Kėdainiai – renovacijos uodegoje

 Kėdainiai – renovacijos uodegoje

Kaip žinia, gyventojų skolos „Kėdainių butams“ laikosi apie pusę milijono eurų. Tokia suma, su šiokiais tokiais pasvyravimais, laikosi jau ne vienerius metus, o ją mažinti sekasi sunkiai. /Aldo Surkevičiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Rajone sugebėta renovuoti vos 10,2 proc. daugiabučių

Visame Kėdainių rajone yra renovuota vos 10,2 proc. daugiabučių namų. Su renovacijos mastais esame savivaldybių uodegoje, ir dar daug reikėtų dirbti, norint pasivyti tokius miestus, kaip Birštoną, kur renovuota 60 proc. daugiabučių, ar Panevėžį, kuriame renovuota 45 proc. daugiabučių namų. Be to, nedžiugina ir už renovaciją atsakingos savivaldybei pavaldžios įmonės „Kėdainių butai“ situacija – įmonė ne tik praėjusius metus baigė nuostolingai, bet ir jos reputacija jau kone visiškai sugriauta.

Pagaliau pradeda atsirasti norinčių renovacijos

Vis dėlto renovacijos stagnacijai Kėdainiuose buvo ir objektyvių priežasčių.

„Skaudi tema yra renovacija, nes ji buvo sustojusi. Tam buvo objektyvių ir subjektyvių priežasčių.

2021 metais nebuvo kvietimų daugiabučių namų renovacijai, o pats procesas trunka apie 2 metus.

Du daugiabučiai per 2022 metus pareiškė norą renovuotis, o toliau mes patys dirbame šiuo klausimu.

Jau per pastarąsias dvi savaites turime 5 daugiabučių prašymus renovacijai, o klausimą tik pradėjome judinti.

„Kėdainių butų“ vadovas Almantas Gurklys: „Sunku įmonės reputaciją atstatyti, kai ji prarasta.“/Asmeninio archyvo nuotr.

Tikimės, kad 2024 metais, kai svarstysite ataskaitą, rezultatai bus labiau džiugūs“, – sakė naujasis „Kėdainių butų“ vadovas Almantas Gurklys.

Viliamasi, kad dar daugiau gyventojų renovacijos nauda įsitikins ir jiems atsiras noras renovuoti savo daugiabučius po praėjusią savaitę jiems ir juos vienijančioms bendrijoms savivaldybėje surengto renginio, kuriame buvo aptarta naujausia aktuali informacija, susijusi su daugiabučių modernizavimu.

Situacija – nepavydėtina

Tačiau stringanti daugiabučių renovacija – ne vienintelė „Kėdainių butų“ bėda.

UAB „Kėdainių butai“ 2022 metus baigė nuostolingai – 16 tūkst. eurų nuostoliu pažymėti metai atrodo gerokai prasčiau nei 2021-ieji, kuriuos įmonei pavyko pabaigti su šiokiu tokiu pelnu, tačiau vis dėlto ir ne pelnas šiuo metu „Kėdainių butams“ rūpi labiausiai – įmonės reputacija yra ant visiško sužlugimo ribos, o naujasis šios įmonės vadovas A. Gurklys, prieš kelis mėnesius laimėjęs konkursą eiti šias pareigas, tiesiog stačia galva niurktelėjo į problemų liūną.

Ne mažesnė bėda ir tai, kad gyventojų skolos „Kėdainių butams“ vis auga ir šiuo metu jau siekia apie pusę milijono eurų.

Aut. past.

„Sunku reputaciją atstatyti, kai ji prarasta. Štai tokiomis sąlygomis pradėjau dirbti, bet neieškau kaltų – priimu situaciją tokią, kokia ji yra“, – sako naujasis įmonės vadovas.

Gyventojų skolos įmonei tik išaugo

Ne mažesnė bėda ir tai, kad gyventojų skolos „Kėdainių butams“ vis auga ir šiuo metu jau siekia apie pusę milijono eurų.

Tokia suma su šiokiais tokiais pasvyravimais, laikosi jau ne vienerius metus, o ją mažinti sekasi sunkiai. Kaip pasakojo ankstesni įmonės vadovai, skolininkus tenka gaudyti ne tik po Lietuvą, bet neretai ir po užsienį, o kai kurios skolos tokios senos, kad jų pradžios atkasti net neįmanoma, tad ir dokumentų paruošti ir pateikti teismui nepavyksta.

Ataskaitoje matyti, kad 2022 metais gyventojų skolos tradiciškai toliau augo, sumažėjo ir pačios įmonės bandymų tas skolas prisiteisti.

Jei 2021 m. gyventojų skola „Kėdainių butams“ buvo 456 tūkst. eurų, tai 2022 m. ji siekė jau 475 tūkst. eurų.

Dviem tūkstančiais mažiau pasirašyta taikos sutarčių su skolininkais, iš antstolių pervestų skolų – net 10 tūkst. mažiau, nei užpernai.

Akivaizdu, kad jei savivaldybė skubiai nepriims sprendimų, „Kėdainių butai“ gali likti be darbuotojų.

Aut. past.

Darbuotojai laukia atlyginimų pakėlimo

Ne paslaptis, kad „Kėdainių butuose“ darbuotojai uždirba labai kuklius atlyginimus – pavyzdžiui, pernai į rankas jie gavo vos apie 630 eurų.

Naujasis įmonės vadovas nori atlyginimus padidinti bent 200 eurų ir jau ėmėsi konkrečių žingsnių, kaip tai padaryti.

„Esame tarifinė organizacija, tad mums svarbus laiku vykstantis tarifų tvirtinimas. Savivaldybei esu pateikęs dokumentus, kad reikėtų tvirtinti aukštesnius tarifus, kurie nebuvo keisti 15 metų.

Infliacija, minimalaus darbo užmokesčio augimas – viskas kelia kaštus, o mes norime padidinti, nebijosiu taip pasakyti, apverktinus atlyginimus.

Pagal dabartines sąlygas, toks atlyginimas, kokį gauna mūsų darbuotojai, yra netenkinantis. Tarifų drastiškai nekelsime, tačiau atlyginimus pakelti norėtume iki 820–830 eurų į rankas. Kolektyvas labai to tikisi, aš taip pat, nes tai yra labai motyvuojantis dalykas“, – sako įmonės vadovas.

Akivaizdu, kad jei savivaldybė skubiai nepriims sprendimų, „Kėdainių butai“ gali likti be darbuotojų.

Nenuostabu, kad su motyvacija siejami ir geresni darbo rezultatai, o iš to seka ir laimingesni klientai.

„Diegiu ir motyvacinę sistemą, kuri bus susijusi su individualiais darbo rodikliais. Visi gaus atlygio dalį, kuri priklausys nuo individualių darbo rodiklių“, – sako A. Gurklys.

Suabejojusiems, kokia čia nauda iš to atlyginimų didėjimo tektų vadovui, A. Gurklys skuba raminti – jokios.

„Įmonėje pradėjome diegti veiklos valdymo savitarnos sistemą. Su laimėjusia įmone pasirašėme sutartį labai geromis sąlygomis.

A. Gurklys

„Kažkas net ėmė klausinėti, ar aš gaunu naudos čia važinėti iš Kauno – tai mano atsakymas, ne, aš važinėju savo automobiliu, savo degalais kiekvieną rytą. Įmonėje perkami degalai apskritai yra dyzelis, o aš vairuoju benzinu varomą automobilį. Tad jokios naudos tikrai negaunu“, – sakė jis.

Pereis prie elektroninės apmokėjimo sistemos

Dar viena naujovė, kurią jau palaipsniui diegia „Kėdainių butai“ – perėjimas į elektroninę erdvę.

„Įmonėje pradėjome diegti veiklos valdymo savitarnos sistemą. Su laimėjusia įmone pasirašėme sutartį labai geromis sąlygomis.

Tikimės po pusmečio sistemą jau paleisti.

Gyventojai visas ataskaitas, susijusias su darbais daugiabučiuose, gaus elektroniniu būdu, taip pat galės ir susimokėti.

Atsisakysime lapelių nešiojimo, žinoma, jie liks tiems, kurie elektroninėmis sistemomis nesinaudoja. Sistemos eina skaitmeninimo link bendrąja prasme“, – sakė A. Gurklys.

13 Komentarai

 • Kėdainiai Lietuvos uodegoje,Lietuva Europos sąjungos uodegoje,Europos sąjunga USA šiknoj.

 • toki mera turi kedainei nereike sakiti kad siknoj visi marsistai balsavom us tamuli

  • matyt pats esi iš tų peredastų kompanijos,jei tau kliūva šeimą palaikantys žmonės.

 • Toli ieškoti nereikia. Pelėdnagiuose labai daug daugiabučių padengti guminiais dažais. Namų plytos dėl ventiliacijos nebuvimo byra trupa akyse. Tokiais „remontais“ pasirūpino tokia daugiabučių bendrijos pirmininkė p. S. Vekrikienė. Namai nuolat lopomi, atrodo baisu kaip nyksta gyventojų NT. Tik labai keista, kai neatsiranda nei vieno žmogaus, kuris nebijotų kreiptis į statybų inspekcija. Juk žmonių turtas gadinamas už jų pačių pinigus, jie mokėjo už tuos gumuotus dažus (kurie netinka plytoms, jie skirti BETONUI), ir toliau moka už remontą :). Paklausiau vieno iš gyventojų, kodėl nekelia klausimo, nesiskundžia ir tyli. Atsakymas: nenorim pyktis su Skaiste, paskui gali keršyti……Pasirodo Pelėdnagiai avinų gyvenvietė.

  • Skūskitės seniūnui, nors ir su tuo dažnai susikalbėti neina. Balbatuoja kažką. Merui pranešta jau.

   • Deja Jūs teisus/-si, nes laišką rašėme seniūnui dėl šios tragiškos namų situacijos. Jis ignoravo. Tada skambinom, tai jis sako mačiau laišką, suprask „aš neįgalus“ kreipkitės į bendrijos pirmininkę Skaistę. Viskas tokia pagalba seniūno. Rašėm į statybų inspekciją, bet tarnyba nurodė, kad skundas turi būti iš tų sugadintų namų gyventojų ar gyventojo, tada pradės nagrinėti. Renovacija gerai, bet ne tokia….kai namas trupa ir byra.

    • Niekas nieko nedaro be žmonių sutikimo,ir niekam nekerštaujama.Kas nori gali kreiptis yra visi dokumentai.O už akių ir anonimiškai negražu šmeišti.

     • p. Skaiste malonu, kad sureagavote. Tai kodėl namų sienos trupa po daugiabučių „aprengimo“ guminiais dažais? Žmonės su daug kuo sutinka ypač kai nesupranta technologinių dalykų. Gražiai pristatomas projektas nepasigilinus į pasėkmes. Kokie bus sprendimai?

     • Jei norit kad į visus klausymus atsakyčiau,susitinkam o ne viešoje erdvėje komentarus anonimiškai rašinėt.Geros dienos

     • Skaiste atsakyk koie santikiai tave sieja su Dainiumi!!!!

 • O tuo metu Valentinas pailęs Elenutę plėšia meilę su Skaistutę. Keičia bibas kaip kojines ir renkasi vis riebesnes

  • Tai pavasarėlis savo daro, testosteronai sukyla, eržilai suaktyvėja, nori sueities pastoviai.

   • Bet kaip Elenai jaustis? Jis ją iškeitė į daug stambesnę ir riebesnę moterį!!! Kodėl jis taip daro????

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video