Kaip yra klasifikuojami pavojingi kroviniai?

 Kaip yra klasifikuojami pavojingi kroviniai?

Pavojingų krovinių pervežimas nėra toks paprastas procesas, tačiau strategiškai svarbus įvairiose pramonės šakose, tokiose kaip chemijos, naftos chemijos, kasybos ar farmacijos srityse. Remiantis duomenimis, pavojingi kroviniai sudaro net apie 50 proc. visų pasaulio krovinių tranzito apyvartos. Norint saugiai pervežti pavojingą krovinį, tam reikia imtis griežtų saugumo priemonių. Plačiau apie tai kviečiame skaityti šiame straipsnyje.

Pavojingų krovinių klasifikavimas – ką reikia žinoti?

Didesniam saugumui užtikrinti, pavojingi kroviniai, arba dar vadinami ADR kroviniai yra klasifikuojami į devynias klases. Kas yra ADR? Tai visoje Europoje galiojantis šalių susitarimas dėl pavojingų krovinių tarptautinio vežimo keliais. Šis susitarimas yra reglamentuojamas tam tikromis nustatytomis taisyklėmis bei reikalavimais.

Iš viso yra išskirtos devynios klasės, kurios apima įvairias pavojingas medžiagas, turinčias unikalias savybes ir gabenimo reikalavimus. Jūsų patogumui – žemiau trumpai apžvelgiame kiekvieną iš jų:

  • 1 klasė – sprogmenys. Sprogstamųjų medžiagų transportavimas yra vienas pavojingiausių. Todėl itin svarbu laikytis saugumo reikalavimų ir krovinį kruopščiai prižiūrėti viso gabenimo metu.
  • 2 klasė – dujos. Tai įvairios dujinės medžiagos, tokios kaip degios ar toksiškos dujos.
  • 3 klasė – liepsnieji skysčiai arba degiosios skystosios medžiagos. Tai gali būti tokios medžiagos, kaip benzinas, alkoholis arba dažų skiedikliai.
  • 4 klasė – degios kietosios medžiagos. Pavyzdžiui, degtukai ar tam tikros savaime užsiliepsnojančios medžiagos arba medžiagos, kurios sąlytyje su vandeniu išskiria degias dujas.
  • 5 klasė – oksiduojančios medžiagos, organiniai peroksidai. Tai pavojingos medžiagos transportavimo metu, nes gali padidinti užsidegimo riziką.
  • 6 klasė – toksiškos, infekcinės medžiagos. Šios medžiagos gali būti itin kenksmingos aplinkai ir žmonių sveikatai.
  • 7 klasė – radioaktyviosios medžiagos. Tokių medžiagų gabenimas, kurios skleidžia jonizuojančią spinduliuotę, yra itin pavojingas. Todėl šiuo atveju yra svarbu ne tik saugumo standartų laikymasis, bet ir tinkamai apmokytas personalas.
  • 8 klasė – ėdžiosios medžiagos. Tai gali būti rūgštys ir šarmai, kurie kontakto metu gali pažeisti ne tik paviršius, bet ir pakenkti žmogui. Tokį krovinį svarbu gabenti tinkamose pakuotėse, talpyklose, dažnai antikorozinėse.
  • 9 klasė – kitos įvairios pavojingos medžiagos ir gaminiai. Tai nei vienai klasei nepriskirtos, tačiau vis vien pavojingos medžiagos, kurios kelia tam tikrą rizikos lygį aplinkai, pavyzdžiui, ličio baterijos, rudasis asbestas, ricinmedžio miltai bei kitos.

Domina pavojingų krovinių pervežimas? Geriausia tai patikėti šios srities profesionalams. Rinkitės patikimą tokias paslaugas teikiančią įmonę, kuri saugiai ir laiku pristatys pavojingą krovinį į jums reikiamą vietą.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video