Kaip užregistruoti paženklintą augintinį? Aiškina ekspertai

 Kaip užregistruoti paženklintą augintinį? Aiškina ekspertai

Nors šių metų pavasarį įsigaliojo privalomas augintinių ženklinimas ir registravimas, tuo pasirūpinti spėjo dar ne visi keturkojų savininkai. Gyvūnų apsaugos ir teisių organizacijos (GATO) vadovė, kartu su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) ekspertu dalijasi visa informacija apie tai, ką augintinius turintys savininkai turi žinoti apie laikomų gyvūnų registravimą valstybiniame Gyvūnų augintinių registre.

Ekspertai pabrėžia, kad nors užregistruoti augintinį valstybiniame Gyvūnų augintinių registre (GAR) gali tik leidimus turintys asmenys, keturkojų savininkai gali patys patikrinti ir redaguoti kai kuriuos registre jau esančius duomenis.

„Augintinių ženklinimas ir registravimas padeda grąžinti pasiklydusius ar nelaimės ištiktus gyvūnus į jų tikruosius namus ir skatina savininkų atsakomybę, – teigė Gyvūnų apsaugos ir teisių organizacijos vadovė Brigita Kymantaitė. – Viskas prasideda nuo gyvūno paženklinimo mikroschema. Tai neskausminga ir greita procedūra, kurios metu augintiniui švirkštu suleidžiama ryžio dydžio mikroschema po oda. Kiekvienoje mikroschemoje užkoduota skirtinga, individuali skaičių seka, o vėliau duomenys apie paženklintą gyvūną ir jo savininką užregistruojami ir GAR.“

Asmenys, dar nepaženklinę savo augintinio, tai padaryti gali pasirinkę arčiausiai jų esantį ir geriausią kainą siūlantį šios paslaugos teikėją internetinėje svetainėje pazenklinkmane.lt. Keturkojų savininkai, suvedę savo gyvenamosios vietos adresą į paieškos laukelį, pamatys visus aplink juos esančius ženklinimo ir registravimo paslaugas teikiančius specialistus.

Po ženklinimo, atsakingas specialistas privalo užregistruoti augintinio ir jo savininko duomenis GAR.

Pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) eksperto Giedriaus Blekaičio, tai, ar duomenys apie augintinį įrašyti registre, gali patikrinti ir patys savininkai.

„Augintinių savininkai gali patys prisijungti prie GAR duomenų bazės. Tai padaryti galima apsilankius interneto svetainėje epaslaugos.lt ir paieškos lauke suvedus „Prisijungimas prie GAR“. Pasirinkus šią paslaugą, savininkas bus prijungtas prie duomenų bazės naudojant el. bankininkystę, – pasakojo G. Blekaitis. – Prisijungę asmenys, paspaudę „Augintinių paieška“ ir pasirinkę gyvūno rūšį, gali matyti jų vardu registruotus augintinius“.

Prisijungę prie GAR augintinių savininkai gali tikslinti savo asmeninius registracijos duomenis – nurodytą el. pašto adresą, telefono numerį bei adresą. Jei savininkas nori koreguoti ne savo, o gyvūno duomenis, jis turi kreiptis į gyvūnų ženklinimo ir registravimo paslaugų teikėjus, arba į VMVT teritorinį padalinį, kur ši paslauga bus atlikta nemokamai.

Jei augintinio savininkas negali prisijungti prie elektroninės duomenų bazės, tačiau nori patikrinti, ar jo gyvūnas užregistruotas, jis tai gali padaryti paskambinęs VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centrui (VĮ ŽŪIKVC) tel. (8 5) 266 0620 arba parašęs elektroninį laišką el. paštu pagalba@vic.lt.

VMVT inf.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video