Karas Ukrainoje kovo 8–9 dienomis

 Karas Ukrainoje kovo 8–9 dienomis

Karas Ukrainoje./AFP/Scanpix/lrytas.lt nuotr.

BNS inf.

– Ukrainos generalinis štabas paskelbė, kad iki kovo 8 d. okupanto patirti nuostoliai virš 12 tūkst. kareivių ir karininkų (su belaisviais – apie 14 tūkst.).

– Ukrainiečių nukauta rusų karinė technika nuo karo pradžios: tankų ‒ 303, šarvuotų kovos mašinų ‒ 1036, artilerijos sistemų – 120, salvinių ugnies sistemų – 56, priešlėktuvinių sistemų – 27, lėktuvų – 48, sraigtasparnių – 80, sunkvežimių – 474, katerių ir laivų – 3, benzinvežių – 60, bepiločių orlaivių – 7.

– Ukrainos ginkluotosios pajėgos nukovė dar vieną Rusijos generolą Vitalijų Gerasimovą.

– Nikolajevo srityje per naktinį apšaudymą žuvo keturi civiliai.

– Pabėgėlių iš karo krečiamos Ukrainos skaičius artimiausiu laiku viršys 2 mln., antradienį pranešė Jungtinių Tautų pabėgėlių reikalų vadovas.

– Lenkija ketino perduoti savo turimus sovietinės gamybos naikintuvus Jungtinėms Valstijoms, antradienį pranešė lenkų Užsienio reikalų ministerija. Tikėtasi, kad šie lėktuvai vėliau bus perduoti Ukrainai, įnirtingai kovojančiai su Rusijos invazija. Tačiau JAV atmetė Lenkijos pasiūlymą pasiųsti jos turimus naikintuvus MiG-29 į Ukrainą per amerikiečių bazę Vokietijoje ir pabrėžė, kad šis planas sukėlė „rimtų nuogąstavimų“ visam NATO aljansui.

– Gandai dėl galimo tarptautinio embargo rusiškai naftai Rusijos rublio kursą pirmadienį nusmukdė į naujas istorines žemumas – iki apytikriai 150 rublių už JAV dolerį ir 164 rublių už eurą. Palyginti su laikotarpiu iki Rusijos invazijos į Ukrainą, rublis nuvertėjo jau bemaž perpus – vasario 23-iąją, Rusijos pradėto nepateisinamo karo prieš Ukrainą išvakarėse, už JAV dolerį Maskvos tarpbankinėje valiutų rinkoje buvo mokama apytikriai 80 rublių.

– Pasaulio banko vykdomoji taryba patvirtino skubios finansinės paramos Ukrainai paketą – iš viso 723 mln. JAV dolerių.

– Jungtinės Amerikos valstijos teigia turinčios informacijos, kad Rusija verbuoja sirus ir kitus užsieniečius kovotojus, tęsdama savo puolimą Ukrainoje. Maskva į Sirijos pilietinį karą įsikišo 2015 metais, kad paremtų prezidento Basharo al Assado (Bašaro Asado) režimą.

– Apie 230 įmonių jau išvyko arba paskelbė apie išvykimą iš Rusijos.

– JAV prezidentas Joe Bidenas antradienį paskelbė draudimą naftos importui iš Rusijos. Jo administracija ėmėsi kol kas griežčiausių veiksmų, kad nubaustų Maskvą už įsiveržimą į Ukrainą.

– Tarptautinė reitingų agentūra „Fitch“ antradienį dar labiau sumažino Rusijos valstybės skolos reitingą, jau anksčiau priskirtą „šlamšto“ diapazonui, nurodydama, jog šis sprendimas atspinti nuomonę, kad nemokumas yra neišvengiamas. Rusijos valstybės skolos reitingas sumažintas nuo B iki C.

1 Komentaras

  • Kiek rusų žuvo suskaičiuoja,o kiek chocholu?Jei nepateikia skaičių,tai litai nieko ten baisaus neviksta-rusai šaudo dievui į langus,o civiliai sėkmingai evakuojami.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video