Kėdainių rajone nuskendo skęstančią moterį gelbėjęs vyras

Kėdainių rajono Nociūnų kaime trečiadienio vakarą įvyko tragedija. Namo kieme iškastame vandens tvenkinyje nuskendo 55-erių metų vyras. Skaudi nelaimė įvyko kai jis bandė gelbėti skęstančią savo žmoną.
Susiruošė išsimaudyti
Pirminiais duomenimis, po 20 valandos tvenkinyje sumanė išsimaudyti sodybos šeimininkė. Besimaudydama moteris pradėjo skęsti. Pagalbos šauksmą išgirdęs vyriškis puolė ją gelbėti. Vyras šoko į vandenį ir pats pradėjo skęsti. Moteriai šiaip ne taip pavyko išsikapanoti į krantą, o jos sutuoktinis, deja, nugrimzdo į dugną.
Išskubėjo pagalba
Netrukus Bendrąjį pagalbos centrą pasiekė pagalbos skambutis. Paskambinęs asmuo pranešė, kad tvenkinyje skęsta vyriškis. Į įvykio vietą išskubėjo ugniagesiai gelbėtojai, greitosios pagalbos medikai, policijos pareigūnai.
Atvykę į Vandžiogalos gatvėje esančią sodybą, gelbėtojai vyriškio kūno nematė. Teko nerti į vandenį, buvo vykdoma paieška.
Buvo gaivinamas
Netrukus kūnas buvo ištrauktas iš vandens. Jis kūnas rastas dviejų metrų gylyje.
Vyriškis buvo perduotas medikams. Šie jį bandė gavinti, tačiau jų pastangos buvo bevaisės. Vyras buvo gaivinamas naudojant LUCAS krūtinės spaudimo sistemą.
Deja, po kurio laiko medikai vyriškui konstatavo mirtį. Kūnas buvo perduotas į įvykio vietą atvykusiems laidojimo paslaugas teikiančios įmonės darbuotojams.
[quote author=”Aut. past.”]Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Raimondas Naruševičius perspėja gyventojus, kad maudantis net ir gerai žinomuose vandens telkiniuose būtina būti labai atsargiems.[/quote]
Perspėja gyventojus
Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Raimondas Naruševičius perspėja gyventojus, kad maudantis net ir gerai žinomuose vandens telkiniuose būtina būti labai atsargiems.
„Norime pateikti kėdainiečiams keletą taisyklių, kurių būtina laikytis maudantis atviroje teritorijoje.
Pirmiausia negalima maudytis nežinomuose vandens telkiniuose. Žmonės turi atminti, jog negalima šokinėti į vandenį neįvertinus vandens telkinių gylio, nes galima susižeisti atsitrenkus į dugną.
Net ir geras plaukikas netūrėtų pervertinti savo galimybių, neplaukti toli nuo kranto. Žmonės turėtų atminti ir nesimaudyti arti užtvankų ar vietose, kur yra vandens perkritimai ar gali susidaryti s sūkuriai. Žmonės turėtų stengtis nesimaudyti vieni.
Norime priminti, kad draudžiama vieniems vaikams be suaugusiųjų priežiūros eiti į vandenį. Taip pat griaudžiant ar žaibuojant draudžiama lipti į vandenį, būti arti vandens“, – pabrėžė R. Naruševičius.
Pareigūnas pataria, kad geriausia maudytis ryte arba vakare, kai šilta, bet nėra pavojaus perkaisti. „Vandens temperatūra turėtų būti ne žemesnė nei +17–+19 laipsnių.
Pradėdami maudymosi sezoną, pirmaisiais kartais plaukiokite ne ilgiau nei 3–4 minutes. Buvimo vandenyje laiką palaipsniui galite ilginti iki 20 minučių.
Jokiu būdu nesušalkite. Pajutę, kad šalta, tuoj pat lipkite iš vandens. Sušalus gali iškilti mėšlungio pavojus, sutrikti (arba visai sustoti) kvėpavimas, galima prarasti sąmonę. Taip pat žmogui gali sustreikuoti širdis.
Geriausia maudytis keliskart per dieną po 15–20 minučių su pertraukomis“, – dėsto specialistas.
[#gallery=1970#]