Karališkajam Miegėnų kaimui – 650! (FOTOGALERIJA)

 Karališkajam Miegėnų kaimui – 650! (FOTOGALERIJA)

Gausus būrys vietos gyventojų ir svečių rinkosi į karališkąjį Miegėnų kaimą./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Gausus būrys vietos gyventojų ir svečių rinkosi į karališkuosius Miegėnus. Kėdainių rajono Gudžiūnų seniūnijoje esantis kaimas svečius sutiko itin svetingai ir maloniai: nuostabi gamta ir atmosfera, gražūs ir geri žmonės, puikus koncertas ir atgaiva sielai. Tokie man pasirodė tie Miegėnai, į kuriuos aš dar būtinai sugrįšiu!

Kaimo šviesuliai

Atrodo, kad kaime išties daug darbščių ir gerų žmonių. Keletą pažįstamų sutikau šventėje, kuri vyko paslaptingojo Nykio upelio pašonėje. Dar nė neprasidėjus renginiui Miegėnuose pasijutau lyg namuose – čia išties labai gera aura, gera atmosfera, nuostabia ramybe dvelkianti gamta, o kur dar besišypsantys vietos žmonės, tarp kurių – ir kaimo aktyvas.

Tiesa, nėra didelis tas kaimo aktyvas – pagrindinis varikliukas Miegėnuose yra šiuose kraštuose gimusi ir augusi, šiuos kraštus be galo mylinti kultūros darbuotoja ir bendruomenės vedlė Vijolė Bukauskaitė Juknienė.

Šviesos spindulys

Būtent ši moteris Miegėnus uždega šventei, visa širdimi atsiduoda ją rengdama, burdama ir kviesdama žmones. Žinoma, prisideda ir bendruomenės nariai – vieni daugiau, kiti ne tiek, tačiau reikalai juda į priekį.

Pagrindinis varikliukas Miegėnuose yra šiuose kraštuose gimusi ir augusi, šiuos kraštus be galo mylinti kultūros darbuotoja ir bendruomenės vedlė Vijolė Bukauskaitė Juknienė. Šalia – dukra Ieva Juknaitė./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Miegėnams taip pat labai pasisekė, kad jie priklauso Gudžiūnų seniūnijai, o jai vadovauja labai ūkiškas ir darbštus seniūnas Vidmantas Cechanavičius.

Tikrai ne be seniūno pagalbos šis kraštas toks gražus ir išpuoselėtas, papuoštas gėlynais, tvarkingas.

Susirinko pagerbti

Sporto aikštėje prie Nykio upelio miegėniškių susirinko pagerbti didelis būrys garbingų svečių – Seimo nariai Viktoras Fiodorovas ir Tomas Bičiūnas su komandomis, savivaldybės meras Valentinas Tamulis, vicemeras Paulius Aukštikalnis, administracijos direktorius Arūnas Kacevičius, dekanas, Šv. Juozapo parapijos kunigas Norbertas Martinkus, Gudžiūnų bendruomenės pirmininkė Vilma Povilauskienė, Vikaičių bendruomenės pirmininkė Rita Kvilienė, iš šio krašto kilęs Kėdainių profesinio rengimo centro vadovas ir tarnybos narys Dangiras Kačinskas, šiame krašte su žmona Zita tebegyvenantis buvęs Gudžiūnų seniūnas Regimantas Valiauskas ir kt. garbūs svečiai.

Visi jie negailėjo gražių sveikinimo žodžių miegėniškiams, šio krašto šviesuoliams, darbštuoliams. Visiems, mylintiems šį kraštą

Padėkos šventės metu už savojo krašto puoselėjimą įteiktos Janinai Simansonaitei, Birutei Daugvilienei, Vidai Steponavičiūtei, Elonai Juknienei, Rimantui Koreivai, Daliui Zaukevičiui, Renaldui Daugvilai, Mindaugui Tunaičiui ir Mindaugui Bžeskiui.

Miegėniškių pagerbti  atvyko ir vicemeras Paulius Aukštikalnis bei administracijos direktorius Arūnas Kacevičius./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Mažas šviesulėlis

Šventę Miegėnuose vedė Vijolės dukra, šiuo metu Kaune gyvenanti ir dirbanti Ieva Juknaitė.

Jauna moteris taip pat labai myli šį kaimą ir jo žmones, todėl net nejučia ją praminiau mažuoju šviesuliuku.

Tiesa, dar viena Vijolės dukra šiuo metu ieško laimės svečioje šalyje, Šveicarijoje, bet mama patikino, kad jei tik būtų Lietuvoje, tikrai prisidėtų prie Miegėnų šventės organizavimo, mat šį darbą neatlygintinai dirbo ne vienerius metus. Šauni ta Juknų šeima, ar ne?

Ne apie šeimą

Visų laukė nuostabus koncertas, kuriame pasirodė ir Labūnavos liaudiškos muzikos kapela „Barupė“./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Tačiau reikia nepamiršti, kad šį kartą rašau ne apie nuostabią šeimą, o apie didelę kaimo šventę. Tad be linksmų ir nuotaikingų kalbų ir dainų, čia buvo ir rimtų dalykų.

„Šiandien švenčiame labai gražų mūsų karališkojo kaimo jubiliejų. Kiekvieni metai tiek miestelio, tiek žmogus gyvenime palieka tam tikrus bruožus: džiaugsmo, skausmo, liūdesio ir vilties. Bet svarbiausia, kad jie palieka tikėjimą.

Miestelis – tai žmonės, kurie čia gyvena, kuria, tobulėja, mokosi, linksminasi ar tiesiog moka būti savimi. Žinau, kad miegėniškiai geba džiaugtis, yra pozityvūs ir labai pilietiški.

Mūsų gyvenvietė yra erdvė, prie kurios puoselėjimo galime prisidėti tik mes patys savo idėjomis ir darbais. Priklausomai nuo to, kiek mes turėsime noro ir kiek tam skirsime laiko“, – kalbėjo bendruomenės centro pirmininkė ir renginio organizatorė bei vedėja V. Juknienė.

Prisideda seniūnija

Kaip ir minėjau, Miegėnus padeda puoselėti ir vietos seniūnija, kuriai šiuo metu vadovauja V. Cechanavičius. Šio krašto šeimininkas išreiškė viltį, kad bus toks laikas, kai jaunimas sugrįš į kaimą.

„Mes esame bendraamžiai su Kėdainių miestu. Mūsų kaimo istorija buvo labai įvairi. Penkiasdešimt metų tos istorijos prisimenu ir aš.

Puikiai prisimenu, kaip keitėsi, kaip gražėjo Miegėnai. Gražėjo sodybos, viešosios erdvės, o problema buvo tik viena – kaime mažėjo gyventojų. Per tą laiką jų sumažėjo du kartus. Todėl norėčiau pakviesti jaunus žmones, kad liktų kaime, gyventų sveikai, kurtų šeimas, augintų vaikus. Norėčiau, kad Miegėnai klestėtų dar daug daug metų“, – kalbėjo V. Cechanavičius.

Seniūnas apdovanojo naujakurius Daivą ir Dalių Zaukevičius, kurie neseniai įsikūrė Miegėnuose ir labai kruopščiai prižiūri savo sodybą. Jis taip pat padėkojo ir ūkininkams Romai ir Jonui Bingeliams, kurie taip pat labai puoselėja savo gyvenamąją aplinką ir taip prisideda prie bendro kaimo aplinkos gražinimo.

Miegėnus padeda puoselėti ir vietos seniūnija, kuriai šiuo metu vadovauja V. Cechanavičius. Šio krašto šeimininkas išreiškė viltį, kad bus toks laikas, kai jaunimas sugrįš į kaimą./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Daug veiklos

Iš tiesų Miegėnų ir aplinkinių kraštų gyventojai bei svečiai šventė net dvi dienas. Vieną dieną vyko krepšinio, lauko tinklinio, baudų mėtymo varžybos.

Kitą dieną visų laukė nuostabus koncertas, kuriame pasirodė autorinių dainų atlikėja Jolanta Kriaučiūnienė, Labūnavos liaudiškos muzikos kapela „Barupė“, atlikėja Evelina, Gudžiūnų skyriaus mišrus vokalinis ansamblis „Forte“ bei jaunimo numylėtiniai merginų popgrupė „Vega“.

Dėkoja visiems

Miegėnų bendruomenės centro pirmininkė V. Juknienė ir šventės organizatoriai dėkoja visiems šventės dalyviams.

„650 – tiek priskaičiuota istorijos kalendoriuje!

Jubiliejai, šventės, šurmulys… Jie praeina, o čia vis tiek lieka tie patys žmonės, jų rūpesčiai, džiaugsmai, sėkmė ir nesėkmės… Jie dirba, kuria, mokosi, juokiasi, verkia, džiaugiasi, svajoja.. Gyvenimas tęsiasi toliau…

Teklesti karališkojo prado turintis kaimas ir jo žmonės, tegul jie didžiuojasi savo karšto istorija, papročiais ir tradicijomis, tegyvena nuoširdų ir tikrą gyvenimą.

Dėkoju kiekvienam atskirai ir visiems, kurie prisidėjo prie mūsų jubiliejinės šventės organizavimo ar tiesiog ją pagerbė savo apsilankymu, dalyvavimu ir buvimu šalia. Telydi Jus ramybė, artimųjų meilė ir sėkmė“, – linkėjo V. Juknienė.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video