Kas kenkia akims?

 Kas kenkia akims?

Trumparegystė ar toliaregystė jau tampa itin retas atvejis, kurį turi kas antras žmogus. Vis pamirštame, kad akys yra jautrus organas, kurį reikia labai saugoti ir tausoti. Tinkamai akių veiklai gali kenkti net tokie veiksniai apie kuriuos mažai pagalvojame – mažas skysčių vartojimas ar blakstienų priauginimas, turi įtakos akių būklei.

Balansas tarp darbo ir poilsio

Vienas iš dažniausiai pasitaikančių atvejų, dėl kurių akys silpnėja yra neatradimas balanso tarp darbo ir poilsio. Šis požymis išryškėja tada, kai žmonės nuolat dirba su išmaniaisiais įrenginiais ir kompiuteriais, kitaip sakant – ekranais.

Taip pat kenkia ir tai, kad nesilaikoma saugaus atstumo tarp žmogaus akių ir ekrano (turėtų būti bent 50 centimetrų), netinkamas jo pasvirimo kampas, aukštis ir pan. Šie veiksniai kenkia efektyviai akių veiklai, vargina, apsunkina ir kelia diskomfortą akims. 

Akis apsunkina ir nuolatinis darbas su smulkiais daiktais. Tam, kad būtų komfortišką, reikėtų naudoti pagalbines priemones, kurios galėtų išdidinti esama objektą. Šios priemonės apsaugo akis nuo ilgalaikės įtampos bei nuovargio. Taip pat didelės įtakos turi apšvietimas. Kenkia ir tada, kai būna per tamsu ir tada, kai būna per daug šviesu (ypač, kai šviesa krenta netinkamu kampu).

Jeigu žmogus yra dešiniarankis, rekomenduojama, kad šviesa kristų į žiūrėjimo objektą iš kairės pusės. Šviesa turi kristi į žiūrimą objektą, bet taip, kad nesudarytų atspindžio efekto.

Norint pasitikrinti savo regos kokybę – Regos Centras siūlo puikias ir kokybiškas paslaugas, kurios galės palengvinti jūsų naštą nuo akių. 

Ko nepamiršti?

Tam, kad akys bent šiek tiek pailsėtų, labai svarbu daryti darbo metu daryti pertraukas. Jų metu reikia atpalaiduoti akių raumenis, padaryti pratimus arba pabūti užsimerkus. Taip pat svarbu nepamiršti dėvėti akinių (jeigu jie yra skirti akių gydytojo). Šie turi apsauginius, specialius filtrus (antirefleksines dangas ir mėlynosios šviesos).

Na, o jeigu dirbate tokiame darbe, kur yra labai daug dulkių, galimų traumų ir svetimkūnių patekimų – naudokite apsauginius akinius, kurie yra pritaikyti būtent tokiam darbui.

Akiniams nuo saulės – taisyklės yra tos pačios. Akinius būtina dėvėti esant kaitriai saulei bei rekomenduojama, kai yra debesuota. Ultravioletiniai spinduliai gali sukelti kataraktos išsivystymą ir sukuria tinklainės pakitimus. Akiniai nuo saulės privalo turėti poliarizacijos filtrą, kuris apsaugo akis nuo atspindinčių ultravioletinių spindulių, akinių lęšiai turi turėti iki 400 nanometrų ultravioletinių spindulių filtraciją. Šią žymą galite pamatyti ant pačių akinių arba ant jų dėklo. 

Priaugintų blakstienų pavojus

Jeigu tai nėra būtina, blakstienų priauginimo galima išvengti. Blakstienų priauginimas ilgainiui gali sukelti voko pažeidimus, prasideda dirginimas, paraudimas, paburkimas. Klijai, kurie naudojami priauginimo metu yra pagaminti iš cheminių medžiagų, kurios gali būti kenksmingos ir alergizuojančios jūsų akis. 

Prisiauginus blakstienas, pasikeičia ir jų higiena, todėl žmonės pamiršta jomis tinkamai pasirūpinti, todėl įvyksta uždegimai. Vienas iš jų – viršutinio akies voko uždegimas, kuris pasireiškia pleiskanojimu, traiškanų kaupimuisi, kosmetikos likučių, o tai nėra sveika jūsų akims. 

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video