Kalbėjosi apie Skongalio teritorijos radinius

 Kalbėjosi apie Skongalio teritorijos radinius

Šiandieną rajono savivaldybėje vyko valdančiųjų, Tarybos narių, istorikų ir archeologų susitikimas, kurio metu buvo kalbama apie neseniai Skongalio užtvankos teritorijoje atrastus žmonių palaikus.

Nepaisant to, kad norėta, jog susitikime dalyvautų kuo daugiau Tarybos narių, paaiškėjo, kad tinkamą laiką daugumai rasti buvo pernelyg sunku.

Sutikime dalyvavo vos keli Tarybos nariai ir savivaldybės atstovai.

Pirmuosius archeologinius žvalgymus atlikęs archeologas Vytautas Juškaitis tikino, kad visi darbai buvo atlikti paisant procedūrų. Tiesa, jo žvalgyta teritorija buvo toliau, nei dabar atrasti palaikai.

„Tuose sklypuose kasant nieko neradau, ir nieko juose praktiškai nebuvo įmanoma rasti, nes paviršius buvo sukeltas apie metrą ir daugiau.

Iškasta buvo apie 40m2 ploto“, – kalbėjo archeologas.

Jo darbus vėliau pratęsusi archeologė Diana Oleinik patikino, kad pagrindo abejoti prieš tai dirbusio archeologo kompetencijomis nėra.

Abu archeologai tvirtino, kad atliekant kasinėjimus archeologas praktiškai spėjimo būdu kasdamas gali atrasti kapavietę. Tačiau yra būdų, kaip su mažesnėmis investicijomis pakankamai tiksliai galima išsiaiškinti, kur visoje teritorijoje yra kapavietės.

„Norint rasti tikslias kapaviečių vietas, manau, kad tikslingiausia būtų atlikti geofizikinius tyrimus, o ne aklai ieškoti. Jie parodo, kur yra padaryti kokie perkasimai, ir tuomet tiesiai tas vietas jau galima tyrinėti. Kadangi gruntas smėlingas, tyrimas turėtų būti tinkamas šioje teritorijoje“, – kalbėjo specialistas.

Palčiau apie tai, kas susitikimo metu buvo išsiaiškinta ir nuspręsta, skaitykite vėlesniame „Rinkos aikštės“ numeryje.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video