Kėdainių miškuose – aukščiausias gaisringumo lygis

 Kėdainių miškuose – aukščiausias gaisringumo lygis

Valstybinės miškų urėdijos Radviliškio padalinio, į kurį įeina ir Kėdainių rajono miškai, miškininkai skambina pavojaus varpais. Kėdainių rajono miškuose kilti gaisrams yra ypač palankios sąlygos. Miškininkai praneša, kad lietaus stoka ir nusistovėję karšti orai mūsų rajone kelia miškų gaisringumo lygį ir jis jau kritiškai aukštas – Kėdainiuose jis jau yra penktos klasės. Tai reiškia, kad gaisrams kilti yra visos palankios sąlygos, o tikimybė siekia net šimtą procentų. Ir nors buvo viliamasi, kad artimiausiu metu viską į savo vietas sudėlios pati gamta, mat savaitgalį mūsų kraštuose buvo žadamos liūtys, tačiau kritulių buvo per mažai ir naujausiais, pirmadienio duomenimis, gaisringumas toliau išlieka pavojingai aukštas.

Itin pavojingi

Hidrometeorologai perspėja, kad gaisringumas kasdien vis didėja, situacija darosi kritinė ir reikia imtis specialių priemonių. Miškininkai, pasitelkę moderniausias technologijas, visą parą stebi situaciją miškuose. Pažymima, kad kai kurie mūsų miškų masyvai yra itin pavojingi, todėl miškininkai ir ugniagesiai perspėja gyventojus miškuose būti itin atsargius.

Vienas pavojingiausių masyvų – pušynai Babėnų miške. Šis miškas vertinamas kaip vienas degiausių. Tiesa, kol kas miškų lankymas fiziniams asmenims mūsų rajone nėra ribojamas. Žmonės tik perspėjami būti itin atsargūs ir jokiu būdu nekūrenti laužų.

[quote author=“Aut. past.“]Užsidegusią miško paklotę nedideliame plote galima užgesinti užplakant liepsną medžių šakomis, drabužiais arba užtrypiant kojomis. Nepavykus ugnies užgesinti, nedelsiant iškvieskite ugniagesius.[/quote]

Prašo supratimo

„Situacija yra iš tiesų labai nekokia, visur labai sausa. Sausos žolės, sausi krūmynai, išdžiuvę miškai – tai labai didelė tikimybė įsiplieksti gaisrui. Gyventojų prašome nedeginti žolės ar kitų kultūrų, nes tokie gaisrai gali labai išplisti. Pamačius nedidelį gaisrą atviroje teritorijoje reiktų pamėginti jį numalšinti parankinėmis priemonėmis, galima šakomis, galima bandyti užtrypti, kad gaisras neišplistų į didesnę teritoriją. O jeigu jau nepavyksta susitvarkyti – nedelsiant reiktų kviesti ugniagesius bendruoju pagalbos telefono numeriu 112“, – pabrėžia Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Andrius Eidimtas.

Draudžiama kūrenti

Miškininkai primena gyventojams, kad šiuo metu lankantis miškuose būtina elgtis atsakingai ir atsargiai. Nes, kaip rodo statistika, dažniausiai gaisrus miškuose sukelia neatsargūs poilsiautojai, numetę neužgesintą nuorūką, degtuką arba palikę neužgesintą laužą. Miške dabar labai greitai gali užsiliepsnoti sausa žolė, spygliai, dervingos medžių šakelės, sausos samanos. Ypač didelį pavojų miškams kelia juose deginami laužai. Todėl esant sausam ir karštam orui, juos kūrenti miške draudžiama.

Gresia baudos

Miškininkai, ugniagesiai bei aplinkosaugininkai primena, kad tyčiniams padegėjams numatyta griežta atsakomybė. Jei didelė dalis miško išdega, tai kompensuoti žalą reiktų ne tik už išdegusį mišką, bet ir gyvūniją, augmeniją, sunaikintą miško paklotę. Gali būti, kad specialiai sukėlęs gaisrą žmogus gali neišsimokėti visą gyvenimą.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content