Kampų bendruomenės centrui – 18 metų!

 Kampų bendruomenės centrui – 18 metų!

Kampiečius sveikino Seimo, savivaldybės, seniūnijos, socialinių partnerių atstovai, kaimyninės bendruomenės./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių rajono Josvainių seniūnijos Kampų kaimo bendruomenės centras paskutinėmis lapkričio dienomis minėjo savo bendruomenės įsikūrimo 18-ąjį gimtadienį. O švęsti tikrai buvo dėl ko – bendruomenė yra nuveikusi begalę gražių ir prasmingų darbų kaimui. Beje, švęsti bendruomenė susirinko ne bet kur, o visiškai naujai pastatytuose rąstiniuose bendruomenės namuose.

Pasakojo seniūnaitė

Kadangi šiuo metu Kampų kaimo bendruomenės centro pirmininkas Vilimas Vaidotas yra išvykęs į užsienį, tai šventės vairas buvo patikėtas kaimo seniūnaitės Vilimo žmonos Aušros rankoms.

Moteris prisiminė pačias bendruomenės kūrimosi ištakas, problemas, džiaugsmus, su kuriais teko susidurti.

„Mes esame mažiausia seniūnijos bendruomenė, tačiau tikrai esame veiklūs. Žingsnelis po žingsnelio kūrėmės ir dabar esame tai, kuo esame.

Įsikūrėme lygiai prieš aštuoniolika metų, lapkričio 27 dieną. Kūrėmės vien dėl to, kad norėjome kurtis. Kaimą suvienijo problemos – vandentiekio neturėjimas, žvyruoto kelio problemos, kapinaičių sargo neturėjimas.

Įkūrę bendruomenę ėmėme veikti ir visas tas problemas spręsti buvo lengviau. Ir visas mūsų darbas buvo ir yra nemokamas, jis savivaldybės biudžetui nieko nekainuoja“, – pasakojo A. Vaidotienė.

Kampų bendruomenės centro gimtadienyje skambėjo operos solisto Liudo Mikalausko atliekamos dainos, akompanuojant pianistei Beatai Vingraitei-Andriuškevičienei./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Kaip šeima

Seniūnaitė pažymėjo, kad bendruomenės nariai yra visi lygūs, visų balsas yra vienodai svarbus.

„Mūsų bendruomenė yra aktyvi. Esame kaip viena šeima. Nėra taip, kad Vaidotai ar Kazarian nusprendė ir taip turi būti. Sprendžiame viską visi kartu. Mūsų bendruomenė turi himną, herbą, vėliavą.

Organizuojame renginius, veiklas. Į juos kviečiame visus gyventojus: priklausančius bendruomenei ir nepriklausančius. Klausiame, ko jie norėtų, ko mums visiems reikia“, – paaiškino ji.

Žinoma bendruomenė

Kadangi šiuo metu Kampų kaimo bendruomenės centro pirmininkas Vilimas Vaidotas yra išvykęs į užsienį, tai šventės vairas buvo patikėtas kaimo seniūnaitės Vilimo žmonos Aušros rankoms./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Kampų bendruomenė yra žinoma visoje Lietuvoje. Į Kampus atvažiuoja žmonės iš visos Lietuvos. Štai bendruomenės įrengtoje profesionalioje motokroso trasoje pasaulio motokroso čempionas Arūnas Geležnikas kasmet organizuoja vaikų vasaros stovyklas.

Vaikai džiaugiasi kaimo centre, buvusios pelkės vietoje įrengta vaikų laisvalaikio ir poilsio zona. Kampiečiai turi išnuomotą ir nuolat prižiūrimą užtvanką, kuri kasmet įžuvinama.

Kampuose yra įkurtas unikalus Kampų šilas, kuriame kaimo gyventojai sodina ir prižiūri spygliuočius medžius.

Turi planų

Kampuose gyvena 99 žmonės, iš jų trečdalis priklauso bendruomenei. Yra septyni valdybos nariai.

„Mes turime Šušvės ir Nevėžio santaką, tai yra unikali vieta. Norime tvarkytis, norime pritraukti turistų iš visos Lietuvos.

Infrastruktūra sutvarkyta, belieka tik lankytis mūsų unikaliose vietose.

Ateityje norėtume įamžinti Kampų seniūnaitijos kaimus, kad visi žinotų, kur koks kaimas yra buvęs.

Taip pat naudojant atsinaujinančius elektros šaltinius norėtume atsinaujinti kaime apšvietimą ir būti nepriklausomi nuo seniūnijos“, – pasakojo A. Vaidotienė.

Kampų kaime gyvena 99 žmonės, iš jų trečdalis priklauso bendruomenei. Yra septyni valdybos nariai.

Aut. past.

Edukacinė programa

Kampų bendruomenė yra įkūrusi teminį kaimą. Šventėje teminį kaimą „Laumių gryčia“ pristatė trys laumės. Deimantė Adomaitienė perskaitė legendą apie Kampų kaimo atsiradimą. Žaneta Šaltienė pristatė edukacinę programą. Danguolė Šimkevičienė pristatė unikalius, namų aurą pagerinančius barstukus.

Kviečia atvykti

Kampiečiai kviečia atvykti svečius į savo naujuosius bendruomenės namus. Čia gali lankytis grupės iki 25 asmenų.

Programos metu bus pasidalinta surinktomis žiniomis apie dažnai sutinkamus vaistinius augalus, jų naudingas savybes, panaudojimą gydantis, gražinantis, gaminant maistą. Bus galima paragauti įvairių rankų darbo gardumynų, praturtintų šiais augalais, o nuotaikingame žaidime teks atpažinti kvapiųjų žolių aromatus.

Visi programos dalyviai bus pavaišinti pagal seną tradiciją išvirta rūgštynių sriuba.

Naujasis rąstinis Kampų bendruomenės centro pastatas./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Puiki šventė

Kampų bendruomenės centro gimtadienyje skambėjo operos solisto Liudo Mikalausko atliekamos dainos, akompanuojant pianistei Beatai Vingraitei-Andriuškevičienei.

Naujutėlaičius bendruomenės namus pašventino Panevėžiuko Nukryžiuotojo Jėzaus parapijos klebonas Žilvinas Zinkevičius.

Kampiečius sveikino Seimo, savivaldybės, seniūnijos, socialinių partnerių atstovai, kaimyninės bendruomenės.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video