Kaltina neūkiškumu: kodėl apleistos unikalios rajono kapinės?

 Kaltina neūkiškumu: kodėl apleistos unikalios rajono kapinės?

Kėdainietę Valentiną neramina Taujėnų kapinių medžiai. Moteris dėsto, kad jie tokie dideli, kad kelia pavojų ne tik kapams, bet ir žmonėms./Gyventojų nuotr.

„Rinkos aikštės“ redakciją pasiekia vis daugiau gyventojų skundų dėl kapinių priežiūros mažuose kaimeliuose. Vieni skundžiasi, kad unikalių rajono kapinaičių prižiūrėtojams trūksta noro dirbti, supratimo, ūkiškumo, kitus neramina, kad šalia kapų augantys medžiai vieną dieną ant jų gali tiesiog nuvirsti. Tad pasiaiškinome, kaip yra iš tikrųjų ir kam priklauso mažų kaimelių kapinaičių priežiūra.

Keletą kartų

Vida į redakciją kreipėsi ne vieną ir ne du kartus, moteris vis skundėsi prasta Gelnų kaimo kapinių priežiūra.

„Noriu paprašyti Jūsų pagalbos paviešinant neveiksnumą ir neūkiškumą unikalių savo grožiu ir istorija Gelnų kapinaičių atžvilgiu.

Antrą kartą šiandien buvau seniūnijoje, antrą kartą važiavau su valdininkais į kapus. Rezultatas apgailėtinas.

Kažką bando dirbti, tačiau viskam trūksta noro, supratimo, ūkiškumo.

Norėčiau viešumu prikelti užmigusius nuo savo darbo žmones“, – atsiųstame laiške dėstė moteris.

Vida į redakciją kreipėsi ne vieną ir ne du kartus, moteris vis skundėsi prasta Gelnų kaimo kapinių priežiūra./Gyventojų nuotr.

Situaciją stebėjo

Moteris nepaliko visko likimo valiai ir situaciją stebėjo, po kurio laiko ir vėl kreipėsi į žiniasklaidą.

„Verbų sekmadienį lankiau tėvelio, sesės ir senelių kapus – situacija nepagerėjusi.

Penktadienį kapų niekas iš seniūnijos netvarkė.

Man žada, bet taip ir lieka pažadais arba labai nekokybiškai atliktu darbu. Paprašiau, kad išvežtų šiukšles iš kapų teritorijos – matytumėte, kaip tai padarė…“ – pykčio neslėpė Vida.

Moteris redakcijai vis pranešdavo apie, jos manymu, tvyrančią netvarką kapinėse. Paskutinį kartą ji kreipėsi prieš keletą dienų ir teigė, kad situacija nekito.

„Rinkos aikštės“ redakciją pasiekia vis daugiau gyventojų skundų dėl kapinių priežiūros mažuose kaimeliuose esančiose kapinėse.

Aut. past.

Neramina medžiai

Kėdainietę Valentiną neramina Taujėnų kapinių medžiai. Moteris dėsto, kad jie yra tokie dideli, jog kelia pavojų ne tik kapams, bet ir žmonėms.

„Kur kreiptis dėl didelių kapinių medžių? Yra be proto dideli medžiai, tad baisu, kad gali lūžti. Nes šakos didelės krenta.

Ruošiamės tvarkyti kapą, bet bijome, kad sutvarkius šakos ir medžiai viską sugadins, nes žiemą krito šakos. Baisu, kad paminklų neišdaužytų. Kalbu apie Taujėnų kapinaites.

Ar išvis gali kapinėse būti tokio dydžio medžiai?“ – klausė jauna moteris.

Kartu su laiškais žmonės atsiunčia ir nuotraukas.

Kas prižiūri?

Paprastai už kapinių priežiūrą atsakinga vietos seniūnija, kartais tam būna paskirtas ir atskiras darbuotojas. Jo kontaktai būna skelbiami skelbimų lentoje šalia kapinių, taip pats savivaldybės interneto puslapyje.

„Rinkos aikštė“ šiuo klausimu kalbino ne vieną seniūną, ne tik kaimelių, bet ir miesto. Jie pripažįsta, kad problemų yra, bet su gyventojais kalbamasi ir problemos sprendžiamos pagal turimus resursus.

Dėl medžių šalinimo gyventojai taip pat turi kreiptis į vietos seniūniją, o ši savo ruožtu kreipsis į savivaldybę, vertins medžio būklę ir tik komisijai leidus organizuos medžio pašalinimą ar genėjimą. 

Esant nusiskundimams gyventojai taip pat gali tiesiogiai kreiptis į savivaldybės administraciją tel. (8-347) 69 551.

4 Komentarai

  • tai nejaugi dabar tokius medzius ispjaut reikia, pradekim su gamta draugauti, tokie medziai per diena neuzauga

  • Pavydoliai uzsiciaubkit seniunas dyrba nuo ankciaus ryto Anas pats geriausias

  • Senom babcėm viskas negerai. Pačios tegul eina ir šienauja, o ne skindžiasi Tamuliui. Bet Tamulis kažko nori įkast mūsų seniūnui, kažkokį pyktį jaučia

  • Oi tik nesekit pasakų apie resursų trūkumus. Jau bloga nuo tų tinginių atmazu. Lietuvius kai kurios apėmęs visiško valios neįgalumo sindromas.

    PS jei medžius nupjausi, dings visas unikalumas tokiu kapinių.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video