Karas dėl patalpų nuomos tebesitęsia

 Karas dėl patalpų nuomos tebesitęsia

Jau įpusėjo antras mėnuo, kad Kėdainių ligoninės patalpų, kuriose teikiamos hemodializės paslaugos, nuomos konkursą laimėjo nauja įmonė. Tačiau patalpose vis dar karaliauja senieji nuomininkai, o ligoninė su įmone kariauja teisme./Aldo Surkevičiaus nuotr

Eglė KUKTIENĖ

Jau įpusėjo antras mėnuo, kai Kėdainių ligoninėje tebesitęsia privačių įstaigų karas dėl hemodializės patalpų. Patalpose vis dar karaliauja senieji nuomininkai, nors patalpų nuomos konkursą laimėjo kiti, tad Kėdainių ligoninė priversta dėl jų minti teismų slenksčius.  Kol dvi įmonės ir ligoninė teigia darantys viską, kad pacientai kuo greičiau galėtų gauti paslaugas įprastoje vietoje, reali situacija nedžiugina: pacientai vežiojami į kitus miestus, o galo šiai situacijai kol kas taip ir nematyti.

Priėmė neskundžiamą sprendimą

Sausio 13 dieną Lietuvos apeliacinis teismas priėmė neskundžiamą sprendimą dėl laikinųjų apsaugos priemonių, kurių paprašė iš ligoninės išsikelti nesutinkančios „Diaverum klinikos“.

Dar pernai lapkritį įmonė kreipėsi į teismą su ieškiniu, prašydama ne tik panaikinti patalpų nuomos konkurso rezultatus, bet ir taikyti laikinąsias apsaugos priemones.

Kauno apygardos teismas tuomet laikinąsias apsaugos priemones pritaikė.

Po maždaug 10-ies dienų jos buvo panaikintos, o „Diaverum klinikos“ tokį teismo sprendimą apskundė.

Rita Kuodienė: „Priimdami tokią taikos sutartį tarsi pasakytume, kad komisijos anksčiau priimti sprendimai buvo neteisingi.“/Aldo Surkevičiaus nuotr.

Šių metų sausio 13 d. Lietuvos apeliacinis teismas išnagrinėjo šį skundą.

Savo nutartyje teismas konstatavo, kad neatsižvengiant į ginčo baigtį, siekiat užtikrinti hemodializės paslaugų teikimą, aplinkybės ir argumentai įrodo pagrindą netaikyti byloje apsaugos priemonių.

Konstatuota, kad laikinųjų apsaugos priemonių taikymo neigiamos pasekmės viršytų jų teikiamą naudą, t.y. būtų padaryta žala socialiai reikšmingai vertybei (sveikatai) ir būtų pažeistas viešasis interesas.

Ši nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Tikisi, kad susipras

Savo ruožtu Kėdainių ligoninė viliasi, kad toks teismo sprendimas taps signalu iš patalpų nesitraukiančiai įmonei pergalvoti savo sprendimus.

„Kėdainių ligoninė tikisi, kad UAB „Diaverum klinikos“ atsižvelgs į Lietuvos apeliacinio teismo nutartį ir perduos patalpas Kėdainių ligoninei, kad būtų galima teikti hemodializės paslaugas Kėdainių mieste“.

Realiai jau beveik du mėnesius hemodializuojami pacientai yra vežiojami į kitus miestus tam, kad gautų gyvybiškai būtinas paslaugas.

Aut. past.

Nuomonės nekeičia

Pačios „Diaverum klinikos“ akcentuoja, kad teismo sprendimas dėl galimai neteisėtų konkurso rezultatų dar nepriimtas, tad ir ginčo šis Apeliacinio teismo sprendimas nelikviduoja.

„Apeliacinis teismas nenagrinėjo pačio konkurso rezultatų teisėtumo. Ginčas dėl to nėra baigtas ir UAB „Diaverum klinikos“ yra tikra, kad teismai nuodugniai įvertins visas aplinkybes, įskaitant ir tai, ar Kėdainių ligoninė, vykdydama patalpų nuomos konkursą, tikrai laikėsi įstatymų bei įsitikino, kad konkurso laimėtojas tikrai yra pajėgus teikti paslaugas visą sutarties laikotarpį – 10 metų.

Pažymime, kad Apeliacinio teismo nutartį vertiname, kaip įpareigojimą Kėdainių ligoninei  ieškoti sprendimų, kad hemodializės paslaugų teikimas ligoninės patalpose būtų nenutrūkstamas“, – situaciją komentavo klinikų Žmogiškųjų išteklių ir komunikacijos vadovė Vilma Parčiauskaitė.

Ji pridūrė, kad klinikos dar lapkritį siūlė būdus, kurie leistų užtikrinti sklandų pereinamąjį laikotarpį. Esą tai ligoninė eina ginčo ir konfrontacijos keliu, atmesdama bet kokius taikos siūlymus.

„Esame pasiūlę kompensuoti galimus Kėdainių ligoninės praradimus. Paskutinis mūsų pasiūlymas taikiai išspręsti ginčą buvo pateiktas praeitą savaitę.

Vis dėlto dėl mums nežinomų ir nesuprantamų priežasčių, tuometinė Kėdainių ligoninės vadovybė pasiūlymus sudaryti taikos sutartį atmetė ir pasirinko konfrontacijos kelią bei viešuosius resursus skiria ne Kėdainių ligoninės reikmėms, bet bylinėjimuisi teismuose“, – teigė įmonės atstovė.

Konkursą laimėjusios įmonės „Nefrosana“ komentaras

Įmonės „Nefrosana“ atstovas Linas Kontrimas: „UAB „Diaverum klinikos“, pralaimėjusios konkursą ir užuot garbingai užleidusios patalpas laimėjusiai bendrovei, sukėlė dirbtinį spaudimą, įtraukdamos žiniasklaidą, teismus ir šitaip rizikuodamos pacientų gyvybėmis. 

Pati sukėlusi problemą įmonė vėliau dar turi įžūlumo siūlyti taikos sutartį.“

1 Komentaras

  • bus geriausia išeitis pačiai ligoninei teikti šias paslaugas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video