Kėdainiuose degė du automobiliai

Kėdainių mieste ir rajone savaitgalis buvo itin karštas. Degė ir gyvenamasis namas, ir žemės ūkio technika. Taip pat sekmadienį mieste ir rajone degė lengvieji automobiliai. Vieną jų gelbėtojams pavyko išgelbėti, kitas, deja, sudegė visiškai.
Pranešė liudininkas
Sekmadienio naktį į Bendrąjį pagalbos centrą 01 val. 23 min. paskambinęs neprisistatęs asmuo pranešė, kad Kėdainių miesto Žemaitės gatvėje dega lengvasis automobilis. Praeivis informavo, kad šalia stovi ir kitos transporto priemonės, daugiabutis namas. Kyla pavojus aplinkiniams.
Į nelaimės vietą buvo pasiųsti du Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos gelbėtojų automobiliai. Vos po kelių minučių atvykus gelbėtojams, daugiabučio kieme degė 2000 metų laidos lengvasis automobilis „VW Passat“.
Teko daužti langą
Ugnis spėriai plito. Kadangi automobilio savininko vietoje nebuvo, ugniagesiai turėjo išdaužti vairuotojo pusės durų stiklą. Ugnis, dar nespėjus įsišėlti, buvo staigiai numalšinta.
Gaisro metu apdegė transporto priemonės variklio skyrius. Gesinant ugnį išpilta 300 litrų vandens. Aplinkiniai automobiliai nenukentėjo.
Manoma, jog gaisras kilo dėl gedimo elektros instaliacijoje. Tyčinio padegimo versija atmesta. Beje, jei ne akylas praeivis, šio gaisro pasekmės būtų kur kas skaudesnės.
[quote author=”Aut. past.”]Būtina turėti techniškai tvarkingą ir kasmet tikrinamą gesintuvą, ne mažesnį kaip vieno kilogramo talpos. Automobilyje gesintuvas turi būti laikomas lengvai prieinamoje ir greitai pasiekiamoje vietoje.[/quote]
Sudegė visiškai
Dar vienas automobilis užsidegė vidurdienį. Šį kartą mašina sudegė visiškai.
12 val. 32 min. Bendrajame pagalbos centre gautas pranešimas, kad Kėdainių rajone, Pasmilgio kaime, Pasmilgio gatvėje, liepsnojo automobilis. Į įvykio vietą išskubėjo Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba.
Atvykus ugniagesiams atvira liepsna degė „BMW 316“. Ugniagesiai per dvidešimt minučių užgesino gaisrą. Gaisro metu išdegė automobilio variklio skyrius, salonas, termiškai paveiktas kėbulas. Gaisro metu žmonės nenukentėjo. Įvykis tiriamas.
Sudega per penkias minutes
Ugniagesiai sako, kad paprastai automobilis sudega per penkias minutes. Norėdami išvengti automobilio gaisro, vairuotojai turi atidžiau prižiūrėti ir nuolat tikrinti automobilio elektros instaliaciją, degalų tiekimo sistemą bei dujų įrangą.
Ugniagesiai gelbėtojai primena, kad gaisras plinta itin sparčiai ir reaguoti į pavojų reikia nedelsiant.
Turite turėti gesintuvą
Kad pavyktų išvengti nelaimės arba kad nuostoliai būtų kuo mažesni, privalu nuolat stebėti automobilio techninę būklę ir šalinti net ir mažiausius gedimus. Būtina turėti techniškai tvarkingą ir kasmet tikrinamą gesintuvą, ne mažesnį kaip vieno kilogramo talpos. Automobilyje gesintuvas turi būti laikomas lengvai prieinamoje ir greitai pasiekiamoje vietoje. Rekomenduojama turėti miltelių gesintuvą.