Skip to content

Kėdainių darželiai: vaikus priimti pasiruošę, tačiau klaustukų turi dar daug

 Kėdainių darželiai: vaikus priimti pasiruošę, tačiau klaustukų turi dar daug

Vėl leidus dirbti kai kurioms prekybos vietoms, kiek vėliau atlaisvinus pančius ir didesnei daliai verslo sričių, į darbus išėję tėvai ieškos galimybių kur palikti mažiausius vaikus. Darželiuose ugdymas taip pat vyksta nuotoliniu būdu, tačiau kiekviename darželyje numatyta, kad net karantino laikotarpiu turi būti galimybė dirbti mini – iki 5 vaikų – mažylių grupei. Tačiau laisvėjant karantino pančiams, tėvų, norinčių dirbti ir neturinčių kur palikti vaikų, skaičius gali smarkiai šoktelėti. Ar Kėdainių rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigos jau yra tam pasiruošusios?

Kol kas dar nėra lankančių

„Rinkos aikštės“ duomenimis, kol kas nėra vaikų, kurie lankytų Kėdainių darželius karantino laikotarpiu.

Darželių paslaugų iki šiol neprireikė net ir medikų, policininkų bei kitų specialiose tarnybose dirbančių tėvelių vaikams ar tų, kurie tiesiog negalėjo dirbti nuotoliniu būdu.

„Kiekviename darželyje numatyta budinti vaikų priežiūros grupės veikla, kurioje galėtų būti ne daugiau kaip 5 vaikai. Jei atsirastų didesnis poreikis, bus atidaroma daugiau priežiūros grupių“, – patikino savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius.

Lopšelis-darželis „Žilvitis“ karantino laiką išnaudojo turiningai – sutvarkyti rūsiai, maisto sandėliavimo patalpa, pakeistos grindys kai kuriose patalpose, atnaujinti sanitariniai mazgai. Algimanto Barzdžiaus/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.Neaišku, kaip dirbtų

Tuo tarpu Kėdainių rajono ikimokyklinių įstaigų vadovų asociacijos tarybos pirmininkė, lopšelio-darželio „Žilvitis“ direktorė Audra Pakštienė neslepia – darželiai vaikus priimti pasiruošę, tačiau klaustukų čia dirbantiems yra daugiau nei atsakymų. Gaunama informacija, kaip saugiai reikėtų priimti vaikus, yra rekomendacinio pobūdžio, abstrakti, o taip reikalingo konkretumo tokioje situacijoje tiesiog labai trūksta.

„Mes esame pasiruošę priimti vaikus. Grupės sutvarkytos, tačiau klausimų kyla be galo daug, ir ieškau į juos atsakymų.

Mums labai aktualu apsaugos priemonės darbuotojams, kurios turėtų būti keičiamos kas 4 valandas. Iki šiol nežinome, ar patys darželiai jas turi pirkti, ar jas turi suteikti steigėjas – savivaldybė? Klausimas, kur dėti panaudotas apsaugos priemones – ar į bendruosius buitinių atliekų konteinerius mesti, ar į specialius medicininius?

[quote author=”A. Pakštienė”]Bus vėlu kalbėti, kai kažkas įvyks. Aš jau nekalbu apie tai, kad klausimų bus dar daugiau, kai mes imsime dirbti. Mes turime pasiruošti, žinoti, ką kada daryti, kad nekiltų panika. Tėvai laukia, kada į darbus grįžti galės, juk visi nori dirbti, užsidirbti, gyventi normaliai.[/quote]

Taip pat svarbu žinoti, kaip mums priimti vaikus – ar nuo darželio vartų pasiimti, ar pagal nustatytą grafiką?

Labai svarbi dalis – ar mums tėveliai turės pristatyti pažymas, kad dirba, nurodyti darbo grafiką? Nes tikrai yra situacijų, kai tėvai turi dirbti, ir nėra kur vaikų palikti, bet yra ir tokių, kurie nedirba, dirbti nesiruošia, bet vaikus į darželį labai nori greičiau atiduoti.

Svarbus klausimas – maitinimas, ypač dabar, kai tokia situacija su vandeniu. Ar mes turėsime patys virtuvėje gaminti maistą, ar tėvai turės įdėti vaikams maisto iš namų?“ – svarbiausius klausimus vardijo A. Pakštienė.

Pašnekovė pridūrė, kad neaišku, nei ką daryti reikėtų su rizikos grupei priklausančiais įstaigos darbuotojais, nei, svarbiausia, ką daryti, jei išaiškėtų susirgimo Covid-19 faktas tarp darbuotojų ar vaikų.

„Bus vėlu kalbėti, kai kažkas įvyks. Aš jau nekalbu apie tai, kad klausimų bus dar daugiau, kai mes imsime dirbti.

Mes turime pasiruošti, žinoti, ką ir kada daryti, kad nekiltų panika.

Juk mes įsitikinome, kad tai yra rimta. Duok Dieve, kad pas mus nebūtų protrūkio.

Tėvai laukia, kada į darbus grįžti galės, juk visi nori dirbti, užsidirbti, gyventi normaliai“, – akcentuoja „Žilvičio“ direktorė.

Vilainių mokyklos-darželio „Obelėlė“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danutė Navajauskienė teigė, kad maistą į darželį vaikams turėtų atnešti patys tėvai, o vaikai būtų prižiūrimi dėvint apsaugines pirštines ir intensyviai dezinfekuojant patalpas. Andriaus Kasparavičiaus nuotr.Teigia esantys pasiruošę

Kiti darželiai taip pat teigia esantys pasiruošę priimti vaikus, tiesa, taip smulkmeniškai situacijos nenagrinėja.

Vilainių mokyklos-darželio „Obelėlė“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danutė Navajauskienė teigė, kad maistą į darželį vaikams turėtų atnešti patys tėvai, o vaikai būtų prižiūrimi dėvint apsaugines pirštines ir intensyviai dezinfekuojant patalpas.

„Aviliukas“ taip pat pasiruošęs priimti vaikus, grupės sutvarkytos, tiesa, tikslesnių rekomendacijų laukia iš savivaldybės.

Lopšelyje-darželyje „Puriena“ vaikus auklytės taip pat pasitiktų su kaukėmis ir pirštinėmis, maitinimas nebūtų užsakomas, vaikams maistą tėveliai turėtų įdėti patys. Tokia pati situacija ir „Varpelyje“.

Su darželiais „Vyturėlis“ ir „Vaikystė“ susisiekti nepavyko.

[quote author=”A. Pakštienė”]Tėvai laukia, kada į darbus grįžti galės, juk visi nori dirbti, užsidirbti, gyventi normaliai.[/quote]

Vadovaujasi rekomendacijomis

Darželio „Pasaka“ direktorė Audronė Rokienė teigė, kad karantino pradžioje buvo vienas medikų vaikas, kurį buvo ketinama vesti į darželį, tačiau vėliau, pasikeitus aplinkybėms šeimoje, mažylis liko namuose. Tačiau vaikus priimti jie pasiruošę ir vadovaujasi lig šiol gautomis ministerijos bei savivaldybės rekomendacijomis.

„Karantino laikotarpiu maitinimo lopšelis-darželis neorganizuoja. Tėvai maistą vaikams turėtų įdėti į dėžutes.

Sušvelninus karantino sąlygas, vaikai būtų maitinami įstaigoje.

Lopšelyje-darželyje „Puriena“ vaikus auklytės taip pat pasitiktų su kaukėmis ir pirštinėmis, maitinimas nebūtų užsakomas, vaikams maistą tėveliai turėtų įdėti patys. Aldo Surkevičiaus nuotr.Vaikams, kuriems teikiamas nemokamas maitinimas (7 šeimos), maisto produktų daviniai saugiai atiduodami tėvams (globėjams).

Šiuo laikotarpiu daug informacijos, kaip organizuoti darbą švietimo įstaigose pateikia LR švietimo mokslo ir sporto ministerijos atstovai, o ja dalinasi Švietimo skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius. Manome, kad vasaros laikotarpiu lopšelių-darželių poreikis išaugs, nes dalis tėvų bus išnaudoję kasmetines atostogas karantino metu.

Esame gavę bendruosius principus dėl karantino režimo palengvinimo užsienio šalyse (remiamasi Danijos, Norvegijos, kitų šalių pavyzdžiais), kuriais galėtume pasinaudoti.

Šiuo metu esame apsirūpinę vienkartinėmis kaukėmis, pirštinėmis, dezinfekciniu skysčiu.

Budinčią grupę šiuo metu pas mus galėtų lankyti 5 vaikai.

Sušvelninus karantino sąlygas, didelės vaikų grupės turėtų būti mažinamos iki 50 proc., patalpų paviršiai, reikmenys, žaislai dezinfekuojami du kartus per dieną, neleidžiama atsinešti žaislų ir jų išsinešti namo, būtų tikrinama darbuotojų, vaikų temperatūra, didinamas atstumas tarp sėdinčių vaikų, nustatytos vaikų atvedimo ir pasiėmimo taisyklės, net ir dėl mažiausių ligos simptomų (pvz. sloga) vaikai į darželį nepriimami ir panašiai“, – vardijo darželio direktorė.

Laiką išnaudoja

Tiesa, nors karantino laikas sudėtingas tiek tėvams, tiek darželio darbuotojams, daugelis jų laiką išnaudoja naudingai. Ir ne tik kalbant apie nuotolinį ugdymą, kuris, tarp kitko, sekasi visai neblogai.

„Nuotolinis ugdymas daug jėgų atėmė, bet labai smagu, kad darbuotojai tikrai talentingi ir kitokiame amplua puikiai dirba.

Be to, labai noriu padėkoti tėvams – smagu, kad beveik iš 60–70 proc. tėvų gauname atgalinį ryšį. Paprastai mūsų darželį lanko 216 vaikų, (tiek jų lankė iki karantino), tad rezultatas tikrai džiugina.

Karantino metu susitvarkėme darželio teritoriją, įrenginėjame lauke krepšinio aikštelę, atlikome vieną kapitalinį prausyklos remontą ir ruošiamės kitą prausyklą pilnai atnaujinti.

Salėje, vienoje grupėje sudėjome naujas grindis.

„Aviliukas“ taip pat pasiruošęs priimti vaikus, grupės sutvarkytos, tiesa, tikslesnių rekomendacijų laukia iš savivaldybės. Algimanto Barzdžiaus/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.Sutvarkėme rūsius, nes per 30 metų ten daugybė visko prikaupta buvo, taip pat remontą atlikome maisto sandėlyje.

Darželio išorės renovacija numatyta, labai laukiame darbų pradžios, ir kol nėra vaikučių, labai geras laikas pradėti darbus. Labai daug nuveikėme ir noriu padėkoti darbuotojams, kurie taip turiningai dirbo per šį laiką“, – gražių žodžių negailėjo „Žilvičio“ direktorė A. Pakštienė.

Lopšelis-darželis „Pasaka“ taip pat užsiima remonto darbais.

„Mūsų lopšelio-darželio aptarnaujantis personalas karantino laikotarpiu perdažė kai kurių patalpų duris, atliko lauko aikštelių tvarkymo darbus, tvarkė grupių patalpas, atnaujino koridorių dekoracijas. Pagal numatytą lopšelio-darželio biudžetą pakeista viryklė virtuvėje, priešmokyklinio ugdymo grupėje įrengta interaktyvi lenta, atlikti vandentiekio avarijos darbai“, – vardijo A. Rokienė.

Kiti darželiai taip pat karantino laiką išnaudoja smulkiems remonto ir aplinkos tvarkymo darbams.

Į visus klausimus atsakys

Julius Lukoševičius, Kėdainių rajono savivaldybės švietimo skyriaus vedėjas:

„Klausimus, kuriuos iškėlė Kėdainių r. ikimokyklinių įstaigų vadovų asociacijos tarybos pirmininkė Audra Pakštienė, aš gavau antradienį, su klausimais susipažinau, persiunčiau savivaldybės gydytojai, rajono Visuomenės sveikatos biurui, Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui.

Asociacijos prašymu buvo parengtos Visuomenės sveikatos centro rekomendacijos, tačiau asociacijai rodosi, kad jos per daug abstrakčios, jiems norisi konkretesnių atsakymų. Pasistengsime per keletą dienų atsakyti.

Tačiau įstaigų vadovai turi nepamiršti, kad būtent jie yra įstaigų vadovai ir patys turi sutarti savo bendruomenėse. Asociacija nėra vieninga, ir šiandieną dalis darželių jau turi pasirengę labai konkrečias rekomendacijas, aptarę viską su tėvais. Reikėtų vengti to biurokratizmo. 

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video