Kėdainiečių skolos už šilumą nemažėja

 Kėdainiečių skolos už šilumą nemažėja

Šiais metais rajone daugėja gyventojų, neišgalinčių susimokėti už šilumą ir prašančių kompensacijos. Bendrovės „Panevėžio energija“ duomenimis, šiuo metu už patiektą šilumą kėdainiečiai buvo skolingi per milijoną eurų.

Daugėja kompensacijų prašytojų

Kėdainių rajono savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėja Jūratė Blinstrubaitė sako, kad prašančiųjų kompensacijos daugėja.

Šiuo metu šildymo ir karšto vandens išlaidų kompensacijai gauti pateikta 2 659 prašymai ir dėl visų jų sprendimai priimti. Tuo pačiu metu praėjusiais metais buvo priimta 2 494 dėl kompensacijų.

J. Blinstrubaitės teigimu, dažniausiai kompensacijos už šilumą ir karštą vandenį prašo pensinio amžiaus sulaukę rajono gyventojai.

Anot savivaldybės atstovės, kompensacijos skyrimas nepriklauso nuo paslaugos tiekėjo. Kompensacija teikiama ir kietu kuru ar alternatyviais šilumos šaltiniais besišildantiems gyventojams.„Tokių pareiškėjų, prašančių kompensacijos, šiuo metu yra maždaug penktadalis“, – sako J. Blinstrubaitė.

Tūkstančiai gyventojų skolingi

Bendrovės „Panevėžio energija“ gyventojų skola šiuo metu už šilumą ir karštą vandenį sudaro 999 tūkst. eurų, o 25 tūkst. eurų skolingos verslo įmonės. Teismas gyventojams jau priteisė apie 841 tūkst. eurų skolų.

Bendrovės „Panevėžio energija“ duomenimis praėjusiais metais skola už šilumą buvo didesnė, ji sudarė 1 055 tūkst. eurų, o iš šios sumos – 1 025 tūkst. eurų buvo įsiskolinę gyventojai.

30 tūkst. eurų praėjusiais metais tuo pačiu laiku buvo skolingi kiti vartotojai. Per šiuos metus bendrovė skolininkams išsiuntė per 12 tūkst. priminimų apie įsiskolinimus.

Piktybiniai skolininkai negauna kompensacijos

„Panevėžio energija“ skolininkams kartu su sąskaitomis nuolat siunčia įspėjimus, kuriuose primena apie susidariusią skolą, bei informuoja, kad jei gyventojai gražiuoju nesiims iniciatyvos grąžinti įsiskolinimų, jiems bus taikomos specialios priemonės, tokios kaip karšto vandens atjungimas ar bylos perdavimas teismui.

Jei gyventojas rodo pastangas atsiskaityti su šilumos tiekėju, t. y. sumoka bent dalį skolos, su tokiais gyventojais aptariamos skolos grąžinimo dalimis (iki 6 mėnesių) sąlygos ir sudaromos sutartys.

Dėl skolos grąžinimo dalimis galima tartis tik su buto savininku. Kompensacijos už buto šildymą ir karštą vandenį gali būti skiriamos ir įsiskolinusiems, bet sudariusiems skolos grąžinimo sutartis su AB „Panevėžio energija“.

Jei skolininkai nereaguoja į raginimus sumokėti skolą, pirmiausia sustabdomas karšto vandens tiekimas, bet prieš tai įspėjama.

Pasitaiko nemažai atvejų, kai skolininkai neįsileidžia bendrovės darbuotojų į butą ir neleidžia sustabdyti karšto vandens pristatymo – tokiu atveju bendrovė kreipiasi į teismą dėl įpareigojimo leisti tai padaryti.

Jei karšto vandens tiekimas sustabdomas teismo sprendimu, papildomai priteisiamas 75 eurų žyminis mokestis.

Nepavykus išieškoti skolos minėtais būdais, dėl skolos priteisimo kreipiamasi į teismą. Už priverstinį išieškojimą gyventojai moka teismo išlaidas valstybei ir išlaidas antstoliams.

Siūlo tartis

Įsiskolinę vartotojai, kuriems skolos jau priteistos ir kurie nenori, kad skolos išieškojimas būtų perduotas antstoliams, tuoj pat po sprendimo įsigaliojimo turėtų kreiptis į AB „Panevėžio energija“ dėl geranoriško susitarimo skolos grąžinimo problemoms spręsti.

Galima sudaryti skolos grąžinimo dalimis sutartis. Sudarius sutartį, būtina laikytis sutartyje numatytų įsipareigojimų, nes bendrovėje yra kontroliuojama, kaip skolininkas laikosi sutarties punktų ir jų nevykdant sutartis netenka galios.

Tuomet priteistų skolų išieškojimas perduodamas antstoliams. Skolos išieškojimo vykdymą perleidus antstoliams, tenka jiems susimokėti teismo sprendimo išlaidas.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video