Kėdainių „Nevėžio“ bėdos nesibaigia, neįstengiama padengti net 1 tūkst. eurų skolos

 Kėdainių „Nevėžio“ bėdos nesibaigia, neįstengiama padengti net 1 tūkst. eurų skolos

Dėl finansinių sunkumų, nesugebėjimo atsiskaityti su kreditoriais Lietuvos krepšinio lygos (LKL) licenciją prarasti galinčio Kėdainių „Nevėžio“ istorijoje – naujas posūkis. Kauno apygardos teismas paliko nenagrinėtą prašymą klubui inicijuoti bankroto bylą. Tačiau procesas artimiausiu metu gali būti atnaujintas, mat esama dar vieno į teismą besikreipusio kreditoriaus, kuriam klubas skolingas. Šį kartą į klubą nusitaikė skolų išieškotojas, nusipirkęs skolos reikalavimo teisę iš krepšinio agento, praradusio viltį atgauti uždirbtus pinigus.

Byloje ne vienas, o du ieškovai

Gegužės 3 dieną įvyko pirmasis Kauno apygardos teismo posėdis, kuriame nuspręsta nenagrinėti buvusios „Nevėžio“ darbuotojos Vitos Žilytės prašymo inicijuoti klubui bankroto bylą. Byla palikta nenagrinėta pačios ieškovės prašymu.

Nors klubo atstovai „Rinkos aikštei“ jau anksčiau kalbėdami apie šią istoriją buvo linkę sumenkinti jos reikšmę ir tikino, jog atsiskaitė su buvusia klubo darbuotoja, o bankrotas negresia, paaiškėjo, jog realybė yra kiek kitokia.

„Rinkos aikštės“ žiniomis, dėl apie 3 tūkst. eurų siekiančios sumos grąžinimo šalių atstovai pasirašė sutartį, pagal kurią buvusiai darbuotojai pinigai bus išmokami dalimis.

Jeigu sutarties nebus laikomasi, ieškovė pasiliko teisę vėl kreiptis į teismą su prašymu kelti bankroto bylą.

Be to, prašymui klubą valdančiai įstaigai „Veržlusis Nevėžis“ iškelti bankroto bylą pasiekus teismą, prie šios bylos prisijungė dar vienas ieškovas – uždaroji akcinė bendrovė „4Debt“. Tiesa, jos pareiškime teismas įžvelgė tam tikrų procesinių trūkumų bei skyrė 7 dienų terminą jų pašalinimui. O tai reiškia, kad bankroto bylos inicijavimo procesas teisme artimiausiu metu gali būti vėl atnaujintas. Juolab ištaisyti trūkumus ir teikti prašymą teismui žadėjo ir bendraieškio, bendrovės „4Debt“ vadovas.

Nusipirko krepšinio agento skolą

Kas iš tiesų yra Kaune registruota uždaroji akcinė bendrovė „4Debt“, nusitaikiusi į ne pačius geriausius laikus išgyvenantį Kėdainių rajono savivaldybės gausiai remiamą krepšinio klubą „Nevėžis“?

Jos tinklalapyje nurodoma, kad tai teisinių paslaugų įmonė, teikianti platų paslaugų spektrą – nuo darbo užmokesčio išieškojimo, skolų prevencijos, jų pirkimo, procesinių dokumentų rengimo ir t.t. Kitaip tariant, tai skolas perkanti ir vėliau jas teismuose išsiieškanti bendrovė.

[quote author=“ S. Vizbara“]Tokia situacija toliau tęstis nebegali. Metai iš metų spauda mirga antraštėmis, minimos ir buvusių žaidėjų, ir trenerių pavardės. Visi viską žino, tačiau tyli. Negali tai tęstis.[/quote]

Bendrovės „4Debt“ vadovas Sidas Vizbara „Rinkos aikštei“ atskleidė – įmonė yra įsigijusi viltį atgauti pinigus praradusio krepšinio agento reikalavimo teisę. Ši skola, pasak teisininko, po ilgo bylinėjimosi jau priteista, išduotas vykdomasis raštas.

1 000 eurų – nepakeliama skola?

Kokio dydžio skola, kurią iš neįvardijamo krepšinio agento įsigijo Kaune veikianti teisinių paslaugų bendrovė?

Pasak jos direktoriaus S. Vizbaros, suma gana simboliška – pagrindinės skolos dydis 1 tūkst. eurų, taip pat palūkanos ir bylinėjimosi teisme išlaidos.

„Įsigijęs reikalavimo teisę iš viltį praradusio kreditoriaus nesitikėjau, kad taip ilgai viskas užtruks. Teisme ilgai ir nuobodžiai bylinėjomės, „Nevėžis“ netgi neskundė teismo sprendimo. Ant stalo turiu teismo išduotą vykdomąjį raštą, bet dar nespėjau jo įteikti antstoliui“, – „Rinkos aikštei“ sakė S. Vizbara.

Kodėl buvo prieita iki tokios stadijos, kai vos 1 tūkst. eurų skolą prisiteisęs skolų išieškotojas mojuoja vykdomuoju raštu ir bet kuriuo momentu gali jį įteikti antstoliui vykdyti, taip pat inicijuoti ir bankroto bylos iškėlimą krepšinio klubui?

S. Vizbara tikino 1 tūkst. eurų skola nėra didelė, ne tik juridiniam, bet ir fiziniam asmeniui.

„Bylos nagrinėjimo metu tuometė klubo vadovė yra sakiusi, jog tokia skola – nežymi, nes klubas generuoja dar ne tokias pajamas. Bet, matote, panašu, jog ši suma juos („Nevėžio“ krepšinio klubą – red.) traukia žemyn“, – konstatavo skolų pirkimo ir jų ieškojimo srityje besispecializuojančios UAB „4Debt“ direktorius.

Skolų ieškotojas neįvertino laukusių sunkumų

Kalbėdamas apie bandymą atgauti įsigytą skolą S. Vizbara neslėpė – taikstytis su pinigų negrąžinančiu krepšinio klubu jis nelinkęs. Minėjo eisiantis iki galo bei informuosiantis Lietuvos krepšinio lygos (LKL) vadovybę.

Jo teigimu, faktas, kad klubas neįstengia sumokėti 1 tūkstančio eurų skolos, kelia pagrįstų abejonių tolimesne jo veiklos perspektyva.

„Tokia situacija toliau tęstis nebegali. Metai iš metų spauda mirga antraštėmis, minimos ir buvusių žaidėjų, ir trenerių pavardės. Visi viską žino, tačiau tyli. Negali tai tęstis“, – sakė S. Vizbara.

„4Debt“ vadovas stebėjosi – vykstant bylos dėl simbolinės 1 tūkst. eurų skolos nagrinėjimui, klubas nesutiko jos padengti. Tiesa, vėliau teismas sulaukė klubo prašymo skolos mokėjimą išskaidyti dalimis, visą sumą išmokant per vienerius metus. S. Vizbara šiam prašymui prieštaravo, teismas klubo prašymą atmetė.

„Pirkdamas reikalavimo teisę aš neįvertinau, kad reikės šitiek laiko ir pastangų, o galiausiai – nueiti iki LKL vadovybės. Seku situaciją, žinomos ir schemos, kaip pinigai per labdaros fondą vaikšto. Matyt, tai labai patogu, kai skolos metai iš metų „pakabintos“ ant vienos viešosios įstaigos, o pinigai atkeliauja per kitą“, – atskleidė teisininkas.

Skolų ieškotojas neslėpė – pirkdamas 1 tūkst. eurų skolą iš krepšinio agento tikėjęsis, kad palyginus nedidelę sumą pavyks greitai atgauti. Bylinėjimosi metu sugaištas laikas ir patirtos išlaidos, S. Vizbaros vertinimu, jau viršijo prognozuotas šio sandorio pajamas.

„Jeigu Kėdainių „Nevėžiui“ bus iškelta bankroto byla, tapsiu tuo „blogiečiu“, kuris šį procesą inicijavo“, – ironizavo viltį atgauti teismo priteistus pinigus jau beprarandantis skolų išieškotojas.

Klubo atstovas prakalbo apie sankcijas

Kaip susiklosčiusią situaciją vertina krepšinio klubui Kėdainių „Nevėžis“ bylose atstovaujantis advokatas Mindaugas Šeškauskis, kai artimiausiu metu bankroto inicijavimo procedūra gali būti vėl atnaujinta, o tai padaryti žada 1 tūkst. eurų atgauti negalinti skolų išieškojimo bendrovė?

„Inicijuoti bankrotą dėl 1 tūkstančio eurų? Patys suprantate, kad tai – piktnaudžiavimas. Tai piktnaudžiavimas procesinėmis teisėmis, tai darančius kažkas turi bausti“, – piktinosi advokatas M. Šeškauskis.

Priminus, kad prašymas kelti bankroto bylą, ko gero, paskutinė viltį atgauti priteistus pinigus praradusio kreditoriaus priemonė, advokatas laikėsi savo pozicijos.

„Ką reiškia nėra vilties? Viltis visada yra… Pirmiausia išnaudok normalesnes priemones, o ne tokias, kurios rodo piktnaudžiavimą. O tai reiškia, kad nepagrįstai naudojiesi tokiomis priemonėmis, kurios daro didesnę žalą. Už tai netgi ir baudos numatomos“, – sakė M. Šeškauskis.

Skolą įsipareigojo sumokėti dalimis

Nors klubo „Nevėžis“ atstovai ne kartą minėjo, esą su buvusia darbuotoja V. Žilyte visiškai atsiskaityta, tad jos inicijuotas prašymas kelti bankroto bylą – neturi pagrindo, jai atstovavusi advokatė Jurgita Spaičienė mano kitaip.

Pasak teisininkės, prašymas palikti bylą nenagrinėta teismui buvo pateiktas po to, kai rastas kompromisinis sprendimas su klubo atstovu. J. Spaičienės teigimu, pasirašyta sutartis, kuria klubas  įsipareigoja per tam tikrą laiką padengti dalį priteistos bei nesumokėtos skolos, siekiančios apie 3 tūkst. eurų.

„Iš tiesų tai buvo didelis kompromisas, juk pinigai iš karto nesumokėti. Mes nežinome, turi jie (pinigų – red.), ar neturi. Tačiau tikslo trūks plyš „skandinti“ klubą tikrai nebuvo. Galų gale, tai LKL komanda“, – sakė ieškovės advokatė.

Advokatė pastebėjo, jog klientės pateiktas prašymas palikti bylą dėl bankroto procedūros inicijavimo nenagrinėtą iš esmės skiriasi nuo ieškinio atsisakymo. Nes kartą atsisakius ieškinio dėl to paties ginčo pakartotinai jo teikti teismui negalima.

Nors Kėdainių rajono savivaldybės remiamo, gausiai mokesčių mokėtojų pinigais „maitinamo“ krepšinio klubo „Nevėžis“ advokatas M. Šiškauskis minėjo apie kreditoriams gresiančią atsakomybę už tariamą piktnaudžiavimą procesinėmis teisėmis, byloje jam oponavusi advokatė J. Spaičienė turi kitą nuomonę.

„Tai pasinaudojimas savo teisėmis, o ne piktnaudžiavimas, nes reikalaujamos sumokėti sumos yra teismo priteistos“, – „Rinkos aikštei“ kalbėjo advokatė J. Spaičienė.

Kėdainių rajono savivaldybės krepšinio klubui skirtos paramos lėšos

2016 m. – 107,0 tūkst. Eur

2017 m. – 253,0 tūkst. Eur

2018 m. – 183,0 tūkst. Eur

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video