Kėdainiai ir Jonava planuoja jungtis bendram projektui

 Kėdainiai ir Jonava planuoja jungtis bendram projektui

Eglė KUKTIENĖ

Centrinė Lietuvos dalis – Kėdainiai ir Jonava – jau kitąmet gali tapti dviračių sporto entuziastų ir mylėtojų traukos centru. Jonavoje atidarius itin modernų pirmąjį Lietuvoje kalnų dviračių parką, o Kėdainiuose šiemet pradėjus rengti tiek mėgėjų, tiek profesionalų dviratininkų varžybas, abiejų savivaldybių vadovai sutarė, kad jungtinis abiejų miestų projektas gali turėti milžinišką pasisekimą.

Dvi trasos

Atidarymo dieną kalnų dviračių trasą Jonavoje apžiūrėjęs Kėdainių vicemeras Paulius Aukštikalnis teigė, kad tai tapo puikiu akstinu dviem vidutinio dydžio savivaldybėms susijungti ir sukurti stiprią dviračių sporto turizmo strategiją.

„Jonava jau turi naują downhill trasą, o Kėdainiai turi puikią maratoninę bekelės trasą, esančią Babėnų šile.

Joje šiemet tuo pirmą kartą ir galėjome įsitikinti, kai rugsėjo 5 dieną vyko Panevėžio kalnų dviračių maratono etapas Kėdainiuose.

Trasa tęsėsi Babėnų mišku iki Sirutiškio ir palei Nevėžį atgal“, – priminė P. Aukštikalnis. Jo teigimu, dviračių sporto klubo „Veloratai“ parengta trasa buvo ypač gerai įvertinta daugumos iš 350 tądien dalyvavusių dviratininkų.

Paulius Aukštikalnis, Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius ir Arūnas Kacevičius – naujutėlėje Jonavos kalnų dviračių trasoje. Susitikę atidarymo dieną jie aptarė ir bendradarbiavimo galimybes.

Ir senamiestyje

Tačiau P. Aukštikalnis svarsto, kad apsiriboti tik Babėnų šilo bekele taip pat nereikėtų. Kėdainiai turi nuostabų senamiestį, kuriame jau vyko dviračių sporto varžybos, tad ir ateities planuose senamiestis taip pat būtų įtraukiamas.

„Manau, verta paminėti ir kriteriumo varžybas, vykusias senamiesčio gatvėmis. 

Jas dviračių sporto organizacija rugpjūčio mėnesį mūsų mieste suorganizavo pirmą kartą. Varžybose tada dalyvavo per 130 žmonių, o daugelis jų Kėdainiuose apskritai buvo pirmą kartą. Ir tai, ką jie pamatė, jiems labai patiko.

Važiuodami lenktynininkai ypač gerai pajautė senamiesčio gatvių specifiškumą – net trys visiškai skirtingos dangos darė lenktynes įdomias, o miestą – nepamirštamą“, – pasakojo vicemeras.

„Kadangi požiūris su kaimynais į dviračių sportą vienodas, tai manau, kad jau kitais metais vidurio Lietuva, tiksliau Kėdainiai + Jonava, surengs daug įvairių dviračių lenktynių. 

P. Aukštikalnis

Rašys projektus

Šiemet Kėdainiai jau buvo pastebėti ir pagarsėjo kaip inovatyvus turizmo miestas.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija Kėdainių rajono savivaldybę „Už turizmo paslaugų įvairovę ir inovatyvumą“ apdovanojo „Auksine Krivūle“.

Vicemeras P. Aukštikalnis sako, kad kitąmet čia bus dar daugiau renginių, kurie bus išties įtraukūs ir patrauklūs, skatins savivaldybių bendradarbiavimą, leis pritraukti naujų turistų ir solidų finansavimą.

Paulius Aukštikalnis sako, kad sujungus Jonavos downhill trasą su Babėnų šilo bekelės trasa, įtraukiant kelius senamiestyje, pavyktų pritraukti nemažai turistų, kurie galbūt Kėdainiuose net nėra buvę.

„Kadangi požiūris su kaimynais į dviračių sportą vienodas, tai manau, kad jau kitais metais vidurio Lietuva, tiksliau Kėdainiai + Jonava, surengs daug įvairių dviračių lenktynių. 

Kaip jau ne kartą akcentuota Kauno regioninės plėtros taryboje, tokie turizmo projektai, paremti bendradarbiavimu su kaimyninėmis savivaldybėmis, iš ES investicijų naujojo laikotarpio turės didesnį pasisekimą nei kiti.

Per kitus metus planuojame parengti naująją miesto turizmo strategiją, kurioje šie projektai tikrai atsispindės.

Na, o kai strategija bus sudėliota, rašysime projektus ES finansavimui gauti. Manau, kad taip atsiras ne vienas svarbus, naudingas ir įdomus visai bendruomenei sporto ir turizmo projektas“, – sakė P. Aukštikalnis.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video