Kėdainiai turi naują Švietimo skyriaus vedėją
Rasa JAKUBAUSKIENĖ
Šią savaitę Kėdainių rajono savivaldybės Švietimo skyriuje vedėjos pareigas pradėjo eiti Vilma Dobrovolskienė. Naujoji vadovė pakeitė į pensiją išėjusį ilgalaikį skyriaus vedėją Julių Lukoševičių. Nors V. Dobrovolskienė prisipažįsta, kad naujose pareigose dar kol kas jaučiasi nedrąsiai, tačiau tikisi, kad su rajono savivaldybės vadovų bei švietimo bendruomenės pagalba bei palaikymu jai greitai pavyks prisitaikyti ir tęsti pradėtus pirmtako darbus bei imtis naujų užduočių.
Jaučiasi gerai
Antradienį Kėdainių rajono švietimo bendruomenei prisistačiusi V. Dobrovolskienė sakė, kad prisistatymas įvyko sklandžiai, tik apgailestavo, jog jis vyko virtualiai.
„Administracijos direktorius Arūnas Kacevičius mane pristatė švietimo bendruomenei. Susitikimas ir pasitarimas praėjo gerai. Tik, jeigu jis būtų vykęs įprastiniu, kontaktiniu būdu, būtų buvę gera pamatyti kolegas, su kai kuriais susipažinti.
Pasijutau pamaloninta, kai „Atžalyno“ gimnazijos direktorius Gintaras Petrulis taip pat apgailestavo, jog pristatymas vyko nuotoliu ir jis negalintis net įteikti gėlių“, – šypsojosi naujoji skyriaus vadovė ir pridėjo: – Su vienais švietimo įstaigų vadovais esame pažįstami daugiau, su kitais – mažiau. Tačiau jau birželio pirmosiomis savaitėmis ketinu aplankyti kiekvieną įstaigą ir susipažinti, pabendrauti su jų vadovais.“
Paklausta, kaip jaučiasi naujoje darbo vietoje ir naujose pareigose, kiek pagalvojusi V. Dobrovolskienė sakė: „Galima sakyti, jaučiuosi dviprasmiškai – platesnės pareigos, daugiau atsakomybės, nors švietimo sritis nėra man nauja, esu dirbusi Jonavos Švietimo, kultūros ir sporto skyriuje vyr. specialiste.
Kėdainiai man labai artimi. Manau, priprasiu. Šiek tiek, aišku, yra jaudulio, nežinios. Bet, viliuosi, su savivaldybės vadovų ir visos administracijos geranoriškumu viskas bus gerai.“
Tęs pradėtus darbus
Pašnekovė pažymėjo, jog tęs pradėtus darbus, o visus klausimus stengsis spręsti profesionaliai. Ji prisiminė ir pirmtako Juliaus Lukoševičiaus palinkėjimą: „Kaip tik šiandien vadovų pasitarime pažymėjau ir pabrėžiau tai, kad mūsų gerbiamas Julius naujai atėjusiam žmogui spaudoje viešai palinkėjo „kompetentingo klausimų sprendimo, nes profesionalios įžvalgos skatina pažangą švietime, stiprina savivaldą. Švietimo įstaigų vadovams, švietimo skyriaus komandai – ryžtingai tęsti pradėtus darbus, įgyvendinti reikiamus pokyčius“.
Tai aš galiu tik paantrinti jo žodžiams, kad klausimus stengsiuosi spręsti tikrai profesionaliai. Paprašiau šiandien vadovų geranoriškumo, pagalbos, kad tie klausimai būtų sprendžiami. Paprašiau kalbėtis, susikalbėti.
O žiūrint į ateitį, švietimas yra labai svarbi sritis, iššūkių sulaukiame beveik kiekvieną dieną ir ne tik švietime, bet ir apskritai gyvenime, nes dabar gyvename sudėtingu laikotarpiu. Todėl tiek skyrium, tiek kartu ryžtingai tęsime pradėtus Juliaus Lukoševičiaus darbus ir, aišku, įgyvendinsime reikiamus pokyčius.“
Pastebėjus, jog turėtų būti nelengva išlaikyti gana aukštai užkeltą buvusio Švietimo skyriaus vadovo kartelę, V. Dobrovolskienė nesutriko: „Aš manau, kad ir su gerbiamo Juliaus pagalba, ir su visa švietimo bendruomene, mes ne tik tą kartelę išlaikysime, bet ir stengsimės ją pakelti.“
Neramina švietimo reforma
Šių dienų svarbiausia užduotimi ir problema V. Dobrovolskienė įvardija 5–11 klasių moksleivių grįžimą į mokyklas.
„Ta problema aktuali ne tik mums, bet ir visai Lietuvai. Norėtųsi grąžinti mokinius bent dalinai, bent savaitei į klases“, – sakė pašnekovė.
Žiūrint į plačiau ir toliau siekiančias problemas, naująją Švietimo skyriaus vadovę neramina tinklo pertvarka arba kitaip – Tūkstantmečio mokyklų projekto įgyvendinimas.
„Laukiame Vyriausybės nutarimo. Kai ten bus priimti sprendimai, artimiausi mūsų švietimo bendruomenės darbai bus tinklo pertvarka.
Jeigu matysime, kad reikės, kalbėsimės su bendruomenėmis ir keisime esamą tvarką. Bet tai priklausys ne vien tik nuo mūsų norų, bet įtakos turės ir Vyriausybė“, – kalbėjo V. Dobrovolskienė. – Taip pat labai neramina vadinamasis įtraukusis ugdymas, kuris yra vienas iš Tūkstantmečio mokyklų siekių ir tikslų.
Bet reikia visų pirma sulaukti Vyriausybės nutarimų ir tada žiūrėti, kokius sprendimus galima priimti.“
O kol kas Kėdainių rajone gimusi ir augusi V. Dobrovolskienė džiaugiasi galimybe ne tik gyventi, bet ir dirbti gimtajame mieste.
1 Komentaras
Komentarai