Karščio rekordai sumušti ir Kėdainiuose

 Karščio rekordai sumušti ir Kėdainiuose

Andriaus Kasparavičiaus nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Šią vasarą jau antrą kartą sumušti karščio rekordai. Pirmasis buvo birželio 27 dieną, o antrasis – ką tik, rugpjūčio 17-ąją – daugelyje Lietuvos vietų, taip pat ir Kėdainiuose, buvo pagerintas 33 metų karščio rekordas. Vietomis temperatūra pasiekė kone 33 laipsnius karščio. Meteorologai spėja, kad artimiausiu metu gali būti pagerintas ir daugiau kaip 80 metų karščio rekordas.

Beveik laipsniu

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos meteorologas Gytis Valaika sakė, kad Dotnuvoje rugpjūčio 17 d. buvo išmatuotas 31 laipsnio karštis. Ankstesnis šios meteorologijos stoties rekordas (30,2 °C; 1989-08-17) buvo pagerintas 0,8 laipsnio.

Tuo tarpu visoje Lietuvoje situacija dar karštesnė.

Remiantis preliminariais duomenimis, tą pačią dieną Ventės rage buvo išmatuota net 32,0 °C, o Vilniaus oro uosto meteorologijos stotyje – net 32,8 °C oro temperatūra, todėl preliminariai (skaičius dar turės peržiūrėti specialistai) buvo pagerintas ankstesnis prieš 33 metus užfiksuotas rekordas.

Nesitraukia

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos meteorologas Gytis Valaika sakė, kad Dotnuvoje rugpjūčio 17 d. buvo išmatuotas 31 laipsnio karštis./meteo.lt nuotr.

Taip iš lėto atkeliavusi vasara trauktis niekur neskuba. Trumpam vėstelėję orai netrukus vėl stipriai užkais.

„Karščiai dar išliks iki savaitgalio.

Savaitgalį atslinks atmosferos frontas, palis, todėl sekmadienis jau bus vėsesnis. Vėsesni orai turėtų išlikti ir kitos savaitės pradžioje.

Pagal dabartinius duomenis nuo kitos savaitės vidurio vėl gali sugrįžti labai šilti orai. Tad vasara neskuba atsisveikinti“, – sako G. Valaika.

Lietaus nemažai

Nors karštis plieskia negailėdamas, apie Kėdainius lietaus taip pat netrūksta.

„Lietaus Dotnuvoje buvo gana nemažai, nes mėnesio pradžioje daug palijo iš pietinio ciklono. Šį mėnesį iš viso priskaičiuota 42 mm lietaus. Tai yra beveik du trečdaliai rugpjūčio mėnesio normos.

Vis dėlto, krituliai iškrenta labai netolygiai ir, pvz., Jonavoje ar Raseiniuose tas kritulių kiekis yra beveik tris kartus mažesnis negu Dotnuvoje“, – sakė meteorologas.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video