams, ypač kaimiečiams, kurie visas ”žinias” apie gerus ir blogus dalykus sužino tik iš Rinkos aikštės ir vėl balsuoja rinkdami miestui valdžią. Aš manau tutėtų būti taip- miestiečiai renka valdžią miestui, kaimiečiai renkasi sau seniūnus. Taip būtų sąžiningiausia. Dabar 20 tūkst miestiečių mato kokia valdžia geresnė, bet 25 tūkst kaimiečių, kur kasdien meras varo pasirodyt gegužinėse, vėl nusvers balsų skaičiumi, nes jiem to vizito ir gana. Pabuskit, žmonės.
  Tai tik mano nuomonė, atsiprašau jei ką įžeidžiau.

 • Aš esu sena kurva. Esu bedarbe. Sedziu feisbuke ir komentuoju Rinkos aikste nesamones. As koncervine padla 😉

 • Grąžinkit Grinkevičių, o ne tą nupiepusi. Gėda daro ir gana. Nei prieš darbo partiją nei prieš nieką nesu bet nu aš nenoriu tokio kaip Tamulis. Kėdainiai verti daugiau.

 • Tai kur dingo ,,Šviesiosios“ a’lia ,,mecenatė“ Jolanta ?

 • As irgi idijotas komentuoju nesamones 😉 kaip ir gricuk. Mes abu dauzti debilai.

 • As ir sena nukvakus konservatore komentuoju po visais feisbuko straipsniais

 • Mane ir prie tos brigados priskirkit

 • Nama Nilka stato???o gal Arūnas ?mes suprasim tik nemeluokit taip naglai

 • To “ Nauja
  Nu bet tu ir durna. Pletkininkam gėda darai. Nika ir Arūnas ne namą stato. Jie jau viską kvartalą užsistatė. Al adresus žinai Skaičiavau? Skaičiavau kiek ten tų namų turi būt, tai pagal Kėdainių stukačius koks dvidešimt jau turėtų būt pastatytas.. O tu nežinojai. Sumažins tau algą, oi sumažins už prastą pletkų skleidimą tikrai.

 • Geriau pasakykit ponai kas dvara pasistate per savo kadencija 4 metu??? Ar apsimesit, kad nieko nezinot???

 • Tikrai Nejole pinigus šaldytuve slepia?

 • Ar teisybė kad tamuliss nori atleisti miesto seniūną, kad sau vietą pasidarytų?

 • As ir prie beprociu

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video